براق کننده مو

براق کننده مو هم به صورت محصولات کارخانه‌ای موجود است و هم از مواد طبیعی می‌توان برای ساخت آن در منزل کمک گرفت. اگر برای براق شدن موهایتان عجله دارید و محصولی در خانه ندارید یا دوست دارید این کار را با مواد طبیعی انجام دهید، با ما همراه باشید تا چند راهکار طبیعی را به شما آموزش دهیم.

 

ماءالشعیر

موهای خود را با شامپو شست‌وشو دهید. سپس روی آنها ماءالشعیر بریزید و با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. ۵ دقیقه بعد موها را با آب ولرم بشویید. این کار را ۲ بار در هفته تکرار کنید تا موهایی براق داشته باشید.

 

ژلاتین به عنوان براق کننده مو

۱ قاشق غذاخوری ژلاتین را در یک فنجان آب گرم حل کنید. ۱ قاشق چایخوری سرکه سیب به آن بیفزایید. همچنین، می‌توانید چند قطره روغن اسطوخدوس هم اضافه کنید. این محلول را روی موهای خشک و پوست سر خود بمالید. یک کلاه حمام روی موهایتان بکشید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس موها را با شامپوی مناسب و آب ولرم بشویید. این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید.

 

خرید انواع محصولات براق‌کننده موها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

برگ کاری

براق کننده مو

۲ قاشق چایخوری روغن نارگیل با چند برگ کاری مخلوط کنید. آن را کمی گرم کنید و روی پوست سر و موهای خود بمالید. دور سرتان یک حوله گرم بپیچید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس موهایتان را با شامپو بشویید. به جای روغن نارگیل می‌توانید از روغن بادام، کرچک یا روغن استفاده کنید.

 

ماسک براق کننده مو حاوی ماست

موها را بشویید و سپس ماست را روی آنها بمالید. موهایتان را با کلاه حمام بپوشانید. پس از ۳۰ دقیقه آنها را با آب سرد و شامپوی مناسب بشویید. این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید.

 

آووکادو

برای تهیه این ماسک براق کننده مو گوشت یک عدد آووکادو را له کنید. آن را با ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کنید. این ماسک را روی موهای خیس خود قرار دهید. از ریشه موها شروع کنید و به سمت ساقه موها بروید. پوست سر خود را ماساژ دهید. سپس روی موهای خود یک کلاه حمام بکشید. پس از ۳۰ دقیقه موها را با شامپو شست‌وشو دهید. این کار را هر هفته یک بار انجام دهید.

 

خرید انواع محصولات تقویت کننده مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

ماسک آلوئه‌ورا به عنوان براق کننده مو

۴ قاشق چایخوری ژل آلوئه‌ورا را با ۳ قاشق چایخوری ماست و ۲ قاشق چایخوری روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی موها و پوست سر خود بمالید. موها را با کلاه حمام بپوشانید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس آنها را با آب ولرم یا سرد بشویید. همچنین، می‌توانید مقداری ژل آلوئه‌ورا را با یک قاشق چایخوری روغن زیتون و چند گل ختمی مخلوط کنید. این ماسک را روی موهای خود بمالید و روی سرتان یک کلاه حمام بکشید. ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس موهایتان را با شامپو بشویید. این کار را ۱یا ۲ بار در هفته تکرار کنید.

 

سرکه سیب

مقداری سرکه سیب را با همان مقدار آب مخلوط کنید. موهای خود را با شامپوی مناسب بشویید. سپس آنها را آغشته به محلول سرکه سیب کنید. چند دقیقه صبر کنید و بعد موها را با آب سرد بشویید. همچنین، می‌توانید سرکه سیب را با همان مقدار آب لیموترش مخلوط و موهایتان را با آن آبکشی کنید. این کار را باید هفته‌ای یک بار انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید: صاف کردن مو بدون وسایل حرارتی برقی

درخشان کردن موها

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه