درمان خانگی چروک دور چشم

معجزه مواد طبیعی در درمان خانگی چروک دور چشم

چین و چروک‌ها نشان می‌دهند که پوست به سرعت در حال از دست دادن کلاژن است یا روند تولید کلاژن به طور جدی با وقفه همراه شده است. اگرچه گاهی بروز چین و چروک، فرایندی بیولوژیکی است؛ اما رادیکال‌های آزاد و اشعه UV خورشید به این روند سرعت می‌بخشند. بنابراین، پیش از آن که چین و چروک‌ها زیبایی چهره شما را بربایند، برای درمان آن‌ها اقدام کنید! در زمینه درمان نیز به جای استفاده از فیلرها، تزریق بوتاکس و بسیاری از روش‌های خطرناک دیگر، می‌توانید این چند درمان خانگی چروک دور چشم را امتحان و با چین‌های دور چشم مبارزه کنید.

 

در ضمن، در کنار این ها، از عوامل زیر که باعث ایجاد چروک دور چشم‌ها می‌شوند، دوری کنید :

سیگار کشیدن، رادیکال‌های آزاد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استرس، تغذیه نامناسب، عوامل ژنتیکی، کم شدن آب بدن، از دست دادن سریع وزن، آلودگی هوا، کم‌تحرکی، مراقبت نکردن صحیح از پوست، تغذیه نامناسب و رژیم غذایی سخت.

استفاده از عینک آفتابی و خودداری از شست‌و‌شوی پوست صورت با صابون‌های قوی نیز بروز چین و چروک اطراف چشم‌ها را به تعویق می‌اندازد. در کنار آن‌ها، برای مرطوب نگه داشتن پوست دور چشم‌ها و از بین بردن چروک‌های این ناحیه، درمان‌های زیر را به کار ببرید.

درمان خانگی چروک دور چشم

خرید انواع کرم دور چشم از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

روغن‌های طبیعی :

هیچ چیز نمی‌تواند مانند روغن‌های طبیعی، پوست را مرطوب و مواد مغذی مورد نیاز آن را تأمین کند. روغن دانه انگور، روغن ویتامین E، روغن نارگیل یا روغن کرچک را هر شب دور چشم‌های خود بمالید و صبح آن را بشورید. به زودی متوجه از بین رفتن چروک‌های دور چشم خود خواهید بود. در حقیقت، روغن‌های طبیعی، بهترین درمان خانگی چروک دور چشم هستند.

 

خیار :

خیار کمک می‌کند که به راحتی از شر چین و چروک‌های زیر چشم خلاص شوید. آب خیار یا خود خیار را به طور مستقیم روی چشم‌های خود بگذارید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. وقتی چشم‌های خود را بشورید، شاهد محو شدن چروک‌ها خواهید بود.

 

درمان خانگی چروک دور چشم

 

آب آناناس :

آب آناناس برای درمان خانگی چروک دور چشم بسیار مناسب است. می‌توانید به جای آب آناناس، چند قطعه از میوه آن را برای از بین بردن چین و چروک‌ها زیر چشم‌های خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه صورت خود را بشورید. این ماده حاوی اسید آلفا هیدروکسی است که به از بین بردن چین و چروک‌ها کمک می‌کند.

 

روغن زیتون و آب لیمو :

استفاده از روغن زیتون می‌تواند رطوبت طبیعی پوست را تأمین کند. چند قطره از آن را به آب لیمو اضافه کنید و آن را به پوست اطراف چشم‌ها بمالید. کمی این ناحیه را ماساژ بدهید و بعد، صورت خود را بشورید.

 

درمان خانگی چروک دور چشم

 

 

پاپایا و عسل :

پاپایا خطوط ریز دور چشم‌ها را کاملاً محو می‌کند. برای تهیه ماسک دور چشم، چند قطعه پاپایای رسیده را له و کمی عسل برای مرطوب کردن پوست به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی صورت خود و اطراف چشم‌ها بمالید. پس از شست‌وشوی صورت، از نتیجه کار ذوق‌زده خواهید شد!

 

گلاب، زردچوبه و عسل :

زردچوبه و عسل را به گلاب اضافه و آن‌ها را با هم مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی کل صورت خود و به ویژه اطراف چشم‌ها بمالید تا چین و چروک‌های پوست به طور طبیعی از بین بروند. با تکرار این کار در طول هفته، هر بار شاهد نتایج بهتری خواهید بود.

 

برای دیدن اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ کلیک کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه