جلوگیری از تاول زدن پاها

چگونه از تاول زدن پاها جلوگیری کنیم؟

دلایل بسیار زیادی برای تاول زدن پاها وجود دارد،‌ اما متداول‌ترین دلیل آن زمانی است که پوست در یک نقطه به صورت مکرر ساییده می‌شود. زمانی که یک کفش تنگ می‌پوشید و یک قسمت پاهایتان به آن کشیده می‌شود. این امر حتی می‌تواند زمانی رخ بدهد که کفش‌هایتان به خوبی اندازه پا نبوده یا کفش را بدون جوراب می‌پوشید. برای جلوگیری از تاول زدن پاها، باستاره می‌خواهد شما را با روش‌هایی آشنا کند.

بیشتر بخوانید : چگونه بوی بد پا را از بین ببریم ؟

لینک مستقیم خرید کرم پا اسطوخودوس فریمن

 

۱. به پاها روغن بزنید!

یک روش بسیار ساده برای جلوگیری از تاول زدن پاها، چرب نگه داشتن آنهاست تا زمانی که در معرض تماس و سایش قرار می‌گیرند، پوست ساییده نشده و آسیبی نبیند. کمی وازلین را روی پاها و به خصوص روی انگشت‌ها و پاشنه بمالید و سپس کفش‌هایتان را به پا کنید. اگر وازلین در دسترس ندارید، می‌توانید از کمی پودر بچه استفاده کنید.

 

۲. به پاها اجازه تنفس بدهید!

فصل تابستان برای پاها چندان خوش‌آیند نیست، چرا که به شدت مرطوب شده و عرق می‌کنند. اگر مجبور هستید مدت طولانی کفش به پا داشته باشید، حتماً سعی کنید از کفش‌های باز و تابستانی استفاده کنید تا پاها اجازه تنفس پیدا کنند. همچنین اگر می‌توانید در محل کار، از کفش‌های باز استفاده کنید تا در محیط کار هم به پاها اجازه هواخوری بدهید.

جلوگیری از تاول زدن پاها

لینک مستقیم خرید بالم پا آلو و نعنا فریمن

 

۳. کفش‌های اندازه پای خود بپوشید!

اگر می‌خواهید از تاول زدن پاها جلوگیری کنید، حتماً باید زمان خرید، کفشی را انتخاب کنید که برای پاها اندازه بوده و همچنین راحت است. کفش‌ها نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشند. یک راه مناسب برای آنکه بدانید کفش‌ها خیلی تنگ هستند، تکان دادن انگشتان پا در آن است. اگر بتوانید به سادگی آنها را تکان بدهید، کفش اندازه بوده ولی اگر این کار را به دشواری انجام بدهید، کفش برای شما تنگ است.

 

۴. پاها را خشک نگه دارید!

زمانی که کفش‌هایتان را درمی‌آورید، از اولین اقدامات شما باید تمیز و خشک کردن پاهایتان باشد. هنگام خشک کردن پاها باید مطمئن باشید که هیچ گونه رطوبتی بین انگشتان باقی نمانده باشد. اگر در خانه پودر بچه دارید، حتماً کمی از آن را روی پاها بریزید تا از نبود رطوبت مطمئن باشید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه