درمان جوش های سر سیاه

درمان جوش های سر سیاه ناشی از چربی بیش از حد پوست

وقتی منافذ پوست بر اثر تولید بیش از حد سبوم (روغنی که غدد سباسه تولید می‌کنند و پوست را نرم و لطیف نگه می‌دارد) بسته می‌شوند، جوش‌های سر سیاه روی پوست ظاهر می‌شوند که بسیار آزاردهنده هستند، زیبایی را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهند و حتی گاهی باعث ایجاد لکه‌های پوستی می‌شوند. به عنوان اولین گام، شست ‌و شوی صورت با دقت زیاد، راه خوبی برای خلاص شدن از شر جوش‌های صورت است. در قدم بعدی، می‌توان از روشی خانگی برای درمان جوش های سر سیاه صورت استفاده کرد :

ماسک سفیده تخم‌مرغ، ماسکی ساده و آسان است که منافذ بسته پوست را به طور موقت باز می‌کند؛ در نتیجه، شانس ایجاد جوش‌های سرسیاه در آینده کاهش می‌یابد و دانه‌های سرسیاه روی پوست نیز از بین می‌رود. در ضمن، سفیده تخم‌مرغ سرشار از مواد مغذی برای پوست است.

برای دیدن صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ستاره فرهنگ کلیک کنید.

 

درمان جوش های سر سیاه

 

لینک مستقیم خرید ماسک صورت ذغال فریمن

 

برای تهیه این ماسک، سفیده تخم‌مرغ را از زرده آن جدا کنید. صورت خود را بشویید و آن را با حوله تمیز خشک کنید. سپس لایه نازکی از سفیده تخم‌مرغ را روی پوست خود بمالید و به کمک انگشتان، به آرامی یک دستمال کاغذی را روی صورت فشار بدهید تا لایه اول خشک شود.

بعد از این کار، لایه‌ای دیگر را روی پوست بمالید و صبر کنید تا کاملاً خشک شود. می‌توانید دو تا سه لایه سفیده تخم‌مرغ را روی پوست خود بمالید؛ فقط پس از هر بار، صبر کنید تا لایه ماسک به طور کامل روی پوست خشک شود؛ سپس لایه بعدی را بمالید؛ وگرنه نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید.

هنگامی که ماسک سفیده تخم‌مرغ خشک می‌شود، ممکن است روی پوست صورت خود احساس کشیدگی کنید که کاملاً طبیعی است. در پایان، صورت خود را با آب بشویید و از نتیجه کار لذت ببرید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه