انتخاب عطر مناسب

روش انتخاب عطر مناسب چیست؟

انتخاب عطر مناسب یکی از کارهایی است که ممکن است برای شما پر از ریسک باشد. ولی با مطالعه مشخصات هر عطر و دانستن برخی نکات می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. این نکته‌ها را بخوانید و عطر مناسب خود را به راحتی انتخاب کنید!

 

معیارهای مهم در انتخاب عطر

انتخاب عطر مناسب

  • عطر نزنید: وقتی برای خرید عطر می‌روید، از عطر استفاده نکنید. چون به درستی نمی‌توانید بوی روایح را تشخیص دهید.
  • لباس و پوست تمیز داشته باشید: بعضی‌ها عطر را روی لباس و برخی هم روی پوست تست می‌کنند. پاکیزه بودن این دو باعث می‌شود بوی عطر دچار تغییر نشود .
  • عطر را روی پوستتان تست کنید: عطرها روی پوست‌های مختلف روایح متفاوتی دارند. ممکن است عطری روی پوست یک شخص بوی فوق‌العاده‌ای داشته باشد، اما روی پوست شما باعث نارضایتی‌تان شود. پس عطر دیگران را که برایتان خوشایند است، بدون تست نخرید.
  • در روز بیش از ۳ یا ۴ عطر را تست نکنید: بینی انسان بعد از تست چند عطر، روایح را درست تشخیص نمی‌دهد و درصد اشتباه بالا می‌رود. پس فرصت کمی برای انتخاب خواهید داشت. شما در هنگام تست چند عطر به طور همزمان دچار تداخل بویایی می‌شوید و در انتخاب عطر اشتباه می‌کنید.
  • با آمادگی قبلی به فروشگاه عطر بروید: قیمتی مشخص را برای خرید عطرتان در نظر بگیرید و از فروشنده بخواهید عطرهایی در آن رنج را به شما پیشنهاد دهد.
  • عطر را سریع بو نکنید: اشتباه رایج بیشتر افراد، بوییدن سریع عطر است. بیشتر عطرها دارای بیش از ۸۰ درصد الکل هستند. زمانی که عطر را روی پوست یا کاغذ تست اسپری می‌کنید، بلافاصله آن را بو نکنید. حداقل ۳۰ تا ۶۰ ثانیه زمان بدهید تا بخش بیشتر الکل عطر تبخیر شود.
  • زود تصمیم نگیرید: بیشتر افراد یک عطر را روی کاغذ یا مچ دست، چند دقیقه تست می‌کنند و بعد آن را می‌خرند! غافل از این که نه از پخش و ماندگاری آن خبر دارند و نه از عوض شدن رایحه آن در طول یک ساعت آینده. بعد که از عطر استفاده می‌کنید، متوجه می‌شوید فقط چند دقیقه اول عطر برایتان جالب است. یعنی زمانی که عطر جا می‌افتد، بویش عوض می‌شود و برای شما جالب نیست. بیشتر عطرها دارای ۳ نت هستند. در هر فاز از عطر، رایحه‌ای جدید را تجربه خواهید کرد. بیشتر عطرها تا ۱ ساعت به فاز سوم می‌رسند. این یعنی تا پایان عمر عطر شما نت پایه یا فاز سوم عطر را حس خواهید کرد. پس در انتخاب عطر مناسب و خرید آن عجله نکنید. از فروشنده بخواهید چند عطر خوب را که با سلیقه و شخصیت شما هماهنگ است، معرفی کند. یکی از عطرها را روی مچ دست راست و دیگری را روی مچ دست چپ اسپری کنید. می‌توانید عطرهای بعدی را داخل آرنج‌هایتان بزنید. در بدترین شرایط هم عطر را روی کاغذ تست اسپری کنید.
  • مواظب باشید دماغتان به کاغذ یا مچ دستتان برخورد نداشته باشد: وقتی عطر را تست می‌کنید، اگر بینی شما به مچ دست یا کاغذ تست برخورد داشته باشد، در تست عطرهای دیگر دچار مشکل خواهید شد. چون مقداری از عطر روی پوست بینی‌تان مانده است.

 

خرید انواع عطر اصل و اورجینال از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

بیشتر بخوانید: معرفی لوازم آرایشی فرانسوی SLA

خرید لوازم گریم از برند مروان خیر

درباره فرق عطر و ادکلن بیشتر بدانید…

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه