خط لب

خط لب کمک می‌کند که لب‌های نازک پهن‌تر به نظر برسند و همچنین، رژلب در جای خود ثابت بماند. ترسیم خط‌لب اصولی دارد که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید میکاپ لب جذاب‌تری داشته باشید. برای این منظور، حتماً باید فرم لب‌هایتان را هم در نظر بگیرید.

 

لب‌های باریک:

اگر لب‌های باریکی دارید، می‌توانید خط دور لب خود را کمی بیرون‌تر از مرز طبیعی لب‌ها بکشید تا لب‌هایتان پهن‌تر به نظر برسند. ولی حتماً این نکته را هم در نظر بگیرید که خیلی فراتر از خط طبیعی لب‌ها نروید تا آرایشتان مصنوعی به نظر نرسد. در آخر برای برجسته‌تر دیده شدن لب‌ها با استفاده از یک مداد سفید، خطی را تنها زیر لب پایین و زیر خط لبتان بکشید. در مورد لب‌های پهن این خط سفید را باید فقط در قسمت وسط لب پایین ترسیم کنید.

 

خرید انواع خط لب‌ها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

لب‌های پهن:

برای لب‌های پهن لازم نیست که خط لب را خارج از خط اصلی و طبیعی لب‌ها بکشید. خط‌لبتان را روی خط طبیعی لب‌ها ترسیم کنید و رژلب بزنید. در ضمن، برای باریک‌تر نشان دادن لب‌های خیلی پهن می‌توانید کمی کانسیلر یا پرایمر روی خط طبیعی لب‌ها بزنید و بعد خط‌لبتان را کمی داخل‌تر از مرز طبیعی آنها بکشید. به این ترتیب، لب‌هایتان نازک‌تر به نظر می‌رسند.

 

رژلب جامد و روش اصولی استفاده از آن را اینجا بخوانید.

 

نکته‌های مهم که هنگام ترسیم خط لب باید رعایت کنید!

خط لب

برای ترسیم خط‌لبتان از قسمت وسط لب بالا شروع کنید و خطی را به شکل X روی خط طبیع لب‌ها بکشید. سپس گوشه لب‌ها را بکشید و در آخر، قسمت انتهای X را به نقطه‌ای که در گوشه لب مشخص کرده‌اید، وصل کنید. حالا می‌توانید با استفاده از براش رژلب، ‌خط لبتان را محو کنید.

خرید براش رژلب و سایه چشم میچانو

 

  • خط‌لبی را انتخاب کنید که کمی تیره‌تر از رنگ رژلبتان باشد تا لب‌هایتان برجسته و پهن‌تر جلوه کنند.
  • اگر لب‌های نازکی دارید، هیچ وقت از خط لب‌هایی که از رنگ رژلبتان روشن‌تر هستند، استفاده نکنید. این کار باعث باریک‌تر به نظر رسیدن لب‌هایتان خواهد شد.
  • اگر می‌خواهید لب‌هایتان برجسته‌تر جلوه کنند، می‌توانید از مداد لبی استفاده کنید که با رنگ لب‌هایتان مطابقت داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: مداد لب و طرز کشیدن خط لب

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه