بهترین ریمل

روش انتخاب بهترین ریمل

بهترین ریمل می‌تواند مژه‌های شما را سیاه‌تر، پرپشت‌تر و بلندتر نشان دهد. از این رو، می‌تواند نقش مهمی در زیباتر کردن چشم‌ها داشته باشد. اهمیت زیادی دارد که برایش آرایش چشم‌ها به سراغ ریمل‌های خوب و باکیفیت بروید. ما در اینجا ویژگی‌های یک ریمل خوب و باکیفیت را برای شما بازگو می‌کنیم.

 

خرید انواع ریمل از برندهای معتبر دنیا با مناسب‌ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

ویژگی‌های ریمل خوب

  • یک از مهم‌ترین ويژگی‌های یک ریمل خوب این است که بدون تکه تکه شدن یا ریزش مدت قابل قبولی روی مژه‌ها دوام بیاورد. بدون این که آسیبی به مژه‌ها برساند.
  • یکی از ویژگی‌های ریمل خوب، داشتن برس با کیفیت و طراحی مناسب است. برس‌های بی کیفیت نه تنها به خوبی ریمل را روی مژه‌ها نمی‌زنند، بلکه می توانند سبب کنده شدن مژه‌ها نیز بشوند. اندازه برس یک ریمل خوب باید هم برای چشمان درشت و هم چشمان ریز، کارآمد باشد. به طور کلی، برس‌هایی که تارهای نازک و باریک با طول‌های مختلف دارند، برای مژه‌های بیشتر افراد مناسب هستند. این دسته از برس‌ها دسترسی به کوتاه‌ترین مژه‌ها را نیز ممکن می‌کنند.
  • جنس برس ریمل بسیار مهم است. بهترین برس‌ها جنس سیلیکونی و انعطاف‌پذیر دارند. چون می‌توانند به راحتی به شکل چشم‌ها تغییر کنند، زخم و خراش ایجاد نمی‌کنند، حساسیتی برای افراد در پی ندارند و سبب تحریک پوست نمی‌شوند.
  • مواد ریمل اهمیت زیادی د ارد.  چون ریمل علاوه بر سیاه کردن مژه‌ها می‌تواند خواص مفیدی نیزداشته باشد. برای مثال، برای تغذیه و مراقبت از مژه‌ها کاربرد داشته باشد. بهترین ریمل ها معمولاً حاوی پانتنول (ویتامین  B5)، روغن کرچک، روغن آرگان، ویتامین‌های A و E، عصاره های آرژنین، گندم و سویا، کراتین و… هستند.
  • یک ریمل خوب باید فاقد مواد مضر مانند بسیاری از مواد نگهدارنده، الکل و عناصر سنگین مانند جیوه یا نیکل باشد. غالباً ریمل‌ها حاوی آلومینیوم هستند که به عنوان فلز خطرناک طبقه‌بندی می‌شود. بنابراین، قبل از خرید ریمل باید از عناصر تشکیل‌دهنده آن آگاه شوید.
  • دوام طولانی و لطافت از دیگر ویژگی‌های یک ریمل خوب است. بسیاری از افراد با همین هدف، سراغ ریمل‌های ضد آب می‌روند. ریمل‌های ضد آب به سختی از روی مژه‌ها پاک می‌شوند که این مسئله می‌تواند در طولانی مدت به مژه‌ها آسیب بزند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم سراغ ریمل‌هایی بروید که به جای ضد آب بودن، دوام و ماندگاری طولانی دارند و شما را در طول روز از تجدید ریمل بی‌نیاز می‌کنند.
  • از دیگر ویژگی‌های ریمل خوب این است که حین استفاده روی مژه‌ها کاملاً سبک باشد و پوششی مخملی ایجاد کند. بافت یک ریمل خوب به آسانی روی مژه‌ها پخش می‌شود و پوششی یکدست و زیبا ایجاد می‌‌کند. در بیشتر مواقع این کار را برس‌ها انجام می‌دهند. اما هر قدر هم که برس باکیفیت باشد، اگر مایه ریمل غلیظ و سنگین باشد، نمی‌تواند پوشش خوبی را روی مژه‌ها ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع ریمل‌‌های لورآل

آرایش عروس و برنامه‌ریزی‌های ضروری برای آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه