ریمل ابرو

ریمل ابرو یک محصول آرایشی است که نسبت به ریمل مژه رنگدانه‌های کمتر و بافت سبک‌تری دارد تا به ابروها ظاهری طبیعی بدهد. ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند و قاب صورت را تشکیل می‌دهند. بنابراین، ابروهای خالی و کم‌پشت نمی‌توانند جذابیت صورت شما را تکمیل کنند. به همین دلیل هم استفاده از لوازم آرایش ابرو از جمله ریمل ابرو ضرورت پیدا می‌کند. این محصول آرایشی می‌تواند ابروها را مرتب کند و بخش‌های خالی یا کم‌پشت آنها را پر جلوه دهد. ریمل، رنگ یا ژل ابرو با جلوه طبیعی که به ابروها می‌دهد، تمامی نقص‌های آنها را برطرف می‌کند.

ریمل‌های ابرو امروزه در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند تا به ابروها با رنگی متناسب با خودشان فرم بدهند و آنها را حجیم، پرپشت و خوش‌حالت کنند. در ضمن، این محصولات مانع به هم ریختن ابروها می‌شوند و اگر تارهای ابرو جهت دلخواهتان را نداشته باشند، می‌توانند به آنها حالت دهند و  این حالت را ساعت‌ها حفظ کنند.

 

ریمل‌های ابرو چه کاری برای ما انجام می‌دهند؟

ریمل ابرو به دو شکل در آرایش ابروها به ما کمک می‌کند:

 

حالت دادن به ابروها:

ابروها به طور طبیعی در طول روز حالت به هم ریخته و نامرتبی می‌گیرند که استفاده از ریمل ابرو باعث رفع این مشکل می‌شود. به این ترتیب، ابروها مرتب، شانه شده و زیبا به نظر می‌رسند. از سوی دیگر، بسیاری از خانوم‌ها با حالت طبیعی رویش تارهای ابروهای خود مشکل دارند که می‌توانند با استفاده از ریمل ابرو، آنها را منظم و شکیل‌تر کنند.

 

 پر کردن ابروها:

مهم‌ترین مزیت استفاده از ریمل ابرو پر کردن قسمت‌های خالی ابروها است. استفاده از مداد برای این منظور به ابروها حالت طبیعی نمی‌دهد؛ ولی ریمل ابرو می‌تواند به شکل طبیعی تارهای ابرو، داخل ابروها را پر کند.

 

انواع ریمل ابرو

ریمل‌های ابرو انواع و کاربرد‌های مختلفی دارند. برخی از آنها حاوی ژل حجم‌دهنده هستند و برخی دیگر هم در ترکیبات خود میکرو فیبر دارند. همچنین، ریمل‌های ابرو در دو نوع تولید می‌شوند: ساده clear یا بی‌رنگ که مناسب افرادی با ابروهای پرپشت هستند. این نوع ریمل‌ها رنگ خاصی به ابروها نمی‌دهند و فقط به آنها فرم و حالت می‌دهند. نوع دیگر ریمل‌های ابرو، فرم رنگی یا tinted مناسب افرادی است که ابروهای کم‌پشت دارند. این ریمل‌ها علاوه بر فرم دادن به ابروها باعث می‌شوند ابروها ضخیم، حجیم و پرپشت‌تر به نظر برسند و برای خانم‌هایی مناسب هستند که ابروهای کم‌پشت و کم‌حجم دارند.

 

خرید انواع ریمل‌های ابرو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

چطور از ریمل ابرو استفاده کنیم؟

استفاده از این محصول آرایشی کار بسیار ساده‌ای است؛ فقط باید مراقب باشید که براش ریمل را روی پوست اطراف ابروها نکشید  و در استفاده از آن زیاده‌روی نکنید تا ظاهر طبیعی ابروها را از بین نبرید. شما می‌توانید به دو شکل از ریمل ابرو استفاده کنید: براش ریمل را از قسمت ابتدا و تاج ابرو تا انتهای آن در جهت طبیعی رویش تارهای ابرو بکشید و ابروها را شانه کنید.

روش دیگر این است براش ریمل را در جهت عکس رویش تارهای ابرو از قسمت انتهای تار ابرو به سمت تاج ابرو بکشید!

 

نکات مهم

  • برای این که ابروها را ضخیم و پرپشت‌تر نشان دهید، می‌توانید دو مرتبه به آنها ریمل بزنید. پس از این که لایه اول را زدید، ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه صبر کنید تا مایع ریمل کمی روی ابروها خشک شود. سپس لایه دوم را بزنید.
  • قبل از زدن ریمل زدن، براش آن را روی دستمال کاغذی بکشید تا مایع اضافی ریمل گرفته شود و روی ابروها حالت گلوله گلوله ایجاد نکند.
  • هنگام خرید ریمل ابرو حتماً به رنگ ابروهایتان دقت کنید و محصولی با رنگ مشابه یا نهایتاً یک درجه تیره‌تر یا روشن‌تر از ابروهایتان را انتخاب کنید.
  • هنگام استفاده از ریمل ابرو، آن را از پایین به بالا روی ابروها بکشید تا حالت طبیعی ابروها حفظ شود.
  • ریمل‌های ابرو هم نقش فیکساتور را بازی می‌کنند و هم به ابروها رنگ می‌دهند. بنابراین، در مرحله آخر آرایش از آنها استفاده کنید تا اگر رنگ و گرد سایر مواد آرایشی روی ابروها نشسته باشد، آن را پوشش دهند.
  • استفاده از ریمل را چند مرتبه پشت سر هم تکرار نکنید؛ چون این کار باعث می‌شود مواد ریمل روی ابروها تکه تکه شود و ابروها را به هم ریخته و نامنظم جلوه دهد.
  • برای پاک ریمل از روی ابروها حتماً از پاک‌کننده‌های آرایشی استفاده کنید.
  • اگر ابروهای مشکی دارید، بهتر است از ریمل ابرو قهوه‌ای تیره یا خاکستری تیره استفاده کنید تا ابروهایتان حالت طبیعی‌تری پیدا کنند.

 

بیشتر بخوانید: پرایمر چشم و روش استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه