درمان موی خشک و آسیب دیده

چگونه موی خشک و آسیب دیده را درمان کنیم ؟

خشک و شکننده شدن موها ممکن است بر اثر کارهایی مانند رنگ کردن مو، آرایش مو، سشوار و اتو کشیدن مو و… به وجود آید. موی خشک می‌تواند به ریزش مو و شوره سر منجر شود. مو زمانی که به اندازه کافی رطوبت ندارد، خشک می شود و در نتیجه شکننده و کدر میشود. خشکی مو می‌تواند به‌دلیل بیماری یا کمبود تغذیه، استفاده از محصولات مو، بیش از حد شستن مو، قرار گرفتن در معرض آب کلر و استفاده مکرر از رنگ مو به ‌وجود آید.

معلوم است که دلیل داشتن موهای خشک و وز، کمبود آب و رطوبت است، پس اگر موهای خشک و وزی دارید، لطفا در تغذیه خود تجدید نظر کنید و از این به بعد آب بیشتری بنوشید. سبزیجات هم در خود آب بسیار زیادی را ذخیره دارند که در داشتن پوست و مویی سالم و باطراوت، کمک فراوانی به شما خواهند کرد، پس حتما بعد از این، از برگ‌های سبز و پرآب مانند کلم و کاهو… استفاده بیشتری بکنید.

 

درمان موی خشک و آسیب دیده

 

درمان خشکی مو چیست؟

  1. از قرار گرفتن بیش از حد مو در معرض آفتاب پرهیز کنید.
  2. از تماس با آب کلر در استخر خودداری کنید.
  3. هفته ای یکبار ماسک مرطوب کننده مو به موهایتان بزنید.
  4. از لوازم نرم (مثل کش) به جای لوازم فلزی(مثل کلیپس و گیره) برای بستن مو استفاده کنید.
  5. آب زیاد بنوشید و رژِیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.
  6. از استفاده بیش از حد سشوار و اتوی مو بپرهیزید.
  7. از مدل موهایی که بیش از حد به مو ها فشار می اورد و موها کشیده میشود، خودداری کنید.
  8. از شامپوهای نرم کننده و روغن های نرم کننده استفاده کنید.

درمان موی خشک و آسیب دیده

 

از شستن هر روزه موهای خود اجتناب کنید :

شامپو کثیفی و چربی را از موهایتان بر می‌دارد اما همچنین می‌تواند سبوم‌ موهایتان را نیز از بین ببرد. Sebum روغن طبیعی است که باعث نگه داری ‌بهتر موهای شما می‌شود و موهایتان را نیز براق می‌کند. سبوم بیش از حد نیزمنجر به چرب شدن موهای شما می‌شود.

با این وجود لازم نیست روزانه موهای خود را بشویید و‌می توانید موهای خود را هرچند روزیکبار بشویید تا موهای سالم تری داشته باشید. اگر می‌خواهید هر روز موهای خود را بشویید حداقل از شامپوی مخصوص موهای خشک استفاده کنید یا اینکه شامپوی کودک را امتحان کنید زیرا هر دوی اینها باعث تمیز شدن مو می‌شوند بدون اینکه چربی طبیعی مو را از بین ببرند.

 

استفاده از مرطوب کننده به طور منظم :

مرطوب کننده عمیق یا ماسک مو باعث تقویت، تغذیه و درخشش به موی خشک و کم آب می شود بعد از زدن مرطوب کننده می توانید یک کیسه پلاستیکی را روی موهای خود بزارید، گرما کوتیکول ها را باز کرده و باعث می شود مرطوب کننده به پوست نفوذ کند.

 

برای احیای موی خشک از ماسک استفاده کنید :

اگر موی خشک دارید، باید ماسک مرطوب کننده برای موهای خود انتخاب کنید. بسته به نوع مو می توانید یکبار در هفته استفاده کنید. در حقیقت، برای اینکه موهای شما سالم به نظر برسد و از خشک شدن و شکنندگی آن جلوگیری کند، باید به جای مرطوب کردن معمولی سعی کنید یک یا دو بار در هفته از ماسک مو به عنوان یک درمان برای موی خشک استفاده کنید.

 

خرید انواع ماسک موهای ایرانی و خارجی از فروشگاه اینترنتی باستاره

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه