درمان جای جوش

۲ روش قطعی درمان جای جوش با استفاده از اسیدهای طبیعی

وقتی که صحبت از داشتن پوست سالم و براق به میان می‌آید،‌ جوش صورت مشکلات زیادی ایجاد می‌کند، مخصوصاً وقتی که از خود لکه‌های سیاه و جای زخم به جا بگذارد. از بین بردن این لکه‌ها و جای زخم‌ها کار نسبتاً سختی است، اما پیش از آنکه برای رفع جای جوش دست به پرداخت هزینه‌های گزاف برای محصولات زیبایی بزنید، باید بدانید که می‌توانید با ماده طبیعی داخل خانه هم به درمان جای جوش بپردازید. در این مقاله، به شما ۲ روش قطعی رفع جای جوش را با استفاده از ۲ اسید طبیعی معرفی می‌کنیم تا در زمانی کوتاه بتوانید صورتی زیبا و براق داشته باشید.

 از آبلیمو استفاده کنید:

آبلیمو که دارای آلفا هیدروکسی اسید طبیعی است،‌ خاصیت سفیدکنندگی دارد و سرشار از ویتامین C است که به بازسازی کلاژن پوست کمک می‌کند. لیمو در درمان جای جوش و سفید کردن پوست، یک جادوگر است. استفاده از آبلیمو برای درمان جای جوش به سادگی زدن لیمو به طور مستقیم بر روی جای جوش‌ها است.

یک لیمو را نصف کنید و آن را به طور مستقیم روی جای جوش بمالید، اجازه بدهید ۱۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس آن را با آب شستشو بدهید.

اگر پوست شما حساس است،‌ می‌توانید آبلیمو را با آب رقیق کنید و آن ترکیب را روی پوست خود بگذارید. برای رفع جای جوش از این روش هر روز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : راهکار تقویت ناخن با آبلیمو 

درمان جای جوش

لینک مستقیم خرید کرم ضد لک و روشن کننده درماتیپیک

 

 از سرکه سیب استفاده کنید:

سرکه سیب یک ضدعفونی کننده طبیعی است که نه تنها برای درمان جای جوش معجزه می‌کند، بلکه به دلیل ویژگی‌های آنتی‌بیوتیک و قابض خودش، برای درمان جای زخم جوش هم مؤثر است. سرکه سیب همچنین سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و به همین دلیل رنگ پوست را متعادل می‌کند.

برای رفع جای جوش با سرکه سیب، آن را به نسبت مساوی با آب به خوبی مخلوط کنید و این ترکیب را با استفاده از پنبه روی جای جوش خود بگذارید. پیش از شستشوی پوست خود،‌ اجازه بدهید این ترکیب به مدت ۱۰ دقیقه بماند.

برای رفع جای جوش قطعی هر روز این کار را تکرار کنید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه