برای زیبایی ناخن چه کنیم ؟

راه هایی برای زیبایی ناخن

زیبایی ناخن نه تنها باعث جذابیت یک شخص می‌شود بلکه نشان‌دهنده سلامت آن نیز است. جالب است بدانید ناخن از یک صفحه انعطاف‌پذیر از بافت‌های محکم است که از کراتین تشکیل شده‌اند. در ترکیبات ناخن، علاوه بر کراتین غلظت‌های بسیار کمی از نمک‌های معدنی مانند سلنیوم، گوگرد، پتاسیم و کلسیم وجود دارند.

برای زیبایی ناخن چه کنیم ؟

همیشه پیش از استفاده از لاک و یا برق ناخن، با یک دستمال تمیز ناخن های تان را پاک کنید، چرا که چربی باقی مانده روی ناخن ها، نمی گذارد لاک روی ناخن بنشیند و خر پریدگی و شکستگی نوک ناخن بیشتر می شود.

ناخن ها را نجوید :

اولین و مهمترین قدم برای داشتن ناخن هایی زیبا و مقاوم ترک عادت جویدن است علاوه بر این باید توجه کنید که ناخن ها می توانند انواع باکتری ها را در خود جای داده و با این عمل وارد بدن شما شده و ایجاد بیماری کنند.

استفاده از تقویت کننده ناخن :

تقویت کننده های ناخن کمک می کنند سطح کراتین روی ناخن از خشکی بیش از حد نجات یافته و رشد بهتری را شاهد باشید.

تمیز نگه‌ داشتن زیر ناخن :

قبل از اینکه کاری انجام دهید از خشک بودن دست‌های خود اطمینان حاصل کنید. برای پاکیزه نگه داشتن دست‌ها و زیبایی ناخن‌ها توصیه می‌شود که صابون را به یک مسواک بمالید سپس آن را به آرامی به ناخن‌ها و پوست خود بمالید. شما با این کار می‌توانید بدون نیاز به مواد شیمیایی پوست خود را تمیز کنید و مانع از رشد باکتری در زیر ناخن‌های خود شوید.

به اندازه ناخن ها را کوتاه کنید :

داشتن ناخن های بلند زیبا و جذاب است اما این اندازه ناخن ها مهم است که نه زیاد بلند باشد که به هر چیزی برخورد و بشکند و نه این که زیاد کوتاه باشد که از زیبایی ناخن هایتان بکاهد.

سوهان ناخن را فراموش نکنید :

بعد از کوتاه کردن ناخن ها حتما آنها را سوهان بزنید چرا که بعد از استفاده از ناخن گیر گوشه ها و لبه های ناخن ها خشن می شوند و با برخورد به هر جایی می شکنند.

ناخن هایتان را مرطوب کنید :

هر روز مدت کوتاهی را به مرطوب کردن ناخن هایتان اختصاص دهید به این صورت که در یک ظرف حاوی آب گرم ناخن ها را به صورت عمودی قرار دهید تا بافتی نرم پیدا کرده و از خشکی و به دنبال آن شکنندگی به دور باشند.

ناخن هایتان را لاک بزنید:

یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن ها می تواند به استحکام آنها کمک کند، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن هایتان قرار ندهید.

 

برای زیبایی ناخن چه کنیم ؟

 

ناخن‌ها می‌توانند معرف بسیاری از بیماری‌ها باشند. هنگامی که به ناخن‌هایتان نگاه می‌کنید می‌توانید از رنگ و بافت آن به بیماری‌های خود پی ببرید. همانطور که می‌دانید ناخن‌ها احتیاج به رسیدگی و مراقبت دارند. زیبایی ناخن‌ها نه تنها باعث جذابیت می‌شود بلکه اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. برای داشتن ناخن‌های زیبا و سالم باید از رژیم غذایی مناسب استفاده کرد و به بهداشت ناخن‌ها اهمیت داد.

 

خرید انواع لاک ناخن از فروشگاه اینترنتی باستاره

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه