خیار برای زیبایی و طراوت پوست

چگونه از خیار برای زیبایی و طراوت پوست استفاده کنیم؟

خیار از مواد طبیعی است که هیچ چربی اشباع شده یا کلسترولی در خود ندارد. پوست خیار منبع فیبر خوراکی بوده که به کاهش یبوست کمک می‌کند. خیار همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند کاروتن، ویتامین C، ویتامین A است که از بدن مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. این مواد به صورت موضعی می‌توانند فواید بسیاری برای پوست شما داشته باشند. در ادامه بخوانید چگونه از خیار برای زیبایی و طراوت پوست استفاده کنیم؟

 

ماسک خیار برای درخشش پوست :

برای درست کردن این ماسک به یک قاشق غذاخوری آب خیار و یک قاشق غذاخوری عرق نعناع احتیاج دارید. مواد را با هم ترکیب کنید و آن را روی تمام قسمت‌های صورتتان بمالید. اجازه بدهید مواد روی صورتتان به مدت ۱۵ دقیقه خشک شوند. سپس پوست صورتتان را با آب سرد بشورید.

 

ماسک خیار برای پوست چرب :

برای درست کردن این ماسک صورت به نصف یک خیار، کمی زردچوبه و یک قاشق چایخوری آبلیموی تازه احتیاج دارید. خیار را به خوبی له کنید تا پالپ به دست بیاید. روی آن زردچوبه و آبلیمو را به آن اضافه کنید. سپس ماسک را روی پوست صورت خود بگذارید و اجازه بدهید ۱۵ دقیقه بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشورید.

 

خیار برای زیبایی و طراوت پوست

 

ماسک خیار برای یکدست کردن رنگ پوست :

برای درست کردن این ماسک به یک قاشق غذاخوری آب سیب زمینی، یک قاشق غذاخوری آب خیار و یک پنبه توپی احتیاج دارید. آب خیار و آب سیب زمینی را با هم ترکیب کنید. سپس پنبه توپی را درون آن فرو برده و با استفاده از آن روی صورتتان را با ماسک بپوشانید. اجازه بدهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذرد، سپس پوستتان را با آب خنک بشورید.

 

خرید انواع ماسک صورت از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

ماسک خیار برای آفتاب ‌سوختگی :

برای درست کردن این ماسک به یک قاشق غذاخوری پالپ هندوانه و یک قاشق غذاخوری پالپ خیار احتیاج دارید. هر دوی مواد را با هم ترکیب کنید و آن را روی تمام قسمت‌های پوست صورت و گردنتان بمالید. اجازه بدهید ۱۵ دقیقه بگذرد و سپس پوست صورتتان را با آب خنک آبکشی کنید.

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه