تاریخ انقضای لوازم آرایشی را فراموش نکن

نکته مهم درباره لوازم آرایش

بیشتر خانم‌ها به تاریخ مصرف لوازم آرایششان توجهی ندارند و با این کار، سلامت پوست، چشم و اجزای صورتشان را به خطر می‌اندازند و نمی‌دانند که ناديده گرفتن تاريخ مصرف لوازم آرايش و استفاده از محصولات تاريخ ‌گذشته، چه عوارض و مشکلاتی را در پی خواهد داشت. به طور مثال اگر کرم و یا محلولی را برای درمان عارضۀ پوستی خود تهیه کرده باشی، در صورت گذشت تاریخ زمان مصرف و فاسد شدن آن، ممکن است به جای درمان پوست تو، بر عکس آن را تهدید کند.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات آرایشی برند میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

تاريخ مصرفی که روی انواع لوازم آرايش درج شده بر اساس اصول علمی تعيين شده، مواد آرایشی حاوی مواد محافظت کننده‌ای هستند که از رشد میکروب‌ها جلوگیری می‌کنند، زمانی که تاريخ مصرف لوازم آرايشی بگذرد، اثر اين مواد محافظت کننده نیز از بين می‌رود در نتیجه امکان رشد میکروب‌ها فراهم می‌شود، بنابراين استفاده از اين محصولات فاسد، عوارضی برای مصرف‌کنندۀ خود در پی خواهد داشت.
در واقع درج تاریخ روی محصولات، نشان‌ دهندۀ مدت زمان اثر بخشی اين مواد است. محصولات داخلی و خارجی که دارای مجوز‌های لازم هستند دو نوع تاريخ مصرف دارند؛ تاريخ اول، همان تاريخی است که مدت زمان انقضای محصول را نشان می‌دهد، تاريخ مصرف دوم، به شكل يک قوطی کرم در باز است که پشت محصولات آرايشی و بهداشتی درج و عددهايی مانند ۳، ۹، ۱۲ يا هر عدد ديگری روی آن نوشته شده است که در صورت باز کردن در محصول، می‌توانی ۳، ۹ يا ۱۲ ماه آن را مصرف کنی، يعنی حتی اگر تاريخ انقضای محصول نگذشته باشد، بايد به اين تاريخ انقضای دوم توجه كنی تا دچار عوارض استفاده از محصول تاريخ ‌گذشته نشوی.

در پایان “ستاره” توصیه می‌کند علاوه بر رعایت موارد فوق، پس از مصرف مواد آرایشی درب آن‌ها را محکم ببندی، و در محیطی به دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری کنی.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام  ستاره مارا همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه