خط چشم

خط چشم یکی از ملزومات آرایش است که در ترسیم آن باید هم به فرم چشم‌ها و هم صورت خود توجه کنید تا بیشترین جذابیت را در چهره‌تان ایجاد کنید. ما در اینجا قواعد مهم را که در خط چشم کشیدن باید در نظر بگیرید، برای شما بازگو می‌کنیم. فرم صورت و چشم‌های خود را پیدا کنید و اصول میکاپ چشم را با توجه به آنها یاد بگیرید. تمرین و تکرار باعث بهبود مهارت شما در این کار می‌شود.

 

فرم چشم‌ها

یکی از عوامل مهم در انتخاب خط چشم، حالت و فرم چشم‌ها است. ابتدا فرم چشم‌هایتان را تعیین کنید و سپس بر اساس اصول زیر پیش بروید.

 

چشم‌های گرد:

خط چشم برای چشمان گرد باید کشیده‌تر ترسیم شود. برای این منظور باید خط چشمی کشیده از گوشه داخلی تا گوشه خارجی چشم‌ها بکشید. دنباله گربه‌ای برای این فرم چشم‌ها بسیار مناسب است.

 

چشم‌های بادامی شکل:

بهترین فرم خط چشم برای این چشم‌ها، خط چشم گربه‌ای با دنباله رو به بالا است. ضخامت خط چشم را باید با توجه به ریزی یا درشتی چشمانتان انتخاب کنید. برای چشمان درشت خط چشم‌های نازک و برای چشمان ریز خط چشم‌های باریک توصیه می‌شود.

 

چشم‌های ریز:

اگر چشمان شما ریز است، یک خط چشم نازک روی پلک بالا می‌تواند ظاهر بسیار خوبی ایجاد کند. دقت کنید که برای پلک‌های پایین خود خط چشم نکشید.

 

چشم‌های درشت:

اگر چشمان درشتی دارید هستند، می‌توانید انواع مدل‌های خط چشم را انتخاب کنید.

 

چشم‌های نزدیک به هم:

برای این فرم چشم‌ها باید سعی کنید که آنها را کشیده نشان دهید؛ پس سعی کنید خط چشمتان را در گوشه داخلی چشم‌ها ترسیم نکنید و به جای آن دنباله خط چشمتان را کشیده بکشید تا چشمان شما را دورتر از هم جلوه دهد.

 

چشم‌های دور از هم:

خط چشمی مناسب چشم‌‌های دور از هم است که آنها را نزدیک‌تر به هم نشان دهد. برای همین، اگر صاحب چنین چشمانی هستید، خط چشمتان را از گوشه داخلی چشم‌ها شروع کنید و آن را تا انتهای پلک ادامه ندهید تا چشمانتان نزدیک‌تر به هم جلوه کند.

 

چشم‌های گود و فرورفته:

برای این فرم چشم‌ها اصلاً از خط چشم‌های پهن استفاده نکنید. خط چشم باریک چسبیده به خط مژه‌ها انتخاب مناسبی است. سعی کنید بر نیمه خارجی پلک‌ها تمرکز کنید و برای پلک‌های پایین هم خط چشمی نازک بکشید.

 

چشم‌های برجسته:

این فرم چشم‌ها نیاز به خط چشم‌های پهن دارند تا چشم‌ها ریزتر دید شوند. خط چشمتان را از گوشه داخلی پلک شروع کنید و به سمت قسمت خارجی چشم‌ها بروید. ترسیم خط چشم برای پلک‌های پایین بستگی به سلیقه خودتان دارد.

 

پلک‌های افتاده:

خط چشم‌هایی که در گوشه خارجی پلک‌ها پهن می‌شوند، می‌توانند افتادگی پلک را پنهان کنند و چشم‌ها را درشت‌تر نشان دهند.

 

خرید انواع خط چشم‌ها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

نقش فرم صورت در مدل خط چشم

خط چشم

برای هر فرم صورت، همان طور که قبلاً هم گفتیم، باید خط چشمی با مدل خاص را انتخاب کنید تا اصطلاحاً به فرم چهره شما بیاید. در ادامه انواع فرم‌های صورت و اصول آرایش چشم برای آنها را بخوانید.

 

صورت‌های بیضی:

زیبا‌ترین فرم صورت که تقریباً همه اجزای صورت در آن متعادل هستند! اگر صورت بیضی شکل دارید، هر فرم خط چشمی برای شما مناسب است. یک توصیه جالب می‌تواند خط چشم‌هایی باشد که بر گوشه خارجی پلک‌ها تمرکز دارند.

 

صورت‌های گرد:

صورت‌های گرد معمولاً زوایای تند ندارند؛ پس باید در آنها زاویه ایجاد کنیم. برای این فرم صورت‌ها خط چشم‌های پهن و دنباله‌دار پیشنهاد می‌شود.

 

‌صورت‌های مربعی:

در این فرم صورت‌ها طول و عرض چهره و پهنای فک و پیشانی یکسان است. برای این فرم صورت‌ها باید تلاش کنید که زوایای تند را با فرم‌های منحنی، ظریف و زنانه متعادل کنید. خط چشم برای این مدل صورت‌ها نباید زاویه داشته باشد. خطوط منحنی معمولاً بهترین انتخاب هستند.

 

خط چشم

صورت‌های مستطیلی:

خط چشم‌های گربه‌ای برای این فرم چشم‌ها بسیار مناسب هستند.

 

صورت‌های الماسی:

برای این فرم صورت‌ها باید کاری کنیم که پیشانی و فک پهن‌تر به نظر برسند. بنابراین، ابتدا ابروها را به شکلی بکشید که فاصله بین آنها بیشتر به نظر برسد. حالا با توجه به فرم ایجاد شده روی صورتتان خط چشمتان را بکشید.

 

بیشتر بخوانید: ریمل مژه و اسرار مژه‌های فریبنده!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه