رژلب جامد

رژلب جامد یکی از ساده و رایج‌ترین محصولات آرایشی لب است که بیشتر خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند؛ ولی آیا تا به حال به اصول رژلب زدن برای داشتن لب‌هایی جذاب و زیباتر فکر کرده‌اید یا تنها رژلبتان را مثل همیشه و خیلی سریع روی لب‌ها کشیده و به سراغ بقیه کارهایتان رفته‌اید؟

استفاده از رژلب جامد قواعد و اصولی دارد که با یاد گرفتن آنها می‌توانید میکاپ حرفه‌ای‌تری داشته باشید. مراحل این کار را در ادامه بخوانید.

رژلب جامد

۱.‌ آماده‌سازی لب‌ها با لایه‌برداری

به کمک یک لایه‌بردار خانگی مانند شکر قهوه‌ای و آب‌لیمو و یک مسواک مرطوب می‌توانید لب‌ها‌ را لایه‌برداری کنید. سپس کمی بالم لب یا مرطوب‌کننده روی لب‌ها بزنید.

 

۲. پرایمر

با استفاده از کمی پرایمر روی لب‌ها می‌توانید رنگ واقعی رژلب را روی لب‌هایتان آشکارتر کنید و همچنین، به میکاپ لب خود ماندگاری بیشتری ببخشید. اگر پرایمر در دسترس نداشتید، می‌توانید از کمی کانسیلر استفاده کنید و آن را به طور یکدست روی لب‌ها پخش کنید؛ سپس کمی پنکیک روی لب‌ها بزنید.

 

خرید انواع کانسیلرها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۳. خط لب

خط لب دو مزیت مهم دارد: به لب‌ها فرم و ضخامت می‌دهد و آنها را جذاب‌تر می‌کند و مانع پخش شدن رژلب می‌شود. برای خط لب کشیدن ابتدا مداد یا خط لب باکیفیت با رنگی متناسب با رژتان را انتخاب کنید و سپس خط بیرونی لب‌هایتان را با دقت با آن بکشید. شما می‌توانید در این مرحله فرم دلخواه را به لب‌ها بدهید و اگر لب‌هایی نازک دارید، خط لبتان را کمی بیرون‌تر از مرز طبیعی لب‌ها ترسیم کنید.

 

خرید خط لب از بهترین برندهای دنیا از فروشگاه اینرتنتی باستاره

 

۴. رژلب جامد

حالا نوبت رژلب زدن است. برای این منظور، سر رژلب را در قسمت وسط لب بالایی بگذارید و به سمت گوشه راست بکشید. رژ را بردارید و دوباره سر آن را در قسمت وسط لب بالا بگذارید و این بار به سمت گوشه سمت چپ لب بکشید. برای لب پایین هم رژلب جامد را از یک گوشهلب  به سمت گوشه دیگر آن بکشید. در صورت لزوم می‌توانید دو لایه رژلب بزنید. اگر لب‌هایتان خشک است، انوع رژلب‌های جامد مرطوب‌کننده و آبرسان را انتخاب کنید.

در صورتی که می‌خواهید بدون خط لب، رژلب بزنید مقداری از رژ را روی انگشت خود قرار دهید و آن را روی خط طبیعی لب‌ها بمالید تا لب‌ها آغشته به رژ شوند و کناره‌ها آنها شکل خط لب را بگیرد. سپس رژ را روی لب‌ها بکشید.

 

۵. برق لب یا هایلایتر

برای حجیم‌تر نشان دادن لب‌ها با استفاده از یک براش لب کوچک مقداری برق لب یا هایلایتر را در قسمت وسط لب‌ها بزنید.

 

خرید انواع برق لب از برند فرانسوی SLA

 

نکات مهم در هنگام آرایش لب با رژلب جامد

 

رژلب جامد

 

  • اگر رنگ رژلب شما روشن است، هرگز از خط لب تیره استفاده نکنید.
  • به خط لب خود با کمک انگشت یا براش لب حالت بدهید.
  • با استفاده از دستمال، اضافه رژلب را از روی لب‌های خود پاک کنید تا ظاهر یکدستی پیدا کنند.
  • اگر رژلب جامد شما حالت براق دارد و دوست دارید لب‌هایی مات داشته باشید، می‌توانید کمی پودر نیمه شفاف آرایشی را روی لب‌های خود بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس با استفاده از براش آرایشی، پودر را روی لب‌ها تثبیت و پخش کنید.
  • برای حجیم جلوه دادن لب‌ها قدری هایلایتر کرمی روی قوس لب بالا و قسمت وسط لب پایین بزنید.
  • پس از آرایش لب مطمئن شوید که دندان‌هایتان به رژلب آغشته نشده‌اند.
  • برای تمیز کردن آرایش لب از پاک‌کننده‌های آرایشی مناسب استفاده کنید تا باعث خشکی لب‌ها نشوید و به آنها صدمه نزنید.
  • همیشه مقداری وازلین روی لب‌ها بزنید و اجازه دهید چند دقیقه بماند؛ سپس لب‌هایتان را با دستمال یا پنبه پاک کنید و رژلب بزنید.

 

بیشتر بخوانید: مراحل آرایش صورت به گفته آرایشگران حرفه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه