درمان موخوره بدون کوتاهی

موخوره را بدون کوتاهی مو درمان کنید!

درمان موخوره بدون کوتاهی خواسته بسیاری از خانم‌ها است. اگر با وجود تمام مراقبت‌ها و تلاش‌ها برای نجات موهای خشک و تشنه‌تان، موخوره همچنان ادامه دارد، این مطلبی است که باید آن را بخوانید. برای آنهایی که هر روز از صاف‌کننده‌ و اتوی مو استفاده می‌کنند و ساعت‌ها وقت می‌گذارند تا از محصولات مختلف برای محافظت از موهایشان استفاده کنند، انگار مبارزه با موخوره نبردی است که هرگز در آن پیروز نخواهند شد.

وقتی اوضاع وخیم می‌شود، صرف هزینه‌های زیاد برای خرید محصولات گران‌قیمت کارساز نیست. سعی کنید با بررسی دقیق‌تر شیوه رفتاری که هر روز با موهایتان دارید و با مراقبت درست، کاری کنید که مجبور به درمان موخوره نشوید. با بررسی ۱۰ راه حل زیر، شما می‌توانید با اصلاح اشتباهاتی که در شیوه‌های نگهداری از موهایتان مرتکب می‌شوید، از ایجاد موخوره پیشگیری کنید.

 

۱. هر دو روز یک بار موهایتان را بشویید

اهمیت بهداشت را باید جدی و به طور مرتب دوش بگیرید! اما خیلی خوب است که گاهی برای درمان موخوره، موهایتان را بالای سرتان جمع کنید و یک دوش فوری برای بدنتان بگیرید. این یک شیوه کاملاً درست و بی‌عیب است! اگر هر دو روز یک بار موهایتان را بشویید، به بدنتان فرصت می‌دهید تا با چربی طبیعی خودش موهایتان را ترمیم کند و آنها را نرم و صاف نگه دارد. حتی شگفت‌زده خواهید شد اگر ببینید بعضی از مدل‌‌ موها، روی موهایی که دو روز یا حتی سه روز پیش شسته شده‌اند، زیباتر دیده می‌شوند.

 

۲. برای درمان موخوره بدون کوتاهی موهایتان را درست و هوشمندانه برس بزنید

برای درمان موخوره موهایتان را درست برس بزنید. اول از همه برای درمان موخوره، برسی تهیه کنید که مناسب استفاده روزانه باشد؛ برسی بالش‌دار با دندانه‌های قابل انعطاف. این نوع برس، گره‌ خوردگی موها را به راحتی باز می‌کند. دقت کنید، اگر هر روز از برس‌های پلاستیکی که دندانه‌های سفت دارند، برای برس کشیدن موهای گره خورده‌تان استفاده کنید، باعث شکسته و کنده شدن موهایتان خواهد شد.

بعد هم این که باید از برستان به درستی استفاده کنید. نباید برس را بردارید و همان اول شروع کنید به کشیدن آن از ریشه به نوک موها! اگر این کار را بکنید، پیچ و تاب‌های سطحی مو تبدیل به توده‌های گره‌ خورده در انتهای ساقه موها می‌شوند. حالا نوک ظریف موها به اجبار درگیر گره‌های درهم و به‌هم فشرده می‌شوند که برستان ایجاد کرده است. این یک راه کاملاً ساده برای آسیب به موها است!

برعکس برس بزنید؛ یعنی از نوک مو به ریشه. ابتدا انتهای موها را با دقت برس بکشید، سپس آرام آرام به سمت میانی موها بیایید. در پایان می‌توانید برستان را به تمام قسمت‌های موهایتان بکشید.

 

۳. برای موهای خیس از شانه دندانه درشت استفاده کنید

همان‌طور که گفتیم، موی خیس، آسیب‌پذیر است. اگر قرار باشد به موهای خیستان مدل بدهید، متأسفانه مجبورید آنها را شانه بزنید. برای این که با موهای حساستان به بهترین شیوه ممکن رفتار کنید، از یک شانه دندانه درشت برای شانه‌ کردن آنها استفاده کنید. شانه دندانه درشت، برخلاف یک برس معمولی با دندانه‌های ضخیم، به راحتی میان موهایتان می‌لغزد و بدون آسیب زدن به موها و شکستن‌شان، گره‌ها را باز می‌کند.

 

۴. فقط به پوست سرتان شامپو بزنید

برای برای درمان موخوره نباید تمام موها را بالای سرتان جمع کنید و شروع کنید به ساییدن با شامپو! این چنگ زدن‌ها و پیچ دادن‌ها به مو و ساییدن آنها موجب موخوره خواهد شد. در عوض، اجازه دهید موهایتان حالت طبیعی خود را روی سرتان داشته باشد و شامپو را فقط به پوست سرتان بزنید. سپس بگذارید حین آبکشی، کف دست دوم، به ساقه‌ و نوک موها برسد.

 

خرید انواع محصولات ضد موخوره از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۵. برای درمان موخوره بدون کوتاهی به نوک موهایتان نرم‌کننده بزنید

درمان موخوره بدون کوتاهی
درمان موخوره بدون کوتاهی

برای درمان موخوره فقط به نوک موهایتان نرم کننده بزنید. کاندیشنر را دقیقاً به انتهای ساقه مو بزنید و ۲ دقیقه صبر کنید تا جذب شود. موقع آبکشی موها، کاندیشنر را کاملاً آبکشی نکنید. البته بیشترِ آن را از روی موها آبکشی کنید؛ چون نباید مقدار زیادی از آن روی موهایتان بماند و به آنها حالت چرب بدهد.

 

۶. برای خشک کردن، با حوله به موهایتان چنگ نزنید

حوله کشیدن به موها و به هم ریختن آنها در هر جهتی کار درستی نیست! چون موهای مرطوب و آسیب‌پذیرتان به هم گره می‌خورند و آسیب می‌بینند و در نتیجه، دچار شکستگی می‌شوند. به جای این کار، دور موهایتان یک حوله بپیچید و اجازه دهید خشک شوند.

 

۷. موهایتان را درست فر کنید

به جای این که فر کردن را از نوک موها شروع کنید و از پایین به بالا آنها را بپیچانید، از ریشه شروع کنید و هنگام پیچاندن موها در اتو، مو را در جهت مناسب هدایت کنید. اگر از نوک موها شروع کنید، این قسمت از مو، مدت زمان بیشتری در معرض حرارت زیاد قرار می‌گیرد. اما اگر از ریشه شروع کنید و آن قسمت از مو را که حرارت دریافت می کند، مدام عوض کنید، این ریشه است که بیشتر در معرض گرما قرار می‌گیرد. بنابراین، نوک موها فقط به اندازه‌ای حرارت دریافت می‌کند که برای حفظ مدلش نیاز دارد. باز هم توصیه می‌شود تا جایی که امکان دارد به موهایتان استراحت بدهید و کمتر از ابزارهای مدل‌دهی استفاده کنید.

 

خرید انواع محصولات مراقبت از مو از بهترین برندهای دنیا

 

۸. از سشوار درست استفاده کنید

اگر سشوار، تنها ابزار حرارتی است که برای مدل دادن به موهایتان از آن استفاده می‌کنید، حتماً سعی کنید نوک موهایتان مستقیماً در معرض حرارت نباشد؛ مگر این که واقعاً لازم شود. وقتی ریشه‌ها و قسمت بالایی موها را خشک کردید، سپس با کمک برس و حرارت غیر مستقیم، نوک موها را هم خشک کنید.

اگر از ابزار حرارتی دیگری استفاده می‌کنید، باز هم اجازه ندهید نوک موهایتان در تماس مستقیم با حرارت باشد. اطراف ریشه‌ها و قسمت بالایی موها را خشک کنید و به نوک موها فقط حرارت غیرمستقیم برسانید.

 

۹. برای درمان موخوره بدون کوتاهی از اتوی مو یا صاف کننده مو، درست استفاده کنید

برای درمان موخوره بدون کوتاهی مو موقع صاف کردن مو، همیشه از یک برس یا شانه کمک بگیرید. آن بخشی از مو را که می‌خواهید صاف کنید، در دست بگیرید و به آن برس بکشید و بعد، صاف کننده را بکشید. با این کار، موهایتان در یک جهت صاف می‌شود و احتمال صاف شدن مو در جهت اشتباه یا تا خوردن آن بسیار کمتر می‌شود. شکستگی و آسیب هم نخواهید داشت. در نتیجه، دچار موخوره نمی‌شوید.

 

بیشتر بخوانید: رفع چروک صورت با روش‌های مختلف

شامپو رنگ زنانه و روش استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه