درمان جوش با یخ ؛ یکی از بهترین روش ها برای درمان سریع جوش

وجود جوش یا آکنه علاوه بر اینکه بر زیبایی ما تأثیر بدی دارد، گاه با درد و ناراحتی نیز همراه است. همه ‌ی ما حضور این مهمانان ناخوانده را به‌ویژه در زمان‌های حساس و مهم زندگی تجربه کرده و همواره در پی آن دچار سردرگمی و بلاتکلیفی شده‌ایم. معمولا در زمان مشاهده جوش‌ها و آکنه‌ ها، به‌ویژه روی صورت، سوالات زیادی برای از بین بردن جوش ذهن‌ مان را مشغول می‌کند که یک از راه های رفع ساده آن درمان جوش با یخ است .
در ادامه راه‌کارهای موثر و کم‌هزینه‌ی استفاده از کمپرس سرد و گرم برای رفع این مشکل را با هم بررسی می‌کنیم؛ با ما همراه باشید…

یخ و درمان آکنه
تقریباً تمام افراد در طول زندگی خود دچار آکنه (جوش) می‌شوند. اگرچه درمان‌های معمول می‌تواند لکه‌های ناخواسته را از بین ببرد؛ اما بسیاری از محصولات، حاوی مواد شیمیایی قوی بوده و می‌توانند منجر به تحریک یا خشکی پوست شوند؛
به همین دلیل برخی افراد به‌جای استفاده از محصولات شیمیایی پگکمنتال، ترجیح می‌دهند از درمان‌های طبیعی پوست بهره ببرند. استفاده از یخ یا کمپرس سرد در کاهش علائم برخی از انواع جوش مؤثر باشد.
یخ ماده‌ای است که در هر خانه‌ای به سهولت یافت می‌شود و جنبه‌ی درمانی نیز دارد. یخ از رفع پُف زیر چشم گرفته تا بستن منافذ پوست مفید است؛ اما آیا این ماده می‌تواند برای درمان جوش صورت و بدن نیز مؤثر باشد.
بسته به‌ اندازه و تعداد جوش‌هایتان، می‌توانید یک تکه یخ را روی آن قرار دهد.
بعد از شستشو و خشک کردن آرام ناحیه‌ی موردنظر، یک تکه یخ پیچیده‌ شده در پارچه را به مدت یک دقیقه‌ روی جوش صورت قرار دهید. برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی بافت پوست، با فاصله‌ی چند دقیقه، مجدداً یخ را روی جوش ‌تان قرار دهید.
می‌توانید صبح و عصر یخ را در روتین مراقبت از پوست‌تان قرار داده و یا چندین بار در روز روی جوش‌ های بسیار ملتهب خود بگذارید؛ به شرط آنکه قبل از این کار، پوست‌تان را تمیز کنید. اگر یخ در دسترس نبود، می‌توانید از کیسه سبزیجات یخ ‌زده استفاده کنید.

 

محصولات درمانی زیادی برای درمان جوش وجود دارد که برای دیدن آنها میتونید به سایت باستاره مراجعه کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه