درمان موخوره سر

روش‌هایی کارآمد برای مبارزه با موخوره و درمان آن

موخوره (TRICHOPTLOSIS)، آسيبى است كه برس و سشوار به موهاى سر وارد مى‌كند. در اين آسيب، لايه و سطح محافظ مو در انتهاى فيبرهاى مويى از بين مى‌رود. موخوره بيشتر موهاى خشک و شكننده را گرفتار می‌کند. وقتى سطح محافظت‌كننده مو از بين مى‌رود و امكان جايگزينى آن به وجود نمى‌آيد، انتهای ساقه مو چند شاخه مى‌شود. شامپوهاى اسيدى يا قليايى، فرهاى دائمى، رنگ كردن زياد، دكلره یا صاف كردن بيش از حد، استفاده از برس‌هاى نامناسب و شانه‌هايى كه دندانه‌هايى نوک تيز دارند، در به وجود آمدن و تشديد موخوره مؤثر هستند. در این مطلب، باستاره به شما می‌گوید که موخوره سر و درمان آن چیست و چطور باید از این آسیب جدی موها جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید : برای جلوگیری از موخوره چه راه هایی وجود دارد؟

لینک مستقیم خرید روغن مو آرگان ريچموند حجم ۱۰۰ میل

درمان موخوره سر

روش‌های درمان موخوره سر

يك ليوان شيرين بيان را در سه ليوان آب جوش بريزید و بگذارید ۱۰ دقيقه بجوشد و آرام آرام دم بكشد. بعد از اين كه مایع سرد شد، آن را صاف كنید و هر روز آن را به موهاى خود بمالید. پس از مدت كوتاهى متوجه خواهید شد که موخوره درمان شده است.

ريشه كنجد را در آب جوش خيس كنید و بگذارید ۱۵ دقيقه به همان حالت بماند. سپس آن را به مدت ۳۰ دقيقه در آب خودش بجوشانید و مايع صاف شده را به موهای خود بمالید.

موهای خود را در جوشانده تخم پياز قرار بدهید.

استفاده از جوشانده گل بابونه و گل ختمى هر ماه يك بار، براى درمان موخوره مفيد است.

در يك لگن آب، چند قطره آمونياک بريزید و موهای خود را با آن بشویید.

به مقدار مساوى قهوه خام، نخود خام، روناس و زرده تخم‌مرغ را با هم مخلوط كنید و به صورت خمير دربیاورید. هنگام خواب، این خمیر را به موهای خود بمالید. صبح موهايتان را بشویید و با روغن زيتون چرب كنید.

گل ريواس، شاه تره و سدر را به ميزان مساوى در آب خيس كنید و پس از اين كه ۲۴ ساعت ماند، مايع صاف‌ شده آن را به موهای خود بمالید.

نيم كيلو آرد نخود خام را با ۲۰۰ گرم برگ مورد و نيم كيلو حنا مخلوط کنید؛ سپس آن را به ۵ قسمت تقسيم كنید و ۵ شب پشت سر هم آن را با زرده تخم‌مرغ به موهای خود بمالید.

روغن بادام، بنفشه و كتيرا براى درمان موخوره مفيد است.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه