درمان جوش های زیر پوستی

جوش های زیر پوستی صورت چیست و چگونه درمان می‌شود؟

جوش زیر پوستی به خصوص هنگامی که روی صورت ظاهر می‌شود، می‌تواند برای فرد آزاردهنده باشد. معمولاً تلاش برای پنهان کردن جوش زیر پوستی صورت نیز کار چندان ساده‌ای نیست! عوامل متعددی در ایجاد جوش های زیر پوستی صورت دخیل هستند که بعضی از آنها اگر درمان نشوند، حتی می‌توانند خطرناک باشند.

ما در اینجا به شما می‌گوییم که جوش زیر پوستی صورت چیست و چطور باید برای درمان و رفع آن اقدام کرد.

بیشتر بخوانید : راه های از بین بردن جوش صورت بدون به کار بردن مواد شیمیایی

جوش زیر پوستی صورت ممکن است با علایم مختلفی مانند تورم، خارش، سوزش، قرمزی و درد همراه باشد. جوش زیر پوستی صورت می‌تواند به صورت تکی یا گروهی روی پوست ظاهر شود و حتی قسمت‌های بزرگی از بدن را هم بپوشاند.

درمان جوش های زیر پوستی

جوش زیر پوستی صورت می‌تواند ناشی از واکنش‌های آلرژیک نسبت به برخی از آلرژن‌ها مانند غذاها و داروها باشد. کیست‌ها و آکنه همچنین می‌توانند باعث ایجاد درد شدید زیر پوست شوند. نیش حشرات، مانند زنبور یا عنکبوت نیز می‌تواند منجر به ایجاد جوش زیر پوستی صورت شود.

لینک مستقیم خرید ژل آنتی آکنه اورژانسی توتال درم

 

برای درمان جوش های زیر پوستی صورت باید صورت خود را با پاک‌کننده‌ای ملایم و آب گرم دست‌کم دو بار در روز شست‌وشو دهید. برای کمک به کاهش التهاب و قرمزی جوش زیر پوستی صورت یک کیسه یخ را برای چند دقیقه روی محل جوش نگه دارید.

استفاده از داروهایی مانند ایبوپروفن یا استامینوفن نیز می‌تواند به کاهش التهاب و درد کمک کند. آنتی‌هیستامین هم به تسکین علایم جوش زیر پوستی صورت کمک می‌کند؛ ولی برای درمان کیست‌های عمیق‌تر باید به متخصص پوست مراجعه کرد.

برای پیشگیری از ایجاد جوش زیر پوستی صورت ابتدا باید بدانید که چه عواملی باعث ایجاد آن می‌شوند. ابتدا مواد غذایی خاصی را که به نظر می‌رسند باعث حمله جوش زیر پوستی صورت می‌شوند، مشخص کنید. برای جلوگیری از بروز جوش زیر پوستی صورت از محصولات آرایشی سنگین و چرب نیز استفاده نکنید. استفاده از محصولات ضد آکنه هم به جلوگیری از بروز جوش زیر پوستی صورت کمک می‌کند.

لینک مستقیم خرید اسپری ضد جوش بدن آردن سبوما

 

در برخی موارد معدود، بروز جوش زیر پوستی صورت شدید می‌تواند نشانه‌ای از واکنش خطرناک آلرژیک باشد که با عوارض تنفسی، سرگیجه، از دست دادن هوشیاری یا افت فشار خون همراه است. در چنین حالتی حتماً بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه