اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب مرتکب می‌شویم

اشتباهات رایج هنگام استفاده از ضدافتاب

تابستان با هوای گرمش از راه رسیده است و آفتاب سوزان این روزها برای پوست بسیار مضر است. یکی از راه‌های مقابله با این آفتاب سوزان، استفاده از کرم ضد آفتاب است. اما “ستاره” این روزها متوجه شده است که بسیاری از خانم‌ها، با وجود این که ممکن است اطلاعات زیادی دربارۀ انواع کرم‌های ضد آفتاب داشته باشند، به درستی از این کرم‌ها استفاده نمی‌کنند.

بنابراین، در این جا، “ستاره” قصد دارد تا بعضی از اشتباهاتی که ممکن است در استفاده از این کرم‌ها مرتکب شوی، را به تو یادآوری کند تا با اجتناب از آن‌ها، تابستانی دل‌انگیز را در فضای بیرون از خانه و در طول تعطیلات تجربه کنی.

عدم استفاده از کرم ضد آفتاب به مقدار کافی:

ممکن است تصور کنی که کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالا، از پوست تو بهتر در برابر آفتاب مراقبت می‌کنند. اما واقعیت این است که مقدار کرمی که برای قسمت‌های مختلف بدنت استفاده می‌کنی، اهمیت دارد. به طور مثال، مقدار کرمی که برای صورت استفاده می‌کنی، نباید کمتر از یک قاشق چای‌خوری باشد. هم‌چنین برای هر یک از دست‌ها، یک قاشق چای‌خوری کافی است.

استفاده از کرم‌های آرایشی حاوی SPF به جای کرم ضد آفتاب:

شاید از کرم‌های آرایشی که دارای SPF هستند استفاده می‌کنی؛ در نتیجه تصور می‌کنی که همان کرم می‌تواند از پوست تو در برابر آفتاب محافظت کند. اما واقعیت این است که SPF اغلب این نوع کرم‌های آرایشی تحت کنترل نیست و طیف گسترده‌ای از اشعه‌‌ها را در بر نمی‌گیرد.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع ضد آفتاب میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

استفاده از کرم ضد آفتاب فقط در روزهای آفتابی:

برخی از بانوان در روزهای ابری از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند و فکر می‌کنند مادامی که هوا ابری است، به پوست آن‌ها آسیبی نمی‌رسد. اما فراموش نکن که اشعۀ UVA حتی از ابرها عبور کرده و به پوست تو نفوذ می‌کند. به همین دلیل باید از این کرم روزانه استفاده کنی.

استفاده از ضد آفتاب هنگام حمام آفتاب:

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که اکثر خانم‌ها مرتکب می‌شوند، استفاده از کرم ضد آفتاب هنگام گرفتن حمام آفتاب است؛ خیلی از خانم‌‌ها و دختران حتی به دنبال کرم ضد آفتاب با SPF خاص هستند تا نه تنها از پوست آن‌ها در برابر اشعه‌های آفتاب محافظت کند، بلکه به آن‌ها کمک کند، پوستشان بهتر برنز شود. متأسفانه کرم ضد آفتاب تنها از پوست در برابر اشعۀ UVB مراقبت می‌کند و در تمام مدتی که تو در حال حمام آفتاب گرفتن هستی، اشعۀ UVA زیرکانه در حال نفوذ کردن در لایه‌های عمیق‌تر پوست تو است.

عدم تجدید ضد آفتاب:

فراموش نکن که باید کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یک بار تجدید کنی. البته هنگام شنا و ورزش، هر یک ساعت یک بار باید این کار را انجام دهی.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره ما را همراهی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه