استفاده از کرم ضد آفتاب

اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از کرم ضدآفتاب مرتکب می‌شویم!

تابستان با هوای گرمش از راه رسیده است و آفتاب سوزان این روزها برای پوست بسیار مضر است. یکی از راه‌های مقابله با این آفتاب سوزان، استفاده از کرم ضدآفتاب است. اما ما این روزها متوجه شده ایم که بسیاری از خانم‌ها، با وجود این که ممکن است اطلاعات زیادی دربارۀ انواع کرم‌های ضدآفتاب داشته باشند، به درستی از این کرم‌ها استفاده نمی‌کنند.

بنابراین، در این جا، باستاره قصد دارد تا بعضی از اشتباهاتی که ممکن است در استفاده از این کرم‌ها مرتکب شوید، را به شما یادآوری کند تا با اجتناب از آن‌ها، تابستانی دل‌انگیز را در فضای بیرون از خانه و در طول تعطیلات تجربه کنید.

برای مشاهده و خرید انواع ضد آفتاب های رنگی و بی رنگ روی لینک بزنید.

 

عدم استفاده از کرم ضدآفتاب به مقدار کافی:

ممکن است تصور کنید که کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالا، از پوست شما بهتر در برابر آفتاب مراقبت می‌کنند. اما واقعیت این است که مقدار کرمی که برای قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌کنید، اهمیت دارد. به طور مثال، مقدار کرمی که برای صورت استفاده می‌کنید، نباید کمتر از یک قاشق چای‌خوری باشد. هم‌چنین برای هر یک از دست‌ها، یک قاشق چای‌خوری کافی است.

 

استفاده از کرم‌های آرایشی حاوی SPF به جای کرم ضدآفتاب:

شاید از کرم‌های آرایشی که دارای SPF هستند استفاده می‌کنید؛ در نتیجه تصور می‌کنید که همان کرم می‌تواند از پوست شما در برابر آفتاب محافظت کند. اما واقعیت این است که SPF اغلب این نوع کرم‌های آرایشی تحت کنترل نیست و طیف گسترده‌ای از اشعه‌‌ها را در بر نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید :  چگونه با آرایش کرم ضد آفتاب بزنیم؟

استفاده از کرم ضدآفتاب

عدم استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب:

مطمئن شوید کرم ضد آفتابی را که استفاده می‌کنید، طیف وسیعی از اشعه‌ها را پوشش می‌دهد. درجۀ SPF مربوط به اشعۀ UVB است که باعث سوختگی می‌شود و در طول ساعات ۱۰ صبح الی ۴ بعدازظهر به اوج خود می‌رسد. اما حفاظت از پوست فقط در برابر اشعۀ UVB نیست، بلکه باید در برابر اشعۀ UVA نیز از پوست خود حفاظت کنید. این اشعه بسیار زیرکانه عمل کرده و به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند.

 

استفاده از کرم ضدآفتاب فقط در روزهای آفتابی:

برخی از بانوان در روزهای ابری از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند و فکر می‌کنند مادامی که هوا ابری است، به پوست آن‌ها آسیبی نمی‌رسد. اما فراموش نکنید که اشعۀ UVA حتی از ابرها عبور کرده و به پوست شما نفوذ می‌کند. به همین دلیل باید از این کرم روزانه استفاده کنید.

استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از ضدآفتاب هنگام حمام آفتاب:

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که اکثر خانم‌ها مرتکب می‌شوند، استفاده از کرم ضدآفتاب هنگام گرفتن حمام آفتاب است؛ خیلی از خانم‌‌ها و دختران حتی به دنبال کرم ضد آفتاب با SPF خاص هستند تا نه تنها از پوست آن‌ها در برابر اشعه‌های آفتاب محافظت کند، بلکه به آن‌ها کمک کند، پوستشان بهتر برنز شود. متأسفانه کرم ضد آفتاب تنها از پوست در برابر اشعۀ UVB مراقبت می‌کند و در تمام مدتی که شما در حال حمام آفتاب گرفتن هستید، اشعۀ UVA زیرکانه در حال نفوذ کردن در لایه‌های عمیق‌تر پوست شما است.

 

عدم تجدید ضدآفتاب:

فراموش نکنید که باید کرم ضدآفتاب را هر دو ساعت یک بار تجدید کنید. البته هنگام شنا و ورزش، هر یک ساعت یک بار باید این کار را انجام دهید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه