رنگ ابرو

رنگ ابرو با زیباتر کردن ابروها می‌تواند چشم‌ها و قاب چهره شما را جذاب‌تر کند. انواع رنگ‌های ابرو می‌توانند به پرپشت شدن ابروها و پوشاندن سفیدی آنها کمک کنند. در ادامه، اصول رنگ کردن ابروها را به شما یاد می‌دهیم.

 

انتخاب درست رنگ ابرو با توجه به رنگ پوست

رنگ ابرو‌ها نه تنها با توجه به رنگ مو، بلکه با در نظر گرفتن رنگ پوست باید انتخاب شود. معمولاً زمانی که رنگ موی تیره خود را بلوند می‌کنید، بهتر است رنگ ابروهایتان را هم یک تا دو درجه روشن کنید. اگر پوست سبزه دارید و رنگ مو را مش یا کاملاً روشن کرده‌اید، بهتر است رنگ ابروهایتان را ۴ تا ۵ درجه نسبت به رنگ ریشه روشن کنید.

اگر مو‌های شرابی، فندقی و گروه رنگ مو‌های قرمز دارید، بهتر است ابروهای خود را تیره نگه دارید. گروه زیتونی با پوست‌های سفید و روشن باید رنگ ابرو را تنها ۱ یا ۲ درجه روشن‌تر از رنگ مو کنند. گروه زیتونی با پوست تیره هم بهتر است رنگ ابروها را کاملاً روشن کنند.

 

انتخاب اکسیدان مناسب

رنگ ابرو

از آنجا که ابروها سریع‌تر از موهای سر رنگ می‌گیرند، برای آسیب کمتر آنها باید از اکسیدان‌های ضعیف‌تری استفاده کنید. برای رنگ ابرو اکسیدان تا نمره ۶ هم می‌توانید استفاده کنید. البته توصیه بهتر است که اکسیدان ۳ یا کمتر را به کار ببرید.

 

روش استفاده از رنگ ابرو

برای رنگ کردن ابروها نیاز به رنگ مخصوص ابرو، برس رنگ با سر باریک، گوش‌پاک‌کن، ظرف شیشه‌ای کوچک برای تهیه مواد، اکسیدان مخصوص ابرو، پنبه برای پاک کردن رنگ از روی ابرو و وازلین یا کرم چرب برای قسمت‌های اطراف ابرو دارید. برای رنگ کردن ابروها مراحل زیر را طی کنید.

 

خرید انواع رنگ‌های ابرو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

مراحل رنگ کردن ابرو

۱. ابرو‌ها را پیش از دکلره بردارید و مرتب کنید. سپس با شامپو بشویید.

۲. با کمک گوش‌پا‌ک‌کن کمی وازلین روی پوست اطراف ابروها بمالید. با این کار، پوستتان از رنگ و التهابات ناشی از آن محافظت می‌شود.

۳. رنگ ابرو را در کاسه شیشه‌ای با اکسیدان مخلوط کنید. سپس با استفاده از برس مخصوص ابرو، مواد را روی ابرو‌ها بمالید. اگر می‌خواهید ابروها به خوبی رنگ باز کنند، برس را چند بار با حرکات رفت و برگشتی روی ابروها بکشید.

۴. اگر می‌خواهید ابرو‌ها فقط کمی روشن شوند، ۵ دقیقه زمان کافی است. ولی برای روشن شدن کامل آنها باید حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید. در این مدت، ابروها را چک کنید تا نسوزند.

۵. با کمک پنبه، مواد را از روی ابرو بردارید. صورتتان را بشویید و با حوله خشک کنید.

۶. اگر رنگ ابروهایتان زردی یا نارنجی داشت، می‌توانید از واریاسیون بنفش استفاده کنید. کمی واریاسیون را با اکسیدان مخلوط کنید و به ابرو‌ها بزنید. پس از ۱۰ دقیقه ابروها را بشویید.

 

نکات مهم

  • هنگام رنگ کردن ابروها ابتدا رنگ ابرو را روی قسمت کوچکی از پوستتان بزنید. کمی صبر کنید تا اگر نسبت به رنگ حساسیت داشتید، مشخص شود.
  • دقت کنید که همیشه ابروهایتان را رنگ نکنید. این کار باعث ریزش و آسیب دیدن ابروها می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: اکسیدان و اصول استفاده از آن برای رنگ کردن مو و دکلره

پودر دکلره چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

واریاسیون و روش استفاده از آن را بهتر بشناسید!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه