خرید عینک آفتابی

هنگام خرید عینک آفتابی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

همه ما از آثار منفی اشعه ماورای بنفش خورشید بر پوستمان آگاهی داریم. ولی بسیاری از افراد، از تاثیر مخرب این اشعه روی چشم‌هایشان، کاملاً بی‌خبر‌ هستند. در معرض نور خورشید قرار گرفتن می‌تواند باعث ایجاد عوارضی مانند آب مروارید، برف کوری و یا حتی سرطان پوست شود. حتی اگر برای لحظه کوتاهی هم به خورشید خیره شویم، تابش آن می‌تواند آسیبی جدی به لایه بیرونی عدسی چشم برساند و آن را بسوزاند. یک نکته مهم هنگام خرید عینک آفتابی مناسب عبارت است از این که عینک مورد نظر باید حدود ۹۹ تا ۱۰۰ در صد از دو نوع اشعه مضر آفتاب UVA و UVB را خنثی نموده و از چشم‌ها به طور کامل محافظت نماید. اینجا چند نکته اساسی را که باید هنگام خرید عینک آفتابی مناسب رعایت کرد را با هم مرور می‌کنیم.

بیشتر بخوانید : معجزه مواد طبیعی در درمان خانگی چروک دور چشم

لینک مستقیم خرید کرم دور چشم ضد چروک درماتیپیک

 

اندازه عینک آفتابی:

اندازه عینک و سایز مناسب آن، نه تنها به زیبایی و تناسب صورت کمک می‌کند، بلکه جلوی عبور اشعه‌های مضر خورشید را هم می‌گیرد. یک عینک مناسب، باید اندازه بوده و تنگ یا گشاد نباشد. مرکز عدسی عینک باید با مرکز عدسی چشم روی یک خط باشد و این قدر بزرگ نباشد که از دو طرف آن نور به چشم برسد. این نور می‌تواند به اندازه نور مستقیم برای چشم‌ها ضرر داشته باشد.

شکل عینک آفتابی:

عینک‌های آفتابی امروزه با مدل‌ها و اشکال متنوعی تولید می‌شوند: ویفرر، گربه‌ای، خلبانی و … و این انتخاب معمولاً بر اساس سلیقه و طبع خریدار انجام می‌شود. سعی کنید عینکی را انتخاب کنید که به صورتت بیاید. البته در بعضی از فعالیت‌ها، شکل عینک آفتابی در محافظت بهتر از چشم‌ها، نقش مهمی را بازی می‌کند. به عنوان مثال، عینک‌های آفتابی ورزشی، به گونه‌ای روی صورت قرار می‌گیرند که به خوبی از چشم‌ها محافظت می‌کنند و از ورود اشعه مضر خورشید از تمام جهات جلوگیری می‌نمایند.

خرید عینک آفتابی

ضد اشعه ماورای بنفش بودن عینک:

باید در نظر داشته باشید که اولین و مهم‌ترین وظیفه یک عینک آفتابی مناسب، محافظت از چشم‌ها در مقابل اشعه ماورای بنفش است. بنابرین می‌توانید با انتخاب عینک‌های پولاریزه شده و ضد انعکاس، از عدسی چشم‌هایتان، بهتر مراقبت کنید.

جنس عینک آفتابی:

معمولاً عینک‌های آفتابی را از جنس پلاستیک می‌سازند. ولی نوع پلاستیک انتخابی، می‌تواند در کیفیت عینک بسیار موثر باشد. پلاستیک‌های محکم‌تر در مقابل فشار و شوک از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و می‌توانند از رسیدن آسیب فیزیکی به چشم جلوگیری ‌کنند. جنس پلی کربنات، هم مقاوم بوده و هم سبک‌تر است و در ساخت انواع عینک‌ها و لنزها به کار می‌رود. سی آر ۳۹ نیز نوعی پلاستیک مرغوب است که نشکن بوده و در ساخت عینک از آن استفاده می‌شود.

رنگ شیشه عینک:

شیشه‌های عینک با رنگ‌های مختلف، نور را به گونه‌های متفاوتی فیلتر می‌کنند. شیشه‌های خاکستری رنگ، میزان نور را کم کرده، با این حال تغییری در رنگ‌ها به وجود نمی‌آورند، و این نکته‌ای است که این رنگ شیشه را برای رانندگی مناسب‌تر می‌کند. شیشه‌هایی به رنگ‌های کهربایی یا قهوه‌ای، نورهای آبی و نور تند و تیز را خنثی می‌نمایند. بعضی انواع شیشه نیز که به آنها گرادینت می‌گویند، بخش بالای تیره‌تر و بخش پایین روشن‌تری دارند، درست مانند شیشه آفتاب‌گیر اتومبیل.

با توجه به این نکات، می‌توانید هنگام خرید عینک آفتابی مورد نظر خود، انتخاب درست و صحیحی انجام بدهید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه