انواع جوش صورت

انواع جوش صورت و روش‌های رفع آن‌ها

اگر آکنه مشکل پوستی تکراری و همیشگی در زندگی شما است، وقت آن رسیده که درباره انواع جوش صورت و روش‌های رفع آن‌ها آگاهی بیشتری پیدا کنید. در اینجا ابتدا با نوع های مختلف جوش صورت آشنا می‌شوید و سپس بهترین روش برای درمان هر یک از آن‌ها را می‌خوانید.

این مقاله هر چه را که باید درباره انواع جوش صورت و روش‌های از بین بردن آن‌ها بدانید، در اختیار شما می‌گذارد.

انواع جوش صورت عبارتند از: جوش های غیرالتهابی (سرسیاه، سرسفید و جوش‌های ناشی از ترشح غدد سباسه) و جوش‌های التهابی (پاپول‌ها، پاسچول‌ها، نودل‌ها و کیست‌ها).

بیشتر بخوانید : پیش از ساخت ماسک برای از بین بردن لکه جوش، این نکات را بخوان!

انواع جوش صورت

لینک مستقیم خرید کرم ژل ضد جوش ام کیو MQ

 

جوش سرسیاه از انواع جوش صورت غیرالتهابی است که بسیار شایع است و معمولاً در ناحیه بینی دیده می‌شود. ایجاد این جوش‌ها به سبب مسدود شدن فولیکول‌های مو بر اثر تجمع باکتری‌ها، پوست مرده و دیگر مواد مضر رخ می‌دهد. برای از بین بردن این جوش‌ها، بخور دادن پوست و ماساژ آن به آرامی و با حرکات دایره‌ای دست، سپس استفاده از مرطوب‌کننده حاوی آلفا هیدروکسی بهترین راه است.

جوش‌های سرسفید گونه دیگری از انواع جوش صورت غیرالتهابی هستند که به شکل لکه‌های سفید روی پوست ظاهر می‌شوند و در واقع، غده‌های چربی هستند که بر اثر ترشح بیش از حد چربی در پوست ایجاد می‌شوند.

برای درمان جوش‌های سرسفید، صورت خود را ۲ تا ۴ بار در روز به طور منظم با تونر بشویید.

جوش‌های ناشی از ترشح غدد سباسه زمانی ایجاد می‌شوند که سلول‌های مرده پوست در اطراف فولیکول‌های مو جمع می‌شوند و به صورت نقاطی خاکستری رنگ روی بینی، لب بالا، گونه‌ها و پیشانی به نظر می‌رسند.

لینک مستقیم خرید ژل آکنه سلوشن مای فارما حجم ۱۵ میل

 

برای کنترل جوش‌های ناشی از ترشح غدد سباسه، یک قاشق غذاخوری خاک رس قهوه‌ای را با مقداری گلاب مخلوط کنید و آن را برای ۲۰ تا ۴۰ دقیقه روی پوست صورت خود قرار بدهید. سپس صورتتان را بشویید و خشک کنید. این کار را یک بار در هفته انجام بدهید.

پاپول‌ها از انواع جوش صورت التهابی هستند که به شکل برجستگی‌های ریز قرمز رنگ روی پوست ظاهر می‌شوند. برای درمان آن‌ها، ابتدا صورت خود را بشویید و آن را با حوله‌ای تمیز خشک کنید. سپس مقداری آب گوجه‌فرنگی را روی پوست خود بمالید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. پس از این مدت صورت خود را بشویید.

پاسچول‌ها از نوع دیگر جوش التهابی صورت هستند که به شکل لکه‌های قرمز و دردناک روی پوست دیده می‌شوند. برای درمان آن‌ها، ژل گیاه آلوئه‌ورا را یک شب تا صبح روی پوست خود قرار بدهید و صبح صورتتان را بشویید.

نودل‌ها نیز نوع دیگری از انواع جوش صورت التهابی هستند که به شکل برجستگی‌های دردناک بزرگ‌تر از پاپول‌ها یا پاسچول‌ها به نظر می‌رسند. به منظور درمان آن‌ها، مقدار کمی بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک را روی این ضایعات بمالید.

کیست‌ها، توده‌های نرم ول عمیقی هستند که ساختار کیسه‌ای دارند و هنگام لمس، بسیار دردناکند. کیست‌ها در اندازه‌های مختلف ظاهر می‌شوند و برای درمان آن‌ها باید از پزشک کمک گرفت. پزشک با استفاده از سوزن این کیست‌ها را تخلیه می‌کند و در صورت لزوم، برای بررسی سلول‌های سرطانی از آن‌ها نمونه‌برداری می‌کند و به آزمایشگاه می‌فرستد.

حال که با انواع جوش صورت آشنا شدید، می‌توانید به راحتی ضایعات روی پوست خود را تشخیص دهید و برای درمان یا رفع آن‌ها اقدام کنید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه