اگر لب‌های خشک و پوسته پوسته داری این مطلب را بخوان

درمان خشکی لب

لب‌های ما بسیار نرم هستند و هیچ ملانینی در خود ندارند، به همین دلیل به شدت در معرض آفتاب‌سوختگی و خشکی قرار دارند. به همین ترتیب، می‌توانیم به سادگی به آنها آسیب برسانیم. اگر تو هم با لب‌های خشک و پوسته پوسته دست و پنجه نرم می‌کنی، این مطلب را با دقت بخوان! در ادامه “ستاره” روش‌های مبارزه با لب‌های خشک و پوسته پوسته را معرفی می‌کند.

۱. از خیار استفاده کن!
حتماً صحنه‌های خنده‌دار فیلم‌ها را به خاطر می‌آوری که زن‌ها در آن دو حلقه خیار را روی چشم‌های خود گذاشته‌اند. باید به تو بگوییم این کار چندان هم خنده‌دار نبوده و در عوض می‌تواند به شدت به هیدراته کردن پوست کمک کند.برای نرم و لطیف کردن پوست لب‌های خود یک حلقه نازک خیار را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی آنها بگذار.

برای دیدن انواع مرطوب کننده و بوم لب میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

اگر لب‌های خشک و پوسته پوسته داری این مطلب را بخوان

بیشتر بخوانید: “۳ روش ساخت ماسک صورت با استفاده از خیار!”

۲. از خوراکی‌های اسیدی و ادویه‌دار دوری کن!
خوراکی‌های اسیدی و پرادویه لایه محافظ طبیعی پوست لب‌ها را از بین برده و آن را در معرض آسیب دیدگی قرار می‌دهند. اگر می‌خواهی از خشکی و پوسته پوسته شدن لب‌هایت جلوگیری کنی، بهتر است به این نوع خوراکی‌ها لب نزنی!

۳. از رطوبت‌ساز استفاده کن!
هوای خشک درون خانه یا بیرون از خانه می‌تواند یکی از عوامل اصلی خشکی و پوسته پوسته شدن لب‌ها باشد، به خصوص در زمستان. به همین دلیل بهتر است رطوبت بیشتری به خانه خود راه بدهی. می‌توانی این کار را با بخور ساده انجام بدهی یا اینکه یک دستگاه رطوبت‌ساز برای خود تهیه کنی!

۴. از بوم لب طبیعی استفاده کن!
شاید تو هم چندین بوم لب داری که هر کدام را به دلیلی خریده‌ای ولی امروز استفاده‌ای برای تو ندارند! اگر دوست داری لب‌های خود را مرطوب کنی، بهترین گزینه برای تو مواد طبیعی است. می‌توانی از عسل، روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن جوجوبا و دیگر مواد طبیعی مرطوب کننده روی لب‌های خود استفاده کنی.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه