رژلب مایع نیز مانند رژلب‌های جامد قوانینی برای استفاده دارد که با دانستن آنها می‌توانید میکاپ لب جذاب و بی‌نقصی داشته باشید. رژلب‌های مایع با توجه به دوام بیشتری که دارند، برای استفاده در مجالس و مهمانی‌ها پیشنهاد می‌شوند و طرفداران زیادی نیز در بین خانم‌ها دارند؛ فقط باید روش صحیح استفاده از آنها را بدانید. برای این منظور به شیوه زیر عمل کنید و نکته‌های مهمی را که به آنها اشاره می‌کنیم، به کار بگیرید.

رژلب مایع

لب‌ها را آماده کنید:

آماده کردن لب‌ها شامل لایه‌برداری از آنها و سپس استفاده از مرطوب‌کننده یا بالم لب است. با توجه به این که برخی از رژلب‌های مایع باعث خشکی لب‌ها می‌شوند، استفاده از محصولات مرطوب‌کننده لب پیش از میکاپ با آنها ضروری است.

دور لب‌ها هایلایتر بزنید:

مالیدن مقداری هایلایتر در اطراف خط لب باعث انعکاس نور می‌شود و لب‌ها را به طور طبیعی برجسته جلوه می‌دهد.

 

کانسیلر را فراموش نکنید:

برای جلوگیری از پخش شدن رژلب مایع در اطراف دهان بر اثر تعریق یا … می‌توانید مقداری کانسیلر در اطراف لب‌های خود بزنید.

 

نوبت خط لب است:

اگر تمایل دارید خط لب بکشید تا به لب‌هایتان برجستگی بدهید یا مانع پخش شدن رژلب شوید، در این مرحله می‌توانید با استفاده از مداد لبی با رنگ متناسب با لب خود خط لب بکشید.

 

سراغ رژلب مایع بروید:

برای استفاده از رژ مایع اول سراغ لب پایین بروید و داخل آن را با استفاده از اپلیکاتور یا براش لب آغشته به رژ پر کنید. دقت کنید که اپلیکاتور یا براش شما بیش از حد آغشته به رژ نباشد. از گوشه‌های لب پایین شروع کنید و سپس رژلب را روی تمام قسمت‌های لب پخش کنید. حالا لب بالا را از قسمت گوشه‌ها تا قوس وسط با رژ پر کنید. در آخر هم لب‌ها را به هم فشار دهید.

 

خرید انواع رژلب‌های مایع از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

فوت کوزه‌گری را به یاد داشته باشید:

در پایان کارتان یک دستمال کاغذی را بین دو لب قرار دهید و لب‌ها را روی آن فشار دهید تا مقدار اضافی رژلب پاک شود. البته این کار جلوه رژلب شما را کمی مات نیز می‌کند.

 

اشتباهات را اصلاح کنید:

از یک گوش پاک‌کن آغشته به کرم استفاده کنید تا اشتباهات را تصحیح و پاک کنید.

 

نکته‌های مهم

رژلب مایع

از آنجا که رژلب‌های مایع معمولاً حاوی رنگدانه‌های غنی هستند، رنگ غلیظی دارند و یک بار استفاده از آنها برای پوشش دادن لب‌ها کافی است.

پس از استفاده از رژلب مایع مات توصیه می‌شود که هیچ حرکتی روی لب‌ها انجام ندهید تا رژلب کاملاً خشک و مات شود. مالیدن لب‌ها به هم باعث خراب شدن بافت رژلب و از دست رفتن حالت مخملی آن می‌شود. بهترین کار این است که فقط یک لایه رژ مایع را روی لب‌ها بزنید و بدون هیچ حرکت اضافی صبر کنید تا رژ خشک و مات شود.

هرگز برای پخش کرن رژلب از انگشت خود استفاده نکنید. این کار باعث ایجاد چین و چروک روی لب‌ها می شود و حالت یکنواخت آنها را از بین می‌برد. رژلب‌های مایع معمولاً ماندگاری خوبی دارند و نیازی به تمدید ندارند؛ اما اگر قصد تمدید آن را دارید، اول رژ قبلی را پاک کنید و بعد یک لایه رژلب جدید روی لب‌ها بزنید. روی هم قرار گرفتن چند لایه رژلب مایع ظاهر جالبی را ایجاد نمی کند.

برای پاک کردن میکاپ لب خود با رژ مایع حتماً از پاک‌کننده‌های آرایشی باکیفیت استفاده کنید تا آسیبی به پوست لب‌هایتان نرسد.

 

بیشتر بخوانید: رژلب جامد و روش اصولی استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه