سایه چشم

سایه چشم محصول آرایشی محبوب بیشتر خانم‌ها است و با رنگ‌های متنوعی که دارد، دنیایی از خلاقیت را در آرایش چشم به شما هدیه می‌دهد. استفاده از سایه‌های رنگارنگ خیلی جذاب و هیجان‌انگیز است؛ ولی باید بدانید که هر رنگ سایه‌ای برای چشمان شما مناسب نیست. در واقع، شما باید سایه چشمتان را با توجه به رنگ چشم‌ها و پوست خود انتخاب کنید تا چهره جذاب‌تری داشته باشید.

فراموش نکنید که هر رنگی، طیف‌های متنوعی دارد که شما می‌توانید بر اساس تن پوست خود و سرد و گرم بود آن، رنگ مناسب را برای میکاپ چشمتان پیدا کنید.

سایه چشم

چشم‌های آبی:

رنگ آبی بیشترین هماهنگی را با رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای، انواع رنگ‌های متالیک و رنگ‌هایی با ترکیب بنفش، صورتی و طوسی دارد. پس بهترین سایه چشم برای این رنگ چشم‌ها، رنگ‌هایی هستند که به آنها اشاره کردیم.

 

چشم‌های قهوه‌ای:

اگر چشم‌های قهوه‌ای دارید، کار آرایش چشم برای شما راحت‌تر است؛ چون تقریباً تمامی رنگ‌ها با قهوه‌ای هم‌خوانی دارند. برخی از رنگ‌های مناسب برای چشمان قهوه‌ای عبارتند از: هلویی، مرجانی، صورتی، طلایی و ارغوانی.

 

چشم‌های سبز:

سایه چشم‌های مناسب برای این رنگ چشم‌ها شامل مسی، خاکستری متمایل به قهوه‌ای، طلایی، قهوه‌ای گرم، بنفش و رنگ‌های گرم با زمینه نارنجی می‌شوند.

 

چشم‌های طوسی:

اگر رنگ چشمانتان طوسی است، به شما توصیه می‌کنیم که رنگ‌های مناسب برای چشم‌های آبی یا سبز را انتخاب کنید. ابتدا تشخیص دهید رنگ چشم شما به آبی نزدیک‌تر است یا سبز و بعد رنگ مناسب را انتخاب کنید.

به طور کلی، باید بدانید که سایه مشکی برای هر رنگ چشمی مناسب است. در واقع، سایه چشم مشکی انتخابی است که با هر رنگ چشمی هم‌خوانی دارد و هم برای میکاپ روز و هم شب مناسب است؛ ولی برای آرایش روز بهتر است از سبک ملایم آن استفاده کنید. اسرار استفاده از سایه مشکی در آرایش چشم‌ها را در ادامه بخوانید.

 

خرید انواع سایه چشم از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

راهنمای استفاده از سایه چشم مشکی

سایه چشم

۱. ابتدا سایه مشکی را از گوشه خارجی پلک‌ها تا قسمت وسط آنها در امتداد انحنای فرورفتگی پلک‌های بالا بکشید.

۲. سایه‌ای کمی روشن‌تر از سایه مشکی مثلاً خاکستری را انتخاب کنید و آن را در وسط پلک‌ها بزنید. حالا با سایه مشکی به گوشه پلک‌های خود حالت دهید. در آخر هم برای خودتان خط چشم بکشید و به مژه‌ها ریمل بزنید.

۳. شما می‌توانید سایه مشکی را در کنار رنگ‌های دیگر نیز امتحان کنید. برای این منظور، رنگ مشکی را در گوشه خارجی پلک‌ها و در مسیر فررفتگی پلک بالا بزنید و سایه‌ای به رنگ دیگر، مثلا نقره‌ای یا آبی را برای قسمت وسط پلک‌ بالا انتخاب کنید. برای پلک پایین می‌توانید از سایر رنگ‌ها در امتداد خط مژه‌ها استفاده کنید؛ فقط سایه را از گوشه داخلی چشم تا نیمه پلک‌ها بزنید و سایه‌های روشن را انتخاب کنید.

۴. برای گوشه داخلی پلک‌ها همیشه سایه‌ای با رنگ روشن مانند نقره‌ای یا صدفی را انتخاب کنید.

۵. استفاده از رنگ‌های کبود در کنار سایه مشکی، ترکیب جذابی را ایجاد می‌کند. برای این منظور، سایه چشم کبود با تنالیته بنفش تیره را برای پلک‌های بالا انتخاب کنید و سایه مشکی را هم در گوشه خارجی چشم‌ها بزنید. شما می‌توانید سایه چشم کبود را در مسیر فرورفتگی پلک‌های بالا با سایه مشکی ترکیب و مرز بین رنگ‌ها را نیز محو کنید. استفاده از رنگ‌های متالیک و روشن برای گوشه داخلی چشم‌ها انتخاب بسیار مناسبی است. در هنگام استفاده از سایه چشم مشکی، خط چشم و ریمل مشکی را از یاد نبرید تا شاهد نتیجه فوق‌العاده آن باشید.

 

بیشتر بخوانید: کانتورینگ برای آرایش بی‌نقص!

پرایمر چگونه در آرایش معجزه می‌کند؟!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه