ترکیب رنگ مو بدون دکلره

روشی برای ترکیب رنگ مو بدون دکلره

رنگ کردن موها از جمله کارهای مورد علاقه هم برای خانمها و هم برای آقایان هست. اگرچه رنگ کردن موها تاثیر خیلی زیادی در تغییر شکل و ظاهر موها و چهره داره اما به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در رنگ موها، مضراتی رو هم به همراه داره و اگه رنگ مو با دکلره کردن موها همراه باشه، این مضرات و آسیب به موها چند برابر خواهد شد.

دکلره کردن مو باعث میشه تا رنگ طبیعی موها به رنگ پایه نزدیک تر بشه و در نتیجه رنگ مو جذاب، روشن و زیباتری داشته باشید. اما به دلیل آسیبهایی که دکلره مو به همراه داره، بسیاری از افراد تمایلی به دکلره کردن موها ندارند اما دوست دارند رنگ موهای متنوع و زیبا رو امتحان کنند. برای اینکه بتونید بدون دکلره کردن موها، رنگ مویی متفاوت و شیک داشته باشید، بهترین کار این هست که با ترکیب رنگ مو بدون دکلره آشنا باشید و با استفاده از واریاسیون ها رنگ موهاتون رو به بهترین شکل ممکن تغییر بدید.

 

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

 

اگه قصد روشن کردن مو بدون دکلره رو دارید بهترین پیشنهاد این هست که از رنگ مو سه صفر (000) استفاده کنید. این رنگ مو دارای آمونیاک بالایی بوده و به همین دلیل خاصیت روشن کننده برای انواع موها داره. درصد آمونیاک بالا موجود در رنگ مو 000 باعث میشه تا پیگمنتهای رنگ مو شکسته بشه و رنگ طبیعی موها چند درجه روشنتر بشه و دیگه نیازی به استفاده از دکلره برای روشن کردن موها نداشته باشید.

نکته مهمی که در رابطه با روشن کردن مو به رنگ سه صفر وجود داره این هست که رنگ مو 000 به اندازه دکلره کردن مو نمیتونه رنگ پایه موها رو سفید و روشن کنه و فقط باعث میشه تا رنگ طبیعی موها 3 تا 4 درجه روشنتر بشه و رنگ مویی که مورد استفاده قرار میدید، جلوه زیباتری روی موها داشته باشه.

اگرچه رنگ مو 000 باعث سفید و بی رنگ شدن موها نمیشه و فقط چند درجه موها رو روشن میکنه اما همین میزان روشن کنندگی هم میتونه تاثیر فوق العاده‌ای در رنگ موها داشته باشه و برخلاف دکلره مو هیچگونه آسیب، حساسیت، سوختگی و غیره رو برای موها به وجود نمیاره و تقریبا همه افراد میتونن از رنگ مو سه صفر برای روشن کردن رنگ پایه مو استفاده کنند و بعد موهاشون رو با استفاده از ترکیب رنگ بدون دکلره رنگ کنند و از زیبایی که برای موهاشون به وجود میاد، لذت ببرند.

 

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

 

برای روشن کردن مو با رنگ 000 باید 1 واحد رنگ مو سه صفر رو با 2 واحد اکسیدان 40 درصد ترکیب کنید. این میزان همیشه ثابت هست و باید با توجه به حجم و اندازه موهاتون از رنگ مو سه صفر و اکسیدان با این نسبت استفاده کنید.

موها رو به چند بخش تقسیم کنید و با استفاده از رنگ مو سه صفر، تمام قسمتهای مو رو به طور کامل پوشش بدید. بهتره رنگ کردن مو با رنگ مو 000 رو از پشت سر شروع کنید و به تدریج به قسمت جلوی موها برسید. بعد از اینکه تمام قسمتهای مو به رنگ مو آغشته شد، موها رو با یک کلاه پلاستیکی پوشش بدید و به مدت 45 تا 60 دقیقه صبر کنید تا رنگ مو 000 موها رو روشن کنه.

بهتره در طول این مدت زمان، موها رو چند بار چک کنید و اگه احساس کردید موها به اندازه کافی روشن شدند، موها رو بشویید اما اگه موها به مقدار کافی روشن نشده بود بهتره باز هم به رنگ مو زمان دهید تا کاملا موها رو روشن کنه و بعد شست و شو دهید.

رنگ ترکیبی روشن بدون دکلره

این رنگ ترکیبی روشن و بدون دکلره رو هم میتونید با توجه به دستورالعمل زیر درست کنید و بر روی موهای طبیعی خود قرار بدید و یک رنگ موی عالی و خاص داشته باشید. لازمه بدونید این رنگ مو در دسته بندی رنگ موهای سرد قرار میگیره و هیچگونه قرمزی در آن دیده نخواهد شد:

  • رنگ مو بلوند دودی متوسط شماره 7.1
  • رنگ مو مرواریدی شماره 7
  • رنگ مو بلوند شنی متوسط شماره 7.8
  • اکسیدان 9 درصد

برای این ترکیب رنگ مو بدون دکلره باید از مقدار برابر از رنگ مو بلوند دودی متوسط و رنگ مو مرواریدی استفاده کنید و میزان رنگ مو بلوند شنی متوسط باید نصف مقدار رنگهای قبلی باشه. در نهایت به حدود 1.5 برابر مقدار رنگ موها اکسیدان نیاز داریم تا غلظت رنگ مو به مقدار متناسب برسه. این رنگ مو رو به طور یکنواخت به تمام قسمتهای مو آغشته کنید و بعد از 30 تا 40 دقیقه موها رو بشویید و خشک کنید.

 

رنگ موهای طبیعی با پوشش بالا

مدت زمان رنگ مو

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه