راهنمای نحوه آرایش صورت

نکات آرایش صحیح

بیشتر خانم‌ها معمولاً در طول روز آرایش می‌کنند و می‌توان گفت همه آن‌ها برای حضور در مراسم و مجالس خاص، میکاپ صورت را فراموش نمی‌کنند؛ تنها تفاوت آن‌ها هم در سبک اجرای آرایش از مدل‌های ملایم گرفته تا سبک‌های تند و غلیظ است. در هر حال، هر نوع سبک آرایشی را که برای خود انتخاب کنی، آرایش صورت اصول یکسانی دارد که باید آن‌ها را رعایت کنی.

در اینجا راهنمای کامل نحوه آرایش صورت را به صورت اصولی و با استفاده صحیح از لوازم آرایشی مناسب می‌خوانی. برای میکاپ صورت خود، به طور کلی باید تمام کارهای زیر را انجام دهی.

استفاده از پرایمر: ابتدا پیش از انجام هر کاری کمی مرطوب‌کننده را روی پوست صورت خود بمال و ۲ تا ۵ دقیقه صبر کن. حالا پرایمر مورد نظرت را روی صورت به طور یکنواخت و کاملاً صاف پخش کن. پرایمر، پایه و اساس مناسبی را برای آرایش صورت فراهم می‌کند؛ در ضمن، به ماندگاری بیشتر آرایش نیز کمک می‌کند.

استفاده از کانسیلر: در این مرحله، باید کانسیلر مناسب پوست خود را زیر چشم‌ها و روی هر لکه صورت خود که باید پنهان شود، بمالی. کانسیلر را در منطقه زیر چشم‌ها به شکل خطوط موازی روی پوست بمال و با کمک انگشتانت، آن را دور حلقه چشم‌ها پخش کن.

برای مشاهده و خرید آنلاین محصولات آرایشی میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

راهنمای نحوه آرایش صورت
استفاده از کرم پودر: انتخاب کرم پودر مناسب ممکن است برای خانم‌ها کمی سخت باشد؛ ولی در کل، معمولاً کرم پودر مایع برای پوست‌های چرب مناسب است؛ در حالی که پوست‌های خشک می‌توانند از پن‌استیک یا پن‌کیک چرب هم استفاده کنند. برای شروع کار، مقدار کمی از کرم پودر را روی دو نقطه از پیشانی، گونه‌ها و یک نقطه روی بینی بمال.

با استفاده از یک قلم‌مو یا اسفنج ساده، کرم پودر را به خوبی روی صورت خود پخش کن. مراقب باش کرم پودر به خصوص در نواحی خط رویش موها، خط لبخند و بالای لب‌ها به خوبی پخش شود.

استفاده از رژگونه: پس از استفاده از کرم پودر و برای سرخ شدن گونه‌ها لازم است که از رژگونه استفاده کنی. هر چه رنگ رژگونه ملایم‌تر باشد، آرایش تو طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. برای این کار جلوی آینه بایست و لبخند بزن. حالا قلم‌موی آغشته به رژگونه را روی خطی که از فرورفتگی گونه تا کنار گوش‌ها امتداد می‌یابد، بکش.

می‌توانی با استفاده از انگشتان خود، رژگونه را کمی روی پوست محو کنی. در انتهای کار، هر دو طرف گونه‌ها را بررسی کن که به شکل قرینه سرخ شده باشند.

استفاده از سایه و خط چشم: در این مرحله، اگر دوست داشته باشی، می‌توانی از سایه چشم به سبک خودت استفاده کنی. سپس، در صورت تمایل، خط چشم را رسم کنی.

استفاده از ریمل: بهتر است ابتدا یک لایه از ریمل را روی مژه‌های خود به طور یکنواخت پخش کنی. سپس، در صورت لزوم، می‌توانی لایه دوم را روی آن بزنی تا مژه‌ها ضخیم‌تر دیده شوند.

مرتب کردن و حالت دادن به ابروها: اگر ابروهای تو خالی است، با استفاده از مداد، سایه یا ریمل ابرو، کمی ابروهای خود را پر کن و به آن‌ها حالت بده.

استفاده از رژ لب: با توجه به سبک و زمینه رنگی آرایش صورت خود، رژ لب مناسب و دلخواهت را روی لب‌ها بزن. در صورتی که دوست داشته باشی، می‌توانی کمی برق لب را هم روی رژ لب خود بمالی.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره ما را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه