۸ گام برای آموزش سایه چشم دودی

آرایش چشم دودی یا اسموکی از مدل‌های آرایش چشم متداول و محبوب است که همه جا می‌توان از آن استفاده کرد. ما در ادامه، آموزش سایه چشم دودی را در ۸ گام به زبان ساده برای شما بازگو می‌کنیم تا یادگیری این سبک آرایش چشم پرطرفدار را برایتان ساده‌تر کنیم.

 

سایه چشم دودی

 

۱. پرایمر: هیچ چیز بدتر از پخش شدن سایه چشم دودی زیر چشم‌ها نیست! پس برای جلوگیری از این مشکل و برای این که آرایش چشم دودی شما در تمام طول روز ماندگار بماند، ابتدا روی پلک‌های خود کمی پرایمر بزنید و با دقت آن را روی پوست خود پخش کنید.

۲. کانسیلر و پنکیک: هنگامی که برای آرایش چشم دودی آماده می‌شوید، باید مثلث زیر چشم‌های خود را که معمولاً تیره است، با استفاده از کانسیلر روشن کنید. کانسیلر را در این منطقه بزنید و با استفاده از انگشت حلقه خود، آن را زیر چشم‌ها پخش کنید. سپس برای داشتن ظاهری طبیعی‌تر می‌توانید با استفاده از برس، مقداری پنکیک روی آن بزنید.

۳. سایه چشم دودی: حالا وقت آن است که با استفاده از یک شوت سایه، سایه چشم دودی تیره را در قسمت یک‌ سوم خارجی پلک‌ها و همچنین در گوشه خارجی چشم‌ها و در مسیر چین‌خوردگی پلک‌های بالا پخش کنید. می‌توانید از سایه‌هایی به رنگ‌های قهوه‌ای، آلویی، سبز تیره یا مسی نیز برای سایر قسمت‌های پلک بالا استفاده کنید.

 

لینک مستقیم خرید پالت سایه چشم ایدوون

 

۴. سایه مشکی: با استفاده از سایه چشم مشکی، گوشه خارجی پلک‌ها و یک‌سوم خارجی پلک‌های پایین در مسیر خط رویش مژه‌ها را مشخص کنید.

۵. خط چشم: با استفاده از خط چشم مشکی مورد نظر خود، برای پلک‌های بالا و در صورت تمایل، پلک‌های پایین، خط چشم با مدل دلخواه را رسم کنید.

 

لینک مستقیم خرید خط چشم مویی لچیک

 

۶. هایلایتر: برای این که سایه چشم‌های خود را در میان سایه‌های دودی و مشکی کمی باز کنید، با استفاده از هایلایتر (سایه صدفی یا سفید براق) گوشه داخلی چشم‌ها و قسمت وسط پلک‌های خود را برجسته کنید. برای قسمت وسط پلک‌ها می‌توانید از سایه‌های درخشان دیگری با رنگ‌های مسی یا شرابی نیز استفاده کنید.

 

لینک مستقیم خرید هایلایتر استیکی فلورمار

 

۷. فر مژه: برای این که چشمانتان حالت زیباتری پیدا کنند و درشت‌تر دیده شوند، در صورت تمایل می‌توانید از فر مژه استفاده کنید.

۸. ریمل: آرایش چشم اسموکی بدون استفاده از ریمل اصلاً کامل نمی‌شود! برای این منظور، برس ریمل را از قسمت پایین مژه‌ها در راستای خط رویش آن‌ها به طرف انتهای مژه‌ها حرکت بدهید تا ریمل به طور یکنواخت روی مژه‌ها پخش شود. در صورت تمایل، می‌توانید ۵ دقیقه صبر کنید و پس از خشک شدن لایه اول، لایه دوم ریمل را نیز روی مژه‌های خود بزنید.

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه