درمان تیرگی پوست زیربغل با این روش‌های خانگی

تیرگی و سیاهی زیر بغل جزو رایج ترین معضلاتی می باشد که اکثر افراد به علت استفاده از تیغ ، استفاده ی بیش از حد از مواد ضد تعریق ، اسپری و دئودرانت ، دیابت و… با آن مواجهه می شوند. گاهی اوقات هم ، استفاده از لباس‌های بسیار تنگ ممکن است باعث اصطکاک بین پوست بدن و پارچه لباس می‌شود که همین امر به تغییر رنگ زیر بغل منجر می‌شود. اگر دوست دارید برای درمان تیرگی پوست زیربغل خود، روش‌های ساده و خانگی بدانید، امروز روز شانس شما است. با این روش‌های خانگی برای درمان تیرگی پوست زیربغل، این کار ساده‌تر و بدون عوارض جانبی است. در ادامه با ما همراه باشید تا ۲ روش خانگی برای درمان تیرگی پوست زیربغل را بخوانید.

بیشتر بخوانید : نکات مهم سفید کردن پوست دست

 

سرکه سیب برای درمان تیرگی پوست

سرکه سیب حاوی اسیدهای ملایمی است که سلول‌های مرده جمع شده روی پوست را از بین می‌برد و همچنین موجب درمان تیرگی پوست شما می‌شود. همچنین سرکه سیب یک آنتی‌بیوتیک بوده که میکروب‌ها را از بین می‌برد.

برای استفاده از سرکه سیب برای درمان تیرگی پوست زیر بغل، ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را با ۲ قاشق چایخوری سرکه سیب ترکیب کنید.

اجازه بدهید جوش مواد بخوابد و پس از آنکه حباب‌ها تمام شدند، ترکیب را روی پوست زیر بغل بگذارید و اجازه بدهید خشک شود. پس از آن زیر بغل را با آب سرد بشویید.

از این روش برای درمان تیرگی پوست زیر بغل، سه بار در هفته استفاده کنید.

 

آبلیمو برای درمان تیرگی پوست

آبلیمو حاوی میزان زیادی سیتریک اسید بوده که یک لایه‌بردار و سفیدکننده طبیعی است. استفاده آبلیمو یک روش فوق‌العاده برای درمان تیرگی پوست زیر بغل است.

برای درمان تیرگی پوست زیر بغل، یک عدد لیمو را به صورت حلقه‌های ضخیم ببرید. سپس از این حلقه‌ها برای اسکراب کردن زیربغل خود به مدت ۲ تا ۳ دقیقه استفاده کنید. ویتامین C موجود در لیمو موجب سفید شدن پوست شما می‌شود.

سپس اجازه بدهید آبلیمو به مدت ۱۰ دقیقه بیشتر روی پوست بماند و آن را با آب سرد آبکشی کنید.

برای تأثیر بیشتر این روش درمان تیرگی پوست زیر بغل، از آن ۳ تا ۴ مرتبه در هفته استفاده کنید.

درمان تیرگی پوست زیربغل

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه