خوراکی‌هایی که باعث ایجاد جوش می‌شوند

راهکار هایی برای خلاصی از شر آکنه

رژیم غذایی تو تأثیر مستقیمی بر ایجاد جوش روی پوست صورتت دارد. خوراکی‌هایی که باعث التهاب می‌شوند، سطح قند بدن را بالا برده که در نتیجه منجر به عدم تعادل هورمونی و عفونت‌ها می‌شود. در ادامه “ستاره” خوراکی‌هایی که باعث ایجاد جوش می‌شوند را معرفی می‌کند. برای سلامتی و زیبایی پوست خود از این خوراکی‌ها دوری کن.

۱. غلات تصفیه شده و قندها: نان، آرد سفید و نوشابه

مصرف غلات تصفیه شده، حتی در میزان‌های کم می‌تواند مشکل‌ساز باشد. آنها به سرعت در بدن تجزیه شده و سطح قند خون را بالا می‌برند و همین امر موجب ایجاد جوش می‌شود.

نان سفیدی که هر روز میل می‌کنیم، برنج سفید، غلات صبحانه تصفیه شده و بیسکوئیت هم می‌توانند باعث ایجاد جوش روی پوست بشوند.

قندها هم به شدت باعث التهاب شده و به سرعت موجب ایجاد جوش می‌شوند. قند و شکر سفید به خصوص بسیار گلیسمی بوده و سطح انسولین بدن را بالا می‌برند.

برای دیدن انواع محصولات ضد جوش میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

خوراکی‌هایی که باعث ایجاد جوش می‌شوند

بیشتر بخوانید: “فواید ویتامین a برای پوست”

۲. محصولات لبنی: بستنی، پنیر و شکلات شیری

مصرف شیر گاو (چه مستقیم و چه به عنوان پنیر، خامه، شکلات شیری یا بستنی) سطح قند خون را بالا می‌برد. این امر به دلیل هورمون‌های موجود در شیر بوده که موجب ترشح سبوم (چربی طبیعی پوست) بیش از حد می‌شود.

این محصولات لبنی همچنین حاوی هورمون‌های رشد بوده که باعث تولید بیش از حد سلول‌های پوست شده که باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شوند. همه می‌دانند بسته شدن منافذ پوست از دلایل اصلی ایجاد جوش صورت است.

محصولات لبنی همچنین سطح انسولین بدن را بالا برده که باعث تولید چربی پوست می‌شوند. حتی حضور آمینواسید در شیر گاو هم می‌تواند بر پوست تأثیر بگذارد که در نهایت باعث ایجاد جوش می‌شود.

۳. خوراکی‌های کنسروی: نودل آماده، پودر کیک و شکلات صبحانه

از نودل‌های آماده گرفته تا پودر کیک و شکلات صبحانه، بهتر است از همه آنها دوری کنی چرا که حاوی مواد شیمیایی بسیار هستند که به پوست آسیب می‌رسانند. این خوراکی‌ها همچنین حاوی مواد افزودنی بوده که باعث آلرژی پوستی می‌شوند.

علاوه بر آن، این خوراکی‌ها حاوی چربی اشباع شده هستند که در رژیم‌های مراقبت از پوست ممنوع هستند. این مواد باعث تولید بیش از حد چربی پوست می‌شوند.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام ستاره ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه