اکسیدان

اکسیدان ماده‌ای است که با رنگ مو ترکیب می‌شود تا باعث فعال شدن رنگ و رنگی شدن تارهای مو بشوند. پیش از رنگ کردن موها بهتر است اول با انواع اکسیدان‌ها و شیوه و میزان ترکیب رنگ مو با آنها آشنا شوید.

شیوه کارکرد اکسیدان

اکسیدان

رنگ موهای دائمی به تنهایی داخل ساختار مو نفوذ نمی‌کنند. آنها زمانی وارد ساختمان مو می‌شوند که با اکسیدان‌ها یا همان پراکسید هیدروژن ترکیب شوند. آمونیاک موجود در رنگ مو Ph قلیایی دارد و موها را ضخیم و پولک موها را باز می‌کند. در این زمان، رنگدانه‌های مصنوعی وارد ساختمان موها می‌شوند. آنها با رنگدانه‌های طبیعی موها ترکیب می‌شوند. در نتیجه، بعد از مکث لازم، رنگ دلخواه روی مو ایجاد می‌شود. زمانی که آمونیاک در رنگ مو بیشتر از حد مجاز باشد، به موها صدمه می‌زند. یکی از عوامل مهم در فعال شدن این ترکیب، اکسیدان یا پراکسید است.

خرید انواع رنگ مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

چگونه اکسیدان را با رنگ مو ترکیب کنیم؟

اکسیدان

برای رنگساژ بعد از دکلره و برای رنگ ابرو از اکسیدان‌های ۳ یا ۵ درصد (ولوم ۱۰) استفاده می‌شود. این اکسیدان‌ها برای ترکیب با رنگ روی موهای دکلره شده که می‌خواهیم دوام بیشتری داشته باشد نیز کاربرد دارد. همچنین، برای رنگساژ مش که می‌خواهیم دوام داشته باشد یا باعث تغییر رنگ زمینه مو نشود.

  • برای روشن کردن موهای نرم و نازک و پوشاندن تارهای سفید مو از اکسیدان‌های ۶ درصد یا ولوم ۲۰ استفاده می‌شود.
  • برای رنگ موهای روشن و همچنین دکلره کردن موهای نرم و نازک از اکسیدان‌های ۹ درصد (ولوم ۳۰) استفاده می‌شود.
  • برای دکوپاژ، رنگ کردن موهای فوق‌العاده روشن، مخلوط رنگ‌های کنتراست و همچنین دکلره کردن موهای زبر و خشن از اکسیدان ۱۲ درصد یا ولوم ۴۰ استفاده‌ می‌شود. باید مراقب باشید که این نوع اکسیدان‌ها سبب آسیب‌دیدگی و خشکی موهای دکلره شده می‌شوند. چون رطوبت مو را کاملاً از بین می‌برند. حتی اگر همان روز هم مو آسيب نبيند و خرد نشود، با چند بار شست‌وشو آرام آرام خرد می‌شود.

 

خرید انواع اکسیدان‌ها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

نکات مهم درباره اکسیدان‌ها

  • بیشتر خانم‌ها به دنبال سرعت بیشتر روشن کردن مو در روش دکلره و مش هستند. به همین دلیل هم از اکسیدان‌های ۱۲ درصد استفاده می‌کنند. ولی این محصول می‌تواند آسیب زیادی به موها وارد کند. توصیه می‌شود که از اکسیدان ۹ درصد برای دکلره و مش استفاده کنید. به این ترتیب، ممکن است کار کمی طولانی شود. ولی نتیجه بسیار رضایت‌بخش و بدون آسیب‌دیدگی خواهد بود.
  • برخی خانم‌ها با رقیق کردن اکسیدان‌ها با آب قصد تبدیل کردن آنها به درصدهای پایین‌تر را دارند. مثلاً با رقیق کردن می‌خواهند اكسيدان‌های ۹ درصد را تبدیل به ۶ درصد کنند. باید بدانید که این کار رنگ را هم رقیق می‌کند و میزان پوشش‌دهی آن را کمتر می‌کند.
  • از اکسیدان‌ها به اندازه و مناسب استفاده کنید. روی بسته‌بندی محصول توضیحات مربوط به آن نوشته شده است. پس حتماً آن را مطالعه کنید.

 

بیشتر بخوانید: واریاسیون و روش استفاده از آن را بهتر بشناسید!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه