رفع خشکی پوست

راه حلی برای رفع خشکی پوست

وقتی پوست‌ دچار خشکی، خارش یا پوسته پوسته شدن می‌شود، باید سریعا برای رفع خشکی پوست راه حلی پیدا کنید. اگر با خشک شدن هوا مراقبت‌های پوستی را بیشتر نکنید، روی پوست چین و چروک می‌افتد. نرم و مرطوب کردن پوست تنها به معنای استفاده از مرطوب‌کننده‌ها نیست بلکه به عوامل دیگری مانند نظافت پوست، هوای اطراف و حتی لباس‌ نیز بستگی دارد، توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند تا پوست بهتری داشته باشید و راهی برای درمان خشکی پوست تان بیابید.

 

رفع خشکی پوست

 

١. از خشکی پوست در حمام جلوگیری کنید.

برای درمان خشکی پوست خود موارد زیر را رعایت کنید:

  • درب حمام را ببندید.
  • زمان استحمام باید بین ۵ تا ۱۰ دقیقه باشد
  • به جای آب داغ از آب ولرم استفاده کنید.
  • از شوینده‌های ملایم و بدون بو استفاده کنید.
  • از شوینده‌ها به مقدار کافی استفاده کنید، سعی کنید از ایجاد کف زیاد خودداری کنید.
  • به آرامی پوست‌تان را با حوله خشک کنید.

 

٢. بلافاصله بعد از استحمام از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.

روغن‌ها، کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌کننده، رطوبت پوست را افزایش می‌دهند. برای درمان خشکی پوست و افزایش میزان رطوبت آن، باید بعد از حمام یا شستن دست و صورت،‌ از مرطوب کننده‌ها استفاده کنید.

مرطوب‌کننده‌ها روی پوست را می‌پوشانند و از بخار شدن رطوبت موجود در پوست جلوگیری می‌کنند. مرطوب‌کننده‌های غلیظ و قوی بهتر هستند. بهتر است برای درمان خشکی پوست روزی چند نوبت، به‌ویژه پس از استحمام از مرطوب‌کننده پوست استفاده کنیم.

برخی از مایعات یا پمادهای چرب مانند روغن نوزاد یا وازلین طبی هم برای نگه داشتن رطوبت موجود در پوست کارآیی بالایی دارند، اما به دلیل چرب بودن استفاده از آن‌ها دشوار و برای برخی افراد ناخوشایند است.

 

رفع خشکی پوست

 

کرم های آب رسان حاوی مواد روان کننده هستند و اجازه نمی دهند رطوبت پوست از بین برود. آب رسانها سبب می شوند پوست بتواند رطوبت مورد نیاز را از محیط جذب کند و وارد پوست کند به همین دلیل بهترین درمان برای پوست خشک هستند.

مرطوب کننده رطوبت موقتی بر روی بدن ایجاد می کند. اما آب رسانها به پوست کمک می کنند تا رطوب لازم را تولید کند و خشکی آن درمان شود. در نتیجه کرم آب رسان برای پوست خشک ضروری است.

در واقع کار اصلی کرم های مرطوب کننده این است که یک لایه موقت بر روی پوست ایجاد می کند و مانع می شود آب و رطوبت پوست از بین برود.

به همین دلیل بهتر است در کنار استفاده از مرطوب کننده ها از آب رسانها به عنوان دارویی برای درمان پوست خشک استفاده کنید و بدانید مرطوب کننده با آب رسان تفاوت دارد و هیچ گاه این دو محصول را یکی ندانید.

٣. لب‌های خود را چرب کنید.

یکی دیگر از راه‌های درمان خشکی پوست، استفاده از یک چرب‌کننده‌ی مناسب برای لب است، این کار حالت خوبی به لب‌ها می‌دهد. برخی از چرب‌کننده‌ها ممکن است خارش یا حساسیت ایجاد کنند، در صورت بروز چنین عوارضی، از انواع دیگر چرب‌کننده‌ی لب استفاده کنید.

 

خرید انواع مرطوب کننده ها و آبرسان ها در فروشگاه اینترنتی باستاره

استفاده از آبرسان ها برای رفع خشکی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه