روش استفاده از گلاب برای پوست خشک

فواید گلاب برای پوست خشک

گلاب، مایعی معطر و خوشبو است که طی فرایند تقطیر با بخار گلبرگ های گل محمدی به دست می آید. به دلیل پی بردن خواص گلاب برای پوست از آن جهت تهیۀ محصولات مراقبت پوستی و عطرها و طعم دار کردن غذا استفاده می شود. تولید و استفاده از گلاب به قرون وسطی باز می گردد.

گلاب عصاره خوشبوی گل زیبای محمدی در خانه تمام ایرانی‌ها وجود دارد و از آن استفاده‌ های زیادی در آشپزی می‌شود. اما آیا می‌دانستی گلاب برای پوست خشک معجزه می‌کند؟ در ادامه این مطلب با “ستاره” همراه باش تا با روش استفاده از گلاب برای پوست خشک آشنا شوی.
چرا گلاب برای پوست خشک مفید است؟
گلاب به تنهایی برای پوست تو معجزه می‌کند، اما اگر آن را با دیگر مواد مرطوب کننده ترکیب کنید، پوستت را برای مدت طولانی‌تری مرطوب نگه می‌دارد و باعث تقویت و ترمیم آن می‌شود. از آنجایی که این مایع خوشبو تمام منافذ پوستت را بدون خشک کردن آن تصفیه می‌کند، برای پوست‌های خشک معجزه‌ آسا است. می‌توانی از گلاب به عنوان تونر یا در ترکیب با دیگر مواد به عنوان ماسک استفاده کنی. در ادامه روش استفاده از گلاب به عنوان تونر را به تو معرفی می‌کنیم.
روش استفاده از گلاب برای پوست خشک:
تمیز کردن، استفاده از تونر و مرطوب کننده برای صورت از مهم‌ترین بخش‌های هر برنامه مراقبت از پوستی است. گلاب، برعکس دیگر محصولات، در تمام فروشگاه‌ها موجود بوده و برای پوست تو بسیار ملایم و لطیف است.

برای این روش به وسایل زیر احتیاج داری:

کمی گلاب طبیعی
پد پنبه‌ای
شوینده ملایم
کرم مرطوب کننده
حوله
پوست خود را با استفاده از شوینده ملایم بشور و با ضربات ملایم حوله خشک کن. سپس یک پد پنبه‌ای را به گلاب آغشته کرده و آن را روی پوست خود بمال. بهتر است پنبه را با ضربه ‌های ملایم به پوست خود بزنی و آن را روی پوست نکشی. اجازه بده پوست تو خشک شود، سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کن.

از این روش برای هر بار شستن صورت خود استفاده کن.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید ازسایت باستاره دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه