درمان جوش و لک صورت

۴ ماسک مؤثر برای درمان جوش و لک صورت

همه ما می‌خواهیم پوستی صاف، درخشان و بدون لک داشته باشیم؛ اما بعضی از عوامل منجر به ایجاد لک و جوش روی پوست ما می‌شوند؛ از جمله عوامل محیطی، استرس، سن، به هم خوردن تعادل هورمونی و غیره. ما در اینجا روش تهیه ۴ ماسک مؤثر برای درمان جوش و لک صورت را به شما یاد می‌دهیم.

اگر تا امروز از وجود انواع مختلفی از لکه‌ها روی پوست خود رنج می‌بردید، حالا وقت آن است که با این ۴ ماسک به درمان جوش و لک صورت خود بپردازید.

بیشتر بخوانید : معرفی انواع روش‌های درمان لک های صورت

لینک مستقیم خرید ماسک ضدجوش و پاکسازی کننده آردن سبوما

 

درمان جوش و لک صورت

درمان جوش و لک با ماسک عسل و دارچین:

عسل با خواص روشن‌کنندگی پوست و رفع لکه‌های تیره آن شناخته می‌شود و دارچین نیز خواص مشابهی دارد. چند قطره عسل را روی کف دست خود بریزید؛ کمی پودر دارچین به آن اضافه کنید و پیش از رفتن به رختخواب، این ماسک را روی لکه‌های پوست خود بمالید. یک شب تا صبح صبر کنید و صبح روز بعد صورت خود را با آب شست‌وشو بدهید.

این درمان موضعی به آرامی، ولی به طور مؤثری کمک می‌کند که رنگدانه و لکه‌های تیره پوست کاهش یابند.

درمان جوش و لک با آب لیمو:

لیمو ماده سفید کننده قوی و طبیعی و یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای درمان جوش و لک است. استفاده از آب لیمو می‌تواند باعث ایجاد احساس سوزش در پوست شود؛ بنابراین، با احتیاط از آن استفاده کنید.

به منظور تهیه این ماسک لیمو برای درمان جوش و لک صورت آب لیمو را کمی رقیق کنید و آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار بدهید؛ سپس صورتتان را با آب گرم بشویید.

درمان جوش و لک با ژل آلوئه‌ورا:

یک ماده بسیار مؤثر در درمان جوش و لک صورت ژل تازه آلوئه‌ورا است. برای تهیه این ماسک، سه تا چهار سانتی‌متر از برگ گیاه را برش بزنید و آن را با چاقوی تمیزی به دو قسمت تقسیم کنید. سپس ژل آلوئه‌ورا را به صورت مستقیم و با حرکات دایره‌ای روی پوست خود بمالید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد، صورتتان را با آب بشویید.

درمان جوش و لک با پاپایا:

آنزیم‌های موجود در پاپایا باعث کاهش لکه‌های پوستی و احیای پوست می‌شوند. برای تهیه ماسک پاپایا به منظور درمان جوش و لک صورت مقداری گوشت له شده پاپایا را با دو تا سه قطره آب لیمو (البته اگر پوست حساسی ندارید) و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و این ماسک را روی صورت خود بمالید. پس از ۱۵ دقیقه صورتتان را شست‌وشو بدهید.

این ۴ ماسک طبیعی جزو مؤثرترین روش‌های درمان جوش و لک هستند که حتماً از آن‌ها نتیجه خواهید گرفت.

لینک مستقیم خرید کرم ضد لک شب ورونیک

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه