درمان ریزش مو زنان

بهترین روش‌های علمی برای جلوگیری از ریزش مو در زنان

موها به دلایل مشخصی در زنان دچار ریزش می‌شود؛ از جمله آسیب‌های فیزیکی، کمبود آهن و بیوتین، بیماری‌های پوستی یا خود ایمنی، شیمی درمانی یا پرتودرمانی، عمل جراحی، زایمان، استرس، رژیم غذایی نامناسب، تغییرات هورمونی یا بیماری‌های تیروئیدی. بنابراین، برای جلوگیری از ریزش مو در زنان ابتدا باید علت اصلی ریزش مو را پیدا کنیم.

ما در اینجا قصد داریم مؤثرترین شیوه‌های علمی را برای جلوگیری از ریزش مو در زنان به شما معرفی کنیم تا به کمک آن‌ها زیبایی خود را تضمین کنید.

بیشتر بخوانید : درمان طبیعی ریزش مو با استفاده از معجزه حنا

 

یکی از رایج‌ترین داروها برای جلوگیری از ریزش مو داروی ماینوکسیدیل است که باید به صورت موضعی مصرف شود. معمولاً مشاهده نتیجه در این روش درمان تا یک سال طول می‌کشد و در صورت توقف مصرف دارو، ریزش مو دوباره شروع می‌شود. در صورتی هم که این دارو تأثیری نداشته باشد، باید از سایر داروها با مشورت پزشک استفاده کرد.

غیر از این درمان، روش‌های دیگری هم برای جلوگیری از ریزش مو  وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یکی از دلایل اصلی ریزش مو در زنان کمبود آهن است. بنابراین، در کنار مصرف مکمل‌های آهن، می‌توان از ماساژ پوست سر نیز برای بهبود خونرسانی و تغذیه فولیکول‌های مو به منظور جلوگیری از ریزش مو استفاده کرد.

مصرف مکمل‌هایی مانند بیوتین یا ویتامین B نیز به جلوگیری از ریزش مو در زنان کمک می‌کند. ماساژ پوست سر با روغن‌های طبیعی مانند روغن نارگیل، زیتون و جوجوبا نیز در این زمینه تأثیر زیادی دارد.

از سوی دیگر، روغن شترمرغ هم برای جلوگیری از ریزش مو  مفید است؛ چون هم خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد و هم باعث تحریک رشد فولیکول‌های مو می‌شود.

دیگر ماده طبیعی مفید برای جلوگیری از ریزش مو رزماری است. استفاده موضعی از این ماده به طور مستقیم روی پوست سر به درمان ریزش مو کمک می‌کند.

لینک مستقیم خرید شامپو هربامیکس شون 

 

درمان ریزش مو زنان

یکی دیگر از شیوه‌های مؤثر برای جلوگیری از ریزش مو در زنان اصلاح رژیم غذایی و گنجاندن برخی خوراکی‌ها در آن است. برای مثال، مصرف خرما می‌تواند به درمان ریزش مو کمک کند. خرما حاوی ماده‌ای است که از تولید دی هیدروتستوسترون جلوگیری می‌کند. دی هیدروتستوسترون هورمونی است که باعث از بین رفتن فولیکول های مو می‌شود.

مصرف مریم گلی نیز با افزایش گردش خون و اکسیژن در سلول‌های پوست سر، باعث تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش مو در زنان می‌شود. خوراکی‌هایی مانند موز نیز که حاوی پتاسیم زیادی است، باعث افزایش گردش خون در پوست سر و همچنین، تعادل مایعات در بدن می‌شود.

آخرین توصیه برای جلوگیری از ریزش مو این است که افسردگی و استرس را از خود دور کنید. از سوی دیگر، انجام تمرین‌های ورزشی و خواب کافی می‌تواند به سلامت بیشتر موها کمک کند. در کنار این ها، استفاده از ماسک‌های طبیعی و خانگی مانند ماسک‌های حاوی تخم‌مرغ برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت موها مفید است.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه