تقویت ناخن به صورت طبیعی
به شاید ندانید که تقویت ناخن به صورت طبیعی چه مزایای دارد. ناخن‌های قوی و سالم می‌توانند نشانه‌ای از سلامتی باشند؛ ولی گاهی اوقات ناخن‌های ما به اندازه‌ای که ما دوست داریم، قوی نیستند! خبر خوب این است که ما همیشه می‌توانیم برای کمک به تقویت ناخن‌ها تغییراتی را در سبک زندگی و عادت‌های خود ایجاد کنیم. در اینجا نکاتی وجود دارند که به تقویت ناخن به صورت طبیعی کمک زیادی می‌کنند و همیشه می‌توانید از آنها استفاده کنید.

۱. مکمل بیوتین مصرف کنید:

بیوتین (که همچنین به عنوان ویتامین H و ویتامین B-7 نیز شناخته می‌شود) یکی از ویتامین‌های گروه B است. از آنجا که این ویتامین محلول در آب است، توسط بدن ذخیره نمی‌شود؛ بنابراین باید اطمینان داشته باشید که روزانه آن را مصرف می‌کنید. بیوتین می‌تواند به تقویت مو و ناخن‌های شما و همچنین، عملکرد صحیح سیستم عصبی بدن کمک کند. این ماده در غذاهایی مانند ساردین، تخم مرغ پخته و حبوبات یافت می‌شود. در غیر این صورت، می‌توانید آن را از طریق مکمل‌های حاوی ویتامین B مصرف کنید؛ البته پیش از آن باید حتماً باید از بی‌ضرر بودن آن مکمل برای خود مطمئن شوید.

۲. تماس ناخن‌ها را با آب به حداقل برسانید:

قرار گرفتن بیش از حد ناخن‌ها در معرض آب باعث ضعیف و شکننده شدن آنها می‌شود. البته جلوگیری از این مسئله به طور کامل نیز غیرممکن است؛ ولی برای کاهش آن، هنگام شستن ظرف‌ها دستکش بپوشید و سعی کنید هنگام استحمام دست‌های خود را زیاد در معرض آب قرار ندهید.

تقویت ناخن به صورت طبیعی چطور ممکن است

۳. برای تقویت ناخن به صورت طبیعی هیدراته بمانید:

نوشیدن آب کافی برای سلامتی ضروری است و سلامت ناخن‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیست. بدون رطوبت کافی، ناخن‌ها شکننده می‌شوند و به راحتی آسیب می‌بینند. با نوشیدن آب کافی می‌توانید رطوبت ناخن‌های خود را حفظ و آنها را قوی کنید.

۴. به رژیم غذایی خود توجه کنید:

اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی سالم و متنوعی دارید و همچنین، به قدر کافی ویتامین و مواد معدنی مصرف می‌کنید. رژیم غذایی که از نظر وجود ویتامین‌ها و مواد معدنی فقیر باشد، می‌تواند بر سلامتی بدن شما، از جمله ناخن‌هایتان نیز تأثیر منفی بگذارد. برای تقویت ناخن به صورت طبیعی از رژیم غذایی سالم و متنوعی پیروی کنید.

۵. مراقب محصولاتی که استفاده می‌کنید، باشید:

بسیاری از محصولات آرایشی ناخن‌ها حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که می‌توانند ناخن‌ها را ضعیف کنند. همچنین، استفاده از استون می‌تواند به ناخن‌های شما آسیب برساند.

محلول استحکام بخش ناخن ساينتی فيک ماوالا

تقویت ناخن به صورت طبیعی چه راهکارهایی دارد

۶. بیش از حد از لاک ناخن‌های ژلی یا ناخن مصنوعی استفاده نکنید:

با این که این محصولات به عنوان جایگزینی آسان برای کسانی که در رشد ناخن‌های خود مشکل دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند، ولی استفاده مکرر و مداوم از آنها می‌تواند باعث لک شدن ناخن‌های شما و ضعیف شدن آنها شود. اگر هم مجبور به استفاده از این گونه مواد و وسایل هستید، سعی کنید به طور مرتب از آنها استفاده نکنید.

در ضمن، به یاد داشته باشید که قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش که برای خشک شدن لاک‌های ژلی لازم است، به عنوان یکی از عوامل بروز سرطان شناخته می‌شود.

لاک ژلی بازسازی کننده ناخن کوزارت شماره 5102

۷. به ناخن‌های خود استراحت بدهید:

اگرچه ناخن‌های شما با لاک سالم به نظر می‌رسند، ولی باید بدانید که ناخن‌ها هم نیاز به تنفس دارند! استفاده مداوم از لاک و حتی، براق‌کننده‌های ناخن غیرسمی می‌تواند ناخن‌ها را ضعیف کند. بنابراین، بعد از یک یا دو هفته استفاده از لاک، ناخن‌های خود را با یک پاک‌کننده بدون استون تمیز کنید و اجازه دهید ناخن‌ها به مدت یک هفته استراحت کنند.

۸. ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید:

این نکته را به یاد داشته باشید که احتمال شکستن و آسیب‌دیدگی ناخن‌های بلند بیشتر از ناخن‌های کوتاه است. ناخن‌های کوتاه به مراتب، قوی‌تر و سالم‌تر هستند.

۹. از ناخن‌های خود برای انجام کارهای سخت استفاده نکنید:

تقویت ناخن به صورت طبیعی و مؤثرترین شیوه‌های آن

استفاده از ناخن‌ها به عنوان ابزار برای انجام کارهای دشوار مانند باز کردن درب قوطی می‌تواند منجر به شکستن آنها و به نوبه خود، ضعیف شدن آنها شود.

۱۰. روی ناخن‌های خود لوسیون بزنید:

بعد از استفاده از لاک یا هنگامی که احساس می‌کنید ناخن‌هایتان به اندازه کافی هیدراته نیستید، از کرم دست روی ناخن‌های خود استفاده و آنها را مرطوب کنید. شما می‌توانید این روش تقویت ناخن به صورت طبیعی را هر بار که دستان خود را می‌شویید، انجام دهید.

کرم تغذيه کننده ناخن نیل اکتان ماوالا

تقویت ناخن به صورت طبیعی و راهکارهایی که هر کسی باید بداند

۱۱. ناخن‌هایتان را فقط در یک جهت سوهان بزنید:

سوهان زدن ناخن‌ها با حرکات رفت و برگشت مانند اره می‌تواند ناخن‌های شما را ضعیف کند. پس ناخن‌هایتان را فقط در یک جهت سوهان بزنید!

۱۲. از محصولات تمیز کننده با احتیاط استفاده کنید:

هنگام تمیز کردن خانه، از دستکش لاستیکی استفاده کنید. بسیاری از محصولات تمیز کننده یا دستمال‌های مرطوب حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند ناخن‌ها را ضعیف کنند. دستکش به شما کمک می‌کند تا از تماس ناخن‌ها با این مواد شیمیایی جلوگیری کنید.

۱۳. نگاه دقیق‌تری به شامپوی خود بیندازید:

اگر از شامپویی استفاده می‌کنید که مخصوص موهای خشک است یا باعث از بین رفتن چربی پوست و مو می‌شود، ممکن است همین مسئله موجب خشکی ناخن‌های شما و ضعیف و شکننده شدن آنها شده باشد. پس برای چند هفته شامپوی خود را عوض کنید و ببینید آیا تفاوتی را مشاهده می‌کنید یا نه.

۱۴. با پزشک خود صحبت کنید:

ناخن‌های شما می‌توانند پیام‌های زیادی را برای دیگران ارسال کنند و ناخن‌های ضعیف یا شکننده برای هیچ کس خوشایند نیستند. خوشبختانه باید بدانید که راه‌های زیادی برای تقویت ناخن به صورت طبیعی وجود دارند. اگر چندین هفته این راهکارها را امتحان کرده‌اید و نتیجه‌ای نگرفته‌اید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. ممکن است یک بیماری زمینه‌ای باعث نازک یا شکننده شدن ناخن‌های شما شده باشد که این مشکل تنها با درمان علت اصلی آن، رفع خواهد شد. پزشک می‌تواند سلامت ناخن‌های شما را بهتر بررسی کند و در صورت لزوم، درمانی را برای کمک به ناخن‌هایتان تجویز کند.

تقویت ناخن به صورت طبیعی و بهترین راهکارها برای آن

۱۵. مطمئن شوید که به اندازه کافی پروتئین مصرف می‌کنید:

افزایش مصرف پروتئین می‌تواند به سلامت و تقویت ناخن‌ها کمک کند. به طور کلی، افراد بزرگسال به چیزی حدود ۴۵ تا ۵۶ گرم پروتئین در روز نیاز دارند که باید آن را از طریق مصرف غذاهای غنی از پروتئین یا مکمل‌ها تأمین کنند.

۱۶. چربی‌های خوب و کلسیم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

اگر ناخن‌های شما حالت شکننده‌ای پیدا کرده‌اند، این مشکل می‌تواند به دلیل کمبود کلسیم باشد. پس غذاهای غنی از کلسیم را به رژیم غذایی خود اضافه یا مکمل‌های آن را امتحان کنید. اضافه کردن اسیدهای چرب ضروری به رژیم غذایی نیز می‌تواند به تقویت ناخن‌ها کمک کند. برای این منظور، روزانه ۱ قاشق غذاخوری روغن بذر کتان استفاده کنید.

https://basetareh.com/product/%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%aa%d9%82%d9%88%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%b4%d9%85%d8%a7%d8%b1%d9%87-5105/

۱۷. برای تقویت ناخن به صورت طبیعی میزان مصرف روی را بالا ببرید:

وجود لکه‌های سفید روی ناخن‌های شما می‌تواند نشانه کمبود روی در بدنتان باشد. برای دریافت بیشتر این ماده معدنی بهتر است بیشتر از آجیل و سبزیجات ریشه‌ای استفاده کنید.

۱۸. روغن درخت چای را امتحان کنید:

برای تقویت ناخن روزانه ۱ تا ۲ قطره روغن درخت چای را به ناخن‌های خود بمالید تا با عفونت‌های ناخن نیز مقابله کنید.

۱۹. به کوتیکول‌ ناخن‌های خود آسیب نزنید:

اگر در خانه مانیکور می‌کنید، با استفاده از روغن‌های مخصوص، کوتیکول ناخن‌هایتان را ماساژ دهید تا نرم و به راحتی جدا شوند. آسیب‌دیدگی کوتیکول باعث می‌شود قارچ‌ها و باکتری‌ها وارد صفحه ناخن شوند که منجر به افزایش احتمال عفونت خواهد شد.

کرم ترمیم کننده و نرم کننده کوتیکول ناخن ماوالا

تقویت ناخن به صورت طبیعی

۲۰. یک اسکراب سفید کننده خانگی را امتحان کنید:

اگر ناخن‌هایتان زرد یا لک شده‌اند، خمیری حاوی پراکسید هیدروژن و جوش شیرین تهیه کنید و آن را روی ناخن‌هایتان ماساژ دهید. چند دقیقه صبر کنید و سپس ناخن‌های خود را بشویید.

۲۱. از ماسک‌های خانگی استفاده کنید:

یکی از راه‌های تقویت ناخن به صورت طبیعی استفاده از ماسک‌های خانگی است؛ برای مثال، روغن نارگیل، روغن آرگان، ویتامین E، روغن درخت چای و روغن کرچک. برای این منظور، کمی روغن را درون کاسه‌ای بریزید و ناخن‌های هر دست را به مدت ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید. روغن را روی ناخن و کوتیکول‌های خود ماساژ دهید تا گردش خون در آنها بهبود پیدا کند. در ضمن، می‌توانید شب‌ها ناخن‌های خود را به این روغن‌ها آغشته کنید و با دستکش به رختخواب بروید.

۲۲. از محصولات ناخن حاوی الکل استفاده نکنید:

الکل می‌تواند ناخن‌ها را بسیار خشک کند؛ پس همیشه محصولات ناخن فاقد الکل را انتخاب کنید.

تقویت ناخن به صورت طبیعی و روش‌های ان

۲۳. به منظور تقویت ناخن به صورت طبیعی فاصله بین مانیکور ناخن‌های خود را طولانی‌تر کنید:

استفاده بیش از حد از محصولات ناخن می‌تواند ناخن‌های شما را خشک کند. بنابراین، اگر دوست دارید ناخن‌های خود را مانیکور کنید، ماندگاری مانیکور خود را افزایش دهید تا فواصل زمانی تکرار آن را افزایش و دفعات مانیکور کردن را کاهش دهید. برای این که مانیکور ناخن‌های شما دوام بیشتری داشته باشد، کوتیکول‌ها را به عقب برگردانید و از یک بیس کوت آبرسان و تاپ کوت بادوام استفاده کنید. شما می‌توانید هر چند روز یک بار استفاده از تاپ کوت را تکرار کنید.

کوتيکول ريموور ماوالا

https://www.instagram.com/p/B1LVBUfHbAm/

انواع خدمات تخصصی ناخن در سالن زیبایی “ستاره فرهنگ”

  • آیدا زرگران
  • 26 مرداد 1398
  • 74 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه