استرس و ریزش مو در زنان

استرس، یکی از اصلی‌ترین دلایل ریزش مو در خانم ها

ریزش مو در خانم ها زمانی اتفاق می‌افتد که بدن از لحاظ فیزیولوژیکی در فشار زیادی قرار می‌گیرد. مثلاً هنگام بیماری مزمن و طولانی و یا یک رژیم سفت و سخت غذایی. یکی دیگر از عوامل و دلایل ریزش مو، وارد شدن استرس شدید به یک فرد است. با ما همراه شوید تا بیشتر بدانید.

استرس شدید (این استرس می‌تواند به دلیل طلاق، از دست دادن نزدیکان و … به وجود آمده باشد)، می‌تواند از مهمترین دلایل ریزش مو باشد. وارد شدن شوک روانی شدید به فرد، تعداد زیادی از فولیکول‌های مو را وارد حالت سکون و خواب نموده و در مدت چند ماه، با شانه کردن و شستشو، موها شروع به ریختن می‌کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین مخلوط‌ ها برای رشد سریع موها چیست ؟

 

برای مشاهده و خرید انواع محصولات ضد ریزش مو روی این لینک بزنید.

استرس و ریزش مو در زنان

بعضی از شرایط روانی مانند تحمل استرس شدید، حس تنهایی یا بی‌حوصلگی و نا‌امیدی نیز می‌توانند باعث ایجاد میل به کشیدن موها در یک فرد بشوند که این موضوع به نوبه خود، باعث آسیب زیادی به موها و ریشه آنها می‌گردد.

استرس می‌تواند با ایجاد اختلال در سیستم دفاعی بدن، باعث حمله این سیستم به فولیکول‌های مو شده و بدین وسیله به ریختن موها بینجامد. یادگیری نحوه کنترل موثر استرس، ممکن است به فرد در کاهش خطر ریزش بیشتر مو کمک کند. مشغول شدن با کاری که از انجام آن لذت برده می شود می تواند راهی عالی برای مقابله با استرس باشد. انجام کارهای داوطلبانه، پیوستن به گروه تئاتر جامعه محلی، کاشت باغ یا شروع یک پروژه هنری را در نظر بگیرید.

البته باید توجه داشته باشید که با بهبود بخشیدن به وضعیت روحی و بازگشت به زندگی معمولی، این مشکل برطرف شده و رشد موها به حالت اولیه خود باز ‌می‌گردد. پس همیشه سعی کنید تا روحیه و روان خود را قوی نگه دارید تا کمتر دچار استرس و عوارض ناگوار آن شوید که بهترین درمان برای ریزش مو، کم کردن استرس است.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه