بهترین راه درمان جوش های صورت با استفاده از جوش شیرین

جوش صورت یا آکنه، تنها مشکل نوجوانان و یا جوانان نیست. بلکه در سنین بالاتر نیز، بسیاری از افراد دچار این مشکل که به شدت زیبایی را مورد تهدید قرار می‌دهد، می‌شوند. امروز با هم درباره بهترین راه درمان جوش های صورت با ماده‌ای کاملاً طبیعی در خانه صحبت می‌کنیم.

جوش شیرین یا بی کربونات پتاسیم، ماده‌ای است که در اکثر خانه‌ها و یا بهتر بگوییم آشپزخانه‌ها یافت می‌شود و در زمینه آشپزی نیز کاربردهای فراوانی دارد. اما چیزی که اکنون برای ما جالب است، خواص این ماده برای درمان جوش صورت است. در واقع، جوش شیرین، نوعی لایه‌بردار طبیعی و ملایم برای پوست به شمار می‌آید و با باز کردن منافذ بسته پوست و برداشتن لایه سلول‌های مرده، به درمان جوش کمک بسیاری می‌نماید. جوش شیرین، در ضمن، با متعادل کردن PH پوست و با خواص ضدعفونی کننده خود، راه حلی مناسب برای از بین بردن جوش‌ها به شمار می‌آيد.

بیشتر بخوانید : معرفی چند روش درمان گیاهی جوش صورت

لینک مستقیم خرید محلول ضدجوش انواع آکنه آردن سبوما

درمان جوش های صورت

اکنون با دو روش استفاده از جوش شیرین برای مبارزه با جوش صورت آشنا می‌شویم:

روش نخست:

کمی جوش شیرین (یک یا دو قاشق مرباخوری) را با کمی آب مخلوط می‌کنیم تا خمیری نرم حاصل شود. سپس آن را روی صورت خود بمالید و پس از چند دقیقه، آن را شستشو بدهید.

روش دوم:

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق مرباخوری پودر دارچین، آب نصف یک لیمو ترش و پنج قاشق غذاخوری عسل به خوبی مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی صورت خود مالیده و پس از پنج دقیقه آن را شستشو بدهید.

برای گرفتن نتیجه بهتر، هفته‌ای دوبار از هر کدام از روش‌های بالا استفاده کنید و حاصل خوب این کار را ببینید!

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه