ریمل مژه یکی از محصولات آرایشی پرکاربرد برای میکاپ چشم‌ها است که می‌تواند چشمان شما را جذاب و مژه‌هایتان را بلند، پرپشت، حالت‌دار و فریبنده نشان دهد. برای رسیدن به اهداف رمز و رازهای ریمل زدن را با شما در میان می‌گذاریم تا از این محصول آرایشی به درستی استفاده کنید.

 

۱. فرمژه

پیش از استفاده از ریمل مژه توصیه می‌کنیم برای این که مژه‌هایتان بهتر حالت بگیرند، از فر مژه استفاده کنید و بعد ریمل بزنید. قبل از استفاده از فرمژه هم مطمئن شوید که مژه‌هایتان کاملاً تمیز هستند و هیچ ماده اضافه‌ای روی آنها وجود ندارد.

 

۲. برس ریمل

در مرحله بهد باید از برس ریمل مناسب استفاده و دقت کنید که به اندازه کافی از ماده ریمل روی آن وجود داشته باشد؛ نه کمتر و نه بیشتر. این کار باعث می‌شود که مژه‌ها به هم نچسبند.

 

۳. روش صحیح استفاده از ریمل مژه

نگاه خود را به سمت پایین بیندازید و برس ریمل را به شکل افقی بگیرید و آن را از قسمت ریشه به سمت نوک مژه‌ها حرکت دهید. این کار را فقط ۲ تا ۳ بار انجام دهید؛ چون بیشتر از این موجب به هم چسبیدن مژه‌های شما می‌شود. اگر دوست دارید مژه‌های خود را بلندتر جلوه دهید، پس از خشک شدن لایه اول می‌توانید لایه دوم را روی قبلی بزنید. ولی در این کار زیاده‌روی نکنید تا مژه‌ها به هم نچسبند. در ضمن، برای پرپشت جلوه دادن مژه‌ها می‌توانید برس ریمل را روی آنها به سمت چپ و راست بکشید.

 

۴. پلک‌های پایین

برای این کار برس ریمل رو به شکل عمودی بگیرید و آن را روی مژه‌ها بکشید؛ بدون این که به مژه‌ها فشار وارد کنید.

 

۵. شانه مژه

در پایان کار اگر مژه‌ها باز هم به هم چسبیدند، می‌توانید تا زمانی که ریمل خشک نشده است، مژه‌ها را با استفاده از شانه مژه از هم جدا کنید.

 

خرید انواع ریمل از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

مهم‌ترین نکته‌ها درباره انتخاب و استفاده از ریمل مژه

ریمل مژه

۱. وقع انتخاب ریمل حتماً به شکل برس آن توجه کنید. برس‌های بلند با دندانه‌های نزدیک به هم و یکسان باعث می‌شوند که مژه‌ها به یکدیگر نچسبند. برس‌هایی با دندانه‌های فاصله‌دار باعث چسبیدن مژه‌ها به یکدیگر می‌شوند و مناسب افرادی هستند که مژه‌های کم‌پشت دارند.

۲. ریمل مژه خود را در جایی سرد و خشک دور از تابش نور آفتاب نگه دارید. بهترین محل برای نگهداری از ریمل‌های ضد آب نیز داخل یخچال است. در ضمن، حتما به تاریخ مصرف ریمل دقت کنید. از ریملی که باز شده  است، بیشتر از ۳ ماه نمی‌توان استفاده کرد؛ چون کم‌کم باکتری‌ها داخل آن شروع به رشد می‌کنند. اگر بوی ریمل شما تغییر کرده است، از آن استفاده نکنید. پس از استفاده از این محصول نیز درب آن را محکم ببندید تا از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

۳. برای پاک کردن ریمل حتماً از پاک‌کننده‌های آرایش چشم استفاده کنید. در هنگام پاک کردن مژه‌ها باقیمانده ریمل را با دست جدا نکنید و مژه‌ها را نکشید.

۴. توصیه می‌شود که برس ریمل را به جای داخل و خارج کردن از ریمل داخل آن بچرخانید تا به طور یکدست آغشته به ماده ریمل شود.

۵. در انتخاب رنگ ریمل مژه دقت کنید. ریمل‌های مشکی برای همه خانم‌ها مناسب هستند. اگر موهای روشن یا قرمز دارید، می‌توانید از ریمل قهوه‌ای استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل بنفش، آبی، قرمز، سبز و… بیشتر مناسب خانم‌های خیلی جوان هستند.

۶. اگر مژه‌های کوتاه دارید، بهترین راه برای بلندتر جلوه دادن آنها چند لایه ریمل زدن است. برای این منظور، از ریمل‌های بلند کننده استفاده و حتماً صبر کنید تا لایه قبلی خشک شود و سپس لایه دوم را روی آن بزنید تا باعث به هم چسبیدن مژه‌ها نشوید. اگر مژه‌های کم‌پشت دارید، به دنبال ریمل‌های حجم‌دهنده باشید.

 

خرید ریمل سیگنیچر کراتین SLA مشکی

بیشتر بخوانید: ساخت خط چشم در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه