بیس کوت

بیس کوت (Base coat) محلولی است که یک لایه زیر لاک ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد تا لاک را روی ناخن نگه دارد. استفاده از این محصول نه تنها باعث دوام بیشتر لاک ناخن خواهد شد، بلکه از زرد شدن ناخن‌ها نیز جلوگیری خواهد کرد. در واقع، base coat اولین لایه زده شده روی ناخن است که می‌تواند ویژگی تقویت‌کننده یا سفت‌کننده ناخن نیز داشته باشد.

اگر همیشه از لاک ناخن استفاده می‌کنید، باید بدانید که به کار نبردن بیس کوت می‌تواند آسیب زیادی را به ناخن‌هایتان وارد کند. این محصول پایه و زیرساز ضروری و مناسبی برای لاک ناخن است. در ادامه به مزایای استفاده از Base coat اشاره می‌کنیم.

 

خرید انواع لاک‌های ناخن از بهترین برندهای دنیا

 

افزایش دوام مانیکور:

بیس کوت

بیس کات را می‌توان چسبی دو‌طرفه دانست که از یک طرف روی ناخن قرار می‌گیرد و طرف دیگر آن به لاک نهایی می‌چسبد تا استحکام خوبی میان لاک و ناخن برقرار شود. از طرف دیگر، لاک پایه باعث افزایش انعطاف‌پذیری لاک‌ می‌شود و از آنجا که از مواد شیمیایی سلولزی بیشتری در آن استفاده شده است، سبب می‌شود لاک نهایی به خوبی به ناخنتان بچسبد.

در واقع، اگر از بیس کوت استفاده نکنید، لاک نهایی شما زودتر از آنچه که انتظارش را دارید، از بین می‌رود. همچنین، انعطاف لاک کمتر می‌شود که باعث شکنندگی لاک ناخن می‌شود.

 

جلوگیری از تغییر رنگ و زرد شدن ناخن‌ها:

وقتی ترکیبات شیمیایی و رنگدانه‌های موجود در لاک روی سطح ناخن قرار می‌گیرند، باعث تغییر رنگ ناخن می‌شوند؛ به ویژه زمانی که از لاک‌های تیره یا نئونی استفاده می‌کنید. در این شرایط، لاک پایه با ایجاد یک لایه محافظ میان سطح ناخن و لاک نهایی از تغییر رنگ ناخن‌ها جلوگیری خواهد کرد.

 

خرید انواع بیس کوت‌ها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

بیس کوت برای رفع مشکلات ناخن‌ها:

بیس کوتبرخی از انواع بیس کوت‌ها حاوی ترکیباتی هستند که مشکلات ناخن‌ها را نیز برطرف می‌کنند. برای مثال، برای ناخن‌های خشک انواعی از لاک‌های پایه ساخته شده‌اند که حاوی ترکیبات مرطوب‌کننده هستند. برای ناخن‌های نامسطح، لاک‌های پایه یکدست کننده سطح ناخن وجود دارد که با دارا بودن ترکیبات غلیظ می‌توانند ناهمواری‌های روی سطح ناخن را کاملاً پوشش دهند. برای ناخن‌های شکننده و حساس هم انتخاب لاک پایه حاوی ترکیبات تقویت‌کننده ناخن توصیه می‌شود. فقط دقت کنید که بیس کوت‌هایی را انتخاب کنید که فرمالدهید و تولوئن کمتری در آنها استفاده شده باشد؛ چون این ترکیبات آسیب‌های مختلفی را به ناخن‌ها وارد می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید: تاپ کوت ناخن چیست و چطور باید از آن استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه