راه از بین بردن جوش صورت

راه های از بین بردن جوش صورت بدون به کار بردن مواد شیمیایی

درمان‌های خانگی آکنه ممکن است ساده و بی‌اثر به نظر برسند؛ ولی به تعادل رساندن تولید چربی در پوست با استفاده از درمان‌های موضعی و لایه‌برداری و همچنین، کنترل ترشح هورمون ها در بدن، از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت بدون استفاده از مواد شیمیایی است. از سوی دیگر، پیروی از رژیم غذایی سالم، از مهم‌ترین راه های از بین بردن جوش است که باید توسط خود فرد رعایت شود. در ادامه، مؤثرترین راه های از بین بردن جوش را بدون به کار بردن مواد شیمیایی و تنها با درمان‌های خانگی و طبیعی بخوانید.

بیشتر بخوانید : بهترین راه درمان جوش های صورت با استفاده از جوش شیرین

لینک مستقیم خرید ژل ضد آکنه ژنو بایوتیک

 

۱. تمیز کردن چربی پوست صورت:

پاکسازی پوست صورت از انواع آلودگی‌ها، چربی و مواد آرایشی، یکی از بهترین راه‌های از بین بردن جوش صورت است که در عین حال، پوست را نیز نرم می‌کند.

۲. تمیز کردن پوست با عسل:

هر صبح، تقریباً نصف قاشق چایخوری عسل را روی صورت خود ماساژ بدهید و سپس صورت خود را بشویید. خواص ضد باکتری عسل برای جلوگیری از آکنه بسیار مفید است. این کار علاوه بر این که چربی اضافی پوست را از بین می‌برد، پوست را مرطوب نیز نگه می‌دارد.

۳. سرکه سیب به عنوان تونر ضد آکنه:

هر صبح و شب، صورت خود را با مخلوط دو سوم روغن فندق و یک‌سوم سرکه سیب شست‌وشو بدهید. سرکه سیب حاوی اسیدهایی است که پوست را نرم و آکنه را درمان می‌کنند؛ همچنین، pH پوست را به حالت تعادل می‌رسانند.

راه از بین بردن جوش صورت

۴. مخلوط عسل، دارچین و جوز هندی:

این روش یکی از بهترین راه های از بین بردن جوش صورت بدون به کار بردن مواد شیمیایی است. برای این منظور، مقداری عسل خام را با دارچین مخلوط کنید تا به شکل خمیر دربیاید. سپس کمی جوز هندی تازه را در آن رنده کنید و مواد را هم بزنید. این ماسک صورت را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست صورت خود قرار بدهید و سپس صورت خود را بشویید. یکی از مؤثرترین راه های از بین بردن جوش صورت استفاده از این ماسک طبیعی و خانگی است.

فراموش نکنید که برای درمان آکنه باید در کنار این روش‌ها، رژیم غذایی و شیوه زندگی خود را نیز تغییر بدهید تا ترشح هورمون‌ها در بدن به حالت تعادل برسد.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه