بهترین روغن برای روشن شدن پوست

کدام روغن پوست را روشن می کند؟

اگر در جمع اطرافیان خود نشسته باشید و گرم صحبت در یک محیط دوستانه باشید، خیلی از موقع ممکن است اطرافیانتان نگران هاله سیاه دور چشمشان باشند یا بر اثر آفتاب خوردگی از تیره شدن پوستشان شکایت کنند. در این مواقع استفاده از پمادها و روغن های بسیاری توصیه می شود که برای روشن شدن پوست کاربرد دارند و حتی بسیاری از افراد معروف نیز از روغن روشن کننده پوست صورت استفاده می کنند. در این مقاله باستاره قصد دارد انواع روغن های روشن کننده را به شما معرفی کند.
چگونه یک روغن باعث روشنی پوست می شود؟
شاید با خودتان فکر کنید مگر یک روغن چه قدر می تواند توانایی داشته باشد و پوست را روشن کند؟ اما باید بدانید این موضوع نیز مانند تمام موضوعات دیگر یک راه حل کوچک دارد و روغن هایی که این مزیت را داشته باشند باعث حل این مشکل می شوند. روشن شدن پوست و درمان لک ها نیاز به سه عنصر به نام اسید لینولئیک، ویتامین A و ویتامین C دارد و ترکیب آن ها به عنوان روغن روشن کننده پوست صورت بکار می رود.

بهترین روغن برای روشن شدن پوست
۱- روغن سنجد تلخ
این روغن در ساختار خود مقدار بسیار زیادی اسید لینولئیک و اسیدهای آلفا لینولئیک دارد و با استفاده از این ترکیب باعث سفید شدن ۷۰ درصدی پوست می شود. چرا؟ این سوالی است که احتمالا ذهن شما را درگیر می کند، بهتر است بدانید این اسید ها با کم کردن میزان ملانین در ملانوسیت های فعال و همچنین انجام لایه برداری باعث روشن شدن پوست می شوند. اسیدهای موجود در این روغن، کاربردهای دیگری هم دارند و برای از بین بردن لک جوش، و انواع لک های دیگر مانند لک های ناشی از آفتاب یا کهولت سن استفاده می شوند.
۲- روغن گرفته شده از بهار نارنج
برای معرفی روغن روشن کننده پوست صورت نکات بسیار زیادی هست که باید به آنها توجه کنیم، پس از معرفی اسیدها، ماده ای به نام هیدروکینون است که در صنعت زیبایی بسیار کاربرد دارد و مانع رشد ملانین در پوست می شود. اما همان طور که می دانید، هیدروکینون شیمیایی و ساخته شده نیز مانند سایر موادی که به صورت شیمیایی به دست می آیند، ضررهایی هم به همراه خود دارد. باید بدانید که معمولا تمام مواردی که به صورت شیمیایی درست می شوند، در دامن طبیعت نیز به وجود آمده اند و فقط نیاز به کمی اطلاعات دارد، هیدروکینون نیز از این قاعده مستثنی نیست و می توانید نمونه آن را در روغن بهار نارنج استفاده کنید. این روغن نیز برای کاهش ملانین موثر است و برای از بین بردن تمامی لک ها کاربرد دارد.

بهترین روغن برای روشن شدن پوست
۳- روغن آرگان یا طلای مایع
روغن آرگان یا طلای مایع نیز باعث روشن شدن پوست صورت و جوانسازی آن می شود. چگونه؟ این روغن نیز مانند سایر روغن های معرفی شده باعث جلوگیری از تولید ملانین در پوست و در نتیجه روشن شدن آن می شود. شاید با خودتان بگویید چرا در میان تمام روغن های معرفی شده، آرگان را به نام روغن مایع می شناسند. این روغن به غیر از خاصیت روشن کنندگی بالایی که دارد، مزیت های دیگری مانند جوان سازی پوست و از بین بردن جوش و چین و چروک نیز دارد و همچنین می توانید از آن برای تقویت موهایتان نیز استفاده کنید.
۴- روغن روشن کننده پوست صورت به نام هسته انگور
همان طور که در بالاتر به آن اشاره کردیم هر کدام از روغن روشن کننده پوست صورت که نام برده می شود، خواص دیگری نیز دارد که باید به آنها توجه شود. به طور مثال روغن هسته انگور علاوه بر خاصیت روشن کنندگی، برای پوست های چرب و کاهش آکنه بسیار مفید است. این روغن همچنین برای تقویت موها و از بین بردن شوره سر استفاده می شود.
۵- روغن اسطوخودوس
قبل از این که بخواهیم به خواص روغن اسطوخودوس اشاره کنیم، بهتر است بدانید، این روغن خاصیت غیر قابل وصفی در در روشن شدن پوست دارد و همچنین برای مهار تولید بیش از حد رنگدانه ها به کار برده می شود. با توجه به دانستن این نکته بهتر است خاصیت های دیگر آن مانند رفع خشکی پوست، تقویت ناخن و همچنین آرامش اعصاب را به لیست دانسته هایتان اضافه کنید.
۶-روغن نارگیل
نارگیل از آن میوه هایی است که آوازه خاصیت آن در تمامی عطاری ها پیچیده است و از بوی جذاب آن در صنعت عطر و همچنین کرم ها بسیار استفاده می شود. درست است که روغن نارگیل به صورت بسیار زیادی برای تقویت موها کاربرد دارد اما می توانید از آن برای روشن شدن پوست زیر بغل استفاده کنید یا در صورتی که پوستتان دچار سوختگی یا لکه است از معجزه آن غافل نشوید.

بهترین روغن برای روشن شدن پوست
۷-روغن بادام
روغن بادام علاوه بر روشن کردن پوست و کاربرد بسیار آن در این زمینه، تاثیر هیجان انگیز دیگری هم دارد؛ سیاهی اطراف چشم یکی از مسائل آزار دهنده است که با استفاده از این روغن لایه برداری می شود. پس از برنزه کردن می توانید از این روغن برای بازشدن رنگ پوستتان نیز استفاده کنید.
۸- روغن کرچک
روغن کرچک برخلاف اسم گوش خراشی که دارد، در زمینه سلامت پوست و مو بسیار کاربرد دارد. اگر روغن روشن کننده پوست صورت نیاز بسیار لازم و ضروری شما است، حتما روغن کرچک را در لیست سفارش های خود قرار دهید. این روغن علاوه بر خاصیت روشن کنندگی برای جلوگیری از پیری، رفع آکنه و رفع لک ها کاربرد دارد.
۹- روغن زیتون
روغن زیتون با توجه به خاصیت رفع ترکی که دارد در بسیاری از سالن های زیبایی برای رفع ترک پاها نیز توصیه می شود؛ اما چیزی که این روغن را خاص میکند، خاصیت آن در از بردن چین و چروک به دلیل ویتامین E بالای آن است؛ شواهدی از تاثیر این روغن در سرطان پوست نیز مشاهده شده است. اگر می خواهید تاثیر این روغن را بیشتر حس کنید، آن را با ماست و عسل ترکیب کرده و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.

برای دیدن محصولات پوستی و بهداشتی ما میتوانید به سایت باستاره مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه