رفع موهای زائد بدن

روشهایی برای رفع موهای زائد بدن

به موهایی که در نواحی مانند صورت، پشت لب، پیشانی، گوش‌ها، گردن، شکم، پاها، زیر بغل و ناحیه تناسلی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه‌ها رشد می‎کند، موی زائد گفته می‎شود زیرا از بین بردن موهای این نواحی کاری دشوار است و از این رو برای افراد خوشایند نیست.
بشر تاکنون روش‌های زیادی برای رفع موهای زائد بدن ابداع کرده است، برخی روش‎ها که موقتی و قدیمی‌ هستند عبارتند از: دستگاه‌های موکن خانگی، اپیلاسیون، کرم ها و پودرهای موبر، بند انداختن و استفاده از موچین، تیغ اصلاح، اپیلاسیون و محلول‌های شیمیایی. پس از بکارگیری روش های مذکور موهای زائد دوباره رشد خواهند کرد و حتی هر کدام از این روش‌ها می توانند عوارضی مانند حساسیت نیز ایجاد کنند.
امروزه با توجه به موقتی بودن و دردناک بودن و عوارض روش‌های قدیمی، دیگر این روش‎ها استفاده نمی‎شوند و روش‎های جدید و اثرگذارتری جایگزین آن شده است.

1. کرم ها :

کرم موبر یک روش بدون درد و آسانترین روش برای از بین بردن موهای زائد بدن است. دو نوع کرم موبر موثر برای حذف موهای زائد مردان وجود دارد: یکی برای پوست های طبیعی و دیگری برای پوست های حساس. نتیجه استفاده از کرم های موبر پوستی صاف تر است که ماندگاری آن بیشتر از تراشیدن مو است.

وقتی کرم را روی موها می زنید ، در زمان مشخص شده که معمولا روی بسته نوشته می شود، مو را از روی سطحپوست پاک می کند. به راحتی می توانید از کرم های رفع موهای زائد در خانه و روی همه مناطق بدن خود استفاده کنید.

۲. اپیلاسیون :

اپیلاسیون یک روش حذف مو است که با استفاده از پارچه و موم ، موها را از ریشه پاک می کند. این روش کمی دردناک است اما موها را از ریشه برمی دارد و به شما امکان می دهد تا ۴ هفته از پوست صاف و بدون مو لذت ببرید. اپیلاسیون را می توانید در سالن توسط متخصصان و یا اینکه خودتان آن را در خانه با کیت های اپیلاسیون انجام دهید.

رفع موهای زائد بدن

۳. تراشیدن مو :

همه آنچه شما برای اصلاح نیاز دارید یک تیغ تیز خوب و یک کرم کف کننده است. اصلاح سریع و آسان است و با کمترین مهارت انجام می شود. با این حال ، همیشه احتمال بریدگی وجود دارد. همچنین تراشیدن امکان رشد موهای زیر پوستی را بهمراه دارد. نتایج این روش کمترین میزان ماندگاری را نسبت به سایر روشها دارد.

4. لیزر موهای زائد :

اگر می خواهید یک بار و برای همیشه از شر موهای ناخواسته بدن خلاص شوید، درمان لیزر را برای از بین بردن مو انجام دهید. لیزر مو یکی از روشهای برجسته حذف موهای زائد بدن برای آقایان و خانم ها است. لیزر یک روش دائمی موزدایی است که از اشعه لیزر برای نفوذ به پوست و از بین بردن سلول های مو استفاده می کند. در روش لیزر مو برخلاف اپیلاسیون لازم نمیباشد که منتظر باشید تا موهای زائدتان بلند شود. در این روش بهتر است موهای زائد یک تا دو روز قبل از هر جلسه لیزر کوتاه نمایید. اما نه با روشهایی نظیر اپیلاسیون که ریشه مو را نیز از بین می برند. بهترین روش اصلاح با ژیلت می باشد که مو را فقط از سطح پوست پاک می کنند.

حذف موهای زائد بدن در کلینیک زیبایی ستاره فرهنگ

 

خرید کرم موبر در فروشگاه اینترنتی باستاره

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه