روشی برای درمان جوش بدن

روش درمان جوش بدن با کنترل دو عامل ساده

آکنه بدن شایع‌تر از آن است که فکر می‌کنیم؛ ولی به ندرت درباره آن صحبت می‌شود. آکنه بدن شبیه آکنه صورت است و علایم و درمان هر دوی آن‌ها هم مانند هم است. افرادی که آکنه صورت دارند، به احتمال زیاد دچار آکنه بدن هم می‌شوند. وقتی منافذ پوست یا فولیکول‌های مو بسته می‌شوند، آکنه ایجاد می‌شود. بنابراین، هر جا که غدد سباسه (غدد مسئول تولید سبوم یا روغن) و فولیکول‌های مو وجود دارند، ممکن است آکنه به وجود آید. نواحی شایع آکنه بدن اغلب پشت، قفسه سینه و گردن هستند. روش درمان جوش بدن و کنترل آن می‌تواند مشکل‌تر از آکنه صورت باشد؛ چون منافذ پوست بدن، بزرگ‌تر از پوست صورت هستند و آسان‌تر مسدود می‌شوند.

بیشتر بخوانید : روش درمان سریع جوش زیر پوستی

 

لینک مستقیم خرید اسپری ضد جوش بدن آردن سبوما 

روشی برای درمان جوش بدن

 

در کل، دو راهکار اصلی و اساسی برای درمان آن وجود دارد:

استرس و رژیم غذایی:

اگر دچار آکنه هستید، احتمالاً شنیده‌اید که می‌توانید جوش‌های خود را با کنترل دو عامل رژیم غذایی و سطح استرس کنترل کنید. برخی از مردم معتقدند آکنه آن‌ها با مصرف غذاهای خاصی مانند شکلات، بادام‌زمینی و غذاهای چرب تشدید می‌شود. بنابراین، اگر حس می‌کنید که مصرف ماده غذایی خاص، آکنه پوست شما را تشدید می‌کند، باید از مصرف آن ماده خودداری کنید.

ایده خوب دیگر، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل است. رژیم غذایی متعادل، نه تنها برای سلامت کلی بدن مهم است، بلکه به سلامت پوست هم کمک می‌کند. برای این منظور، بهتر است غذاهای سرشار از آنتی‌اکسیدان مانند میوه‌جات، سبزیجات و غلات کامل مصرف کنید.

آکنه بدن و دارو:

آکنه بدن را مانند آکنه صورت می‌توان با انواع داروها درمان کرد. زمانی که درمان موضعی پاسخ نمی‌دهد، با تشخیص پزشک می‌توان از داروهای خوراکی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده کرد. زمانی که آکنه بدن ناشی از اختلالات هورمونی باشد هم می‌توان زیر نظر پزشک پوست، داروهای مربوط به کنترل ترشح هورمون‌ها را مصرف کرد.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه