تاپ کوت (Top coat) محلولی است که یک لایه روی لاک ناخن استفاده می‌شود تا لاک را روی ناخن نگه دارد و از آن محافظت کند. تاپ کوت برای مهر و موم کردن لاک به کار می‌رود و می‌تواند به لاک درخشندگی بیشتری بدهد. همچنین، ماندگاری و زیبایی لاک را افزایش می‌دهد.

تاپ کوت با ایجاد یک لایه محافظ براق یا مات روی لاک، از آن در مقابل پریدگی و لب پر شدن محافظت می‌کند، مانع  تأثیر آفتاب روی لاک می‌شود و رنگ لاک را ثابت نگه می‌دارد. این محصول به عنوان لایه‌ای محافظ روی لاک ناخن قرار می‌گیرد و به خشک شدن سریع لاک کمک قابل توجهی می‌کند.

 

سفید کردن زیر ناخن با آسان‌ترین شیوه‌ها را اینجا بخوانید.

 

نکته‌های کاربردی درباره استفاده از تاپ کوت

تاپ کوت

برای لاک زدن ابتدا ناخن‌هایتان را کاملاً تمیز کنید. سپس در صورت تمایل، یک لایه بیس کوت بزنید و صبر کنید تا خشک شود. حالا فرچه لاک مورد نظرتان را در قسمت مرکز ناخن قرار دهید و یک قطره از لاک ناخن را در وسط ناخن قرار دهید. قطره را به سمت ریشه ناخن بکشید؛ ولی دقت کنید که کاملاً به ریشه نچسبد. سپس فرچه را در امتداد خطی مستقیم به سمت انتهای ناخن بکشید.

در این مرحله، سر فرچه را در یک طرف ناخن در قسمت ریشه بگذارید و آن را در راستای خط منحنی در امتداد انحنای ناخن بکشید تا به انتهای آن برسید. همین کار را برای سمت دیگر ناخن خود نیز تکرار کنید. دقت کنید که کل سطح ناخن با لاک پوشیده شود. همین مراحل را برای ناخن‌های دیگرتان نیز تکرار کنید. در صورت تمایل، پس از خشک شدن لاک، می‌توانید لایه دوم را روی آن بزنید و در آخر، از Top coat استفاده کنید.

دقت کنید تاپ کوت را زمانی روی لاک خود بزنید که مطمئن شده باشید لاکتان کاملاً خشک شده است. حالا می‌توانید Top coat را روی ناخن‌ها بزنید. در صورتی که می‌خواهید لایه دوم آن را نیز بزنید، صبر کنید تا لایه اول خشک شود و بعد این کار را انجام دهید. شما می‌توانید از این محصول روی انواع لاک‌ها استفاده کنید تا هم ماندگاری و مقاومت لاک را در برابر عوامل آسیب‌رسان محیطی افزایش دهید و هم رنگ آن را جذاب‌تر کنید.

 

خرید انواع تاپ کوت‌های ناخن از فروشگاه اینترنتی باستاره

بیشتر بخوانید: لاک ناخن و نکته‌هایی که درباره آن نمی‌دانید!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه