بهترین شامپو برای خارش سر

بهترین شامپو برای خارش سر را چگونه انتخاب کنیم؟

بسیاری از محصولات زیبایی و شامپوها دست‌ساز بوده و دارای مواد طبیعی هستند که می‌توانند پوست و موی ما را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهند و افراد زیادی وجود دارند که پوست و موی آنها، نسبت به این مواد، واکنش‌هایی منفی نشان می‌دهند. یکی از این واکنش‌های منفی و از متداول‌ترین مشکلات مو در بیشتر افراد، حساسیت و التهابی است که باعث خشکی و خارش پوست سر می‌شود. با ما همراه شوید تا با نکاتی آشنا شوید که هنگام انتخاب بهترین شامپو برای خارش سر باید به آنها توجه نمود.

بیشتر بخوانید : نحوه صحیح شامپو کردن برای داشتن موهایی پرپشت و سالم

 

آلرژی‌ها و واکنش‌های آلرژیکی:

آلرژی‌ها هنگامی ظاهر می‌شوند که بدن در مقابل یک ماده بی خطر، واکنش دفاعی انجام می‌دهد. این گونه مواد که به آلرژن معروف هستند، می‌توانند به صورت گرده، کپک، موی حیوانات، مواد شیمیایی، انواع فلزات، داروها و بعضی مواد خوراکی باشند. البته بیشتر آلرژی‌ها سبک بوده و نیاز به مراجعه به پزشک ندارند. ولی با این حال بعضی اوقات و در بعضی افراد واکنش‌های آلرژیک شدیدی روی می‌دهند که می‌توانند سلامت و حتی در برخی شرایط زندگی شخص را مورد تهدید قرار بدهند.

حساسیت پوستی یا اگزمای تماسی:

بعضی از مواد شیمیایی باعث به وجود آمدن یک واکنش موضعی در پوست می‌شوند که به نام درماتیت تماسی شناخته می‌شود. مواد شیمیایی پاک کننده صنعتی می‌توانند با از بین بردن لایه سطحی پوست، ما را دچار حساسیت تماسی شدید کنند. این گونه واکنش‌ها می‌توانند در نتیجه تماس با موادی چون انواع فلز، رنگ مو، مواد لاستیکی و مواد آرایشی بهداشتی به وجود بیایند. ابتدا پوست قرمز شده و خارش به وجود می‌آید، سپس پوست در آن ناحیه کمی کلفت‌تر شده و خارش شدید آغاز می‌شود. البته هنگامی که اثر ماده آلرژی‌زا از بین برود، نشانه‌های حساسیت نیز ناپدید خواهند شد.

 

برای مشاهده و خرید انواع شامپوهای ضد شوره روی این لینک بزنید.

بهترین شامپو برای خارش سر

 

مواد آلرژی‌زا در ترکیبات محصولات مو:

متداول‌ترین ماده آلرژی‌زایی که معمولاً در ترکیبات محصولات مو یافت می‌شود، عطر و اسانس است و یافتن محصولاتی که بدون عطر و اسانس تولید شده‌اند، به هیچ وجه کار آسانی نیست. روغن‌ها و اسانس‌های طبیعی، با وجود شهرت زیادی که در میان مصرف کنندگان شامپوها و مواد بهداشتی دیگر دارند، از مهم‌ترین عوامل ایجاد و تحریک انواع آلرژی در ناحیه سر و موها به شمار می‌آیند. آلرژی‌زاهای دیگری که در محصولات مو یافت می‌شوند، عبارتند از انواع نگه‌دارنده‌ها، الکل و مواد شیمیایی ضدآفتاب.

روش‌های جلوگیری از آلرژی و درمان آن:

هنگامی که نسبت به آلرژی‌زا بودن یک محصول مو به شک می‌افتید، از مصرف کردن آن جداً خودداری کنید. ناحیه تحریک شده را با آب خالص شستشو بدهید تا اثر ماده تحریک‌کننده از بین برود، و همین طور لوازمی را که به آن آغشته شده‌اند. اگر التهاب پوستی شما ناچیز باشد، در مدت زمان کوتاه و تنها در طول چند هفته، پوست و موی شما به حالت اصلی خود باز می‌گردند. در غیر این صورت، بهتر است برای معالجه به یک متخصص پوست مراجعه نمایید و با راهنمایی‌های او، از محصولات مخصوص ضد آلرژی استفاده کنید.

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه