استفاده از کانسیلر از زبان بهترین‌های دنیای مد و آرایش

استفاده از کانسیلر همیشه یکی از موضوعاتی است که بحث درباره آن زیاد است؛ زیرا نحوه درست استفاده از آن تأثیر فراوانی بر زیبا شدن فرم چهره شما دارد. نحوه درست استفاده از کانسیلر به اندازه اهمیت وجود آن مهم است. ممکن است شما بهترین کانسیلر و کرم پودرهای دنیا را داشته باشید؛ اما اگر به درستی از آنها استفاده نکنید، ممکن است به جای این که شما را زیبا کنند، تأثیر عکس بر چهره شما داشته باشند.

تکه تکه شدن مواد کانسیلر روی پوست، خطوط بسیار مشخص و اغراق‌آمیز، مشخص شدن جوش‌های قرمز و بزرگ که سعی در پنهان کردن آنها داشتید آن هم بعد از صرف زمان زیاد برای پنهان کردنشان، تنها چند مشکل کوچک است که اگر روش درست استفاده از آن را ندانیم، با آنها روبه‌رو خواهیم شد.

در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم نحوه درست و اصولی استفاده از کانسیلر را برایتان شرح دهیم.

نحوه استفاده از کانسیلر به شکل صحیح: ۴ نکته حرفه‌ای

فرقی نمی‌کند از کانسیلر برای یک پوشش معمولی روی صورت استفاده کنید یا قصد داشته باشید تیرگی‌های دور چشمانتان را به وسیله آن بپوشانید. در هر دو صورت می‌توانید این کارها را به راحتی انجام دهید؛ فقط باید توجه داشته باشید که از روش درست برای این کار استفاده کنید.

در این قسمت، نکاتی ویژه را از آرایشگران حرفه‌ای پرسیده‌ایم که حتماً به شما کمک خواهد کرد تا روش استفاده درست از کانسیلر را یاد بگیرید.

نحوه استفاده از کانسیلر

۱. از بین بردن حلقه‌های تیره دور چشم‌ها

نظم همه چیز است. لورا گلر، یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای این را می‌گوید که پوشاندن حلقه‌های تیره آزاردهنده دور چشم‌ها یکی از نکات مورد علاقه او است. اولین مرحله برای شروع این کار هم استفاده از کرم پودرهای مایع قبل از کانسیلر در قسمت زیر چشم‌ها است.

کرم پودر مایع به عنوان یک بیس روی سطح پوست قرار می‌گیرد و این زمینه را آماده می‌کند که راحت‌تر بتوانید کانسیلر را پخش کنید تا به پوششی ایده‌آل روی پوستتان برسید. پس از آن می‌توانید کانسیلر را به آرامی روی پوستتان بزنید و به وسیله یک براش مخصوص آن را پخش کنید.

لورا گلر همچنین توصیه می‌کند که استفاده از کانسیلر را از گوشه‌های داخلی چشم‌ها شروع کنید و تا نزدیک ابروها آن را امتداد دهید تا جلوه‌ای یکنواخت و در عین حال، طبیعی به صورت خود ببخشید.

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام استفاده از این وسیله آرایشی به آن توجه کنید، این است که خط لبخند را نباید با کانسیلر کاور کنید؛ زیرا این کار خطوط ریز یا درشت این ناحیه را بیشتر روی پوست مشخص می‌کند.

در مرحله آخر، نوبت استفاده از پودرهای تثبیت‌کننده آرایش است که دوام مواد آرایشی و کانسیلر را روی پوست افزایش می‌دهند تا مدت‌ها بدون تغییر باقی بمانند.

پوشاندن سیاهی دور چشم با کانسیلر

۲. پوشاندن قرمزی اطراف بینی با استفاده از کانسیلر

ممکن است بارها و بارها هنگام استفاده از کانسیلر با این مشکل مواجه شده باشید و احساس کنید که کانسیلر روی پوستتان نخوابیده است. اشکالی ندارد؛ چون این مشکل برای اکثر افراد اتفاق می‌افتد! در این مرحله است که نیاز به استفاده از پودر تثبیت‌کننده بیش از پیش احساس می‌شود.

گلر می‌گوید ترفند او برای جلوگیری از خراب شدن آرایش این است که بعد از کانسیلر از پودر تثبیت‌کننده آرایش استفاده می‌کند. اگر می‌خواهید کانسیلر روی پوست تثبیت شود و از آنجا که آرایش اطراف بینی زودتر از بقیه قسمت‌‌های صورت پاک می‌شود، پودرهای آرایشی بهترین گزینه هستند تا آرایش شما را در طول روز ثابت نگه دارند.

استفاده از کانسیلر

در فصول سرد سال مانند زمستان، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که پیش از استفاده از کانسیلر، ناحیه مورد نظرتان را مرطوب کنید تا از لکه لکه شدن پوست و همچنین خشکی آن جلوگیری کنید.

۳. پوشاندن جای جوش

بیشترین نگرانی در مورد پوست و همچنین سخت‌ترین آنها، پوشاندن جای جوش‌ها است. اغلب آرایشگران حرفه‌ای استفاده از پرایمر را قبل از کانسیلر توصیه می‌کنند تا کمک کند کانسیلر بهتر روی پوست بخوابد. این کار باعث می‌شود پوست حالت طبیعی و مخملی خود را حفظ کند و پوششی طبیعی و یکدست روی آن ایجاد شود.

برای شروع اول باید از پرایمر مناسب استفاده کنید و روی نقاط مورد نظر از صورت خود کانسیلر بزنید تا قسمت‌هایی که نیاز به پوشش‌دهی دارند، کاملا پوشانده شوند. در آخر نیز نوبت به کرم پودر می‌رسد. درست است که مراحل زیادی را باید طی کنید و شاید فکر کنید پوستتان دچار جوش می‌شود، اما این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که ارزشش را دارد. اگر استفاده از کانسیلر را به درستی یاد بگیرید، می‌توانید آرایشی زیبا و حرفه‌ای را تجربه کنید.

پوشاندن جوش با استفاده از کانسیلر

۴. پوشاندن جای زخم‌ها

اولین گام برای پوشاندن جوش‌ها با استفاده از کانسیلر این است که نوع زخم و جوشتان را شناسایی کنید. این مورد کمک می‌کند تا بهتر بتوانید کانسیلر مورد نظرتان را پیدا کنید.

اگر جای زخم و اسکار روی صورتتان بزرگ است، بهتر است از کانسیلرهای سبک و خامه‌ای شکل استفاده کنید و برای زخم‌های مسطح و صاف می‌توانید کانسیلرهای مات با پوشانندگی بالاتر را انتخاب کنید. به این مسئله توجه کنید که هر چه پوشش ضخیم‌تر باشد، بهتر است. نکته مهم و نهایی نیز این است که از پودر تثبیت‌کننده آرایش استفاده کنید.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از کانسیلر

حتی با بهترین روش‌ها و همچنین، استفاده از بهترین محصولات آرایشی نیز گاهی اوقات کانسیلری که استفاده می‌کنید، نمی‌تواند نیاز شما را به طور کامل برطرف کند و پوشش مد نظرتان را روی پوست ایجاد کند.

اگر در استفاده از کانسیلر به مشکل برخورده‌اید، ممکن است که مرتکب یکی از اشتباهات متداول در این زمینه شده باشید. در این قسمت از مقاله ۶ نکته وجود دارد که متخصصان این حرفه آن را بیان کرده‌اند تا به شما روش درست استفاده از کانسیلر را آموزش دهند.

۱. از یک رنگ کانسیلر برای تمام نقاط صورت استفاده نکنید.

موردی که در رابطه با کانسیلرها وجود دارد، این است که متأسفانه عملکرد آنها در تمام نقاط صورت یکسان نخواهد بود. برای مثال، پوششی را که در زیر چشم‌ها برای از بین بردن تیرگی این نواحی ایجاد می‌کنند، در گوشه‌های بینی ایجاد نمی‌کنند؛ پس باید از نوع دیگری از کانسیلر استفاده کرد.

اگر به دنبال پوششی مناسب برای پوستتان هستید، حتماً باید برای نقاط مختلف پوستتان از کانسیلرهای مناسب استفاده کنید. مثلاً برای پوشاندن جای جوش از یک کانسیلر و برای پنهان کردن سیاهی اطراف چشم‌ها از کانسیلری به رنگ دیگر استفاده کنید.

کانسیلری که برای زیر چشم‌ها استفاده می‌کنید، باید از نظر بافت و قوام سبک‌تر باشد تا در چروک‌‌های دور چشم‌ها انباشته نشود یا به اصطلاح نماسد. اگر از کانسیلر مناسب استفاده نشود، چروک‌های اطراف چشم‌ها بیشتر نمایان می‌شوند و پوست را پیرتر نشان می‌دهند.

۲. استفاده از کانسیلر در زمان اشتباه

شاید شما هم با این مشکل رو‌به‌رو باشید که تا جوش‌های روی صورتتان را نپوشانید، نمی‌توانید صبح‌ها از منزل خارج شوید. اما در بیشتر مواقع بهتر است اول از کرم پودر استفاده کنید. حتی یک لایه نازک از این محصول می‌تواند تغییری اساسی روی پوست شما ایجاد کند و تا حد زیادی، جوش و جای جوش‌ها را پنهان کند. بعد از این کار می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا به مقدار کمتری کانسیلر نیاز داشته باشید.

استفاده از کانسیلر بعد از کرم پودر، ظاهر طبیعی‌تری به پوست شما می‌بخشد و همچنین برای روزهایی که دوست ندارید آرایش زیادی داشته باشید، مناسب است.

3. عدم استفاده از کانسیلر مناسب برای سیاهی دور چشم‌ها

اگر از افرادی هستید که حلقه‌های تیره در اطراف چشمانتان دارید، می‌توانید از یک کانسیلر که تناژ رنگ هلویی دارد، استفاده کنید تا این سیاهی را به راحتی برطرف کنید. این رنگ به برطرف و خنثی کردن رنگ تیره و کبود دور چشم‌ها نیز کمک می‌کند.

4. برای استفاده از کانسیلر از انگشتانتان کمک بگیرید.

انگشتان شما برای استفاده از کانسیلر بسیار مناسب هستند و هرگز نیاز به پاک‌کننده براش ندارند. فراموش نکنید که از انگشتانتان برای پخش کردن بهتر و طبیعی‌تر کانسیلر روی پوستتان استفاده کنید.

وقتی صحبت از پوست حساس و لطیف دور چشم‌ها می‌شود، گرمای انگشتان به ما کمک می‌کند تا خیلی بهتر و آسان‌تر کانسیلر را روی پوستمان پخش کنیم و هیچ آسیب و ضربه‌ای به پوست وارد نکنیم. در کنار تمام این مسائل باید به تخصص و مهارت در این زمینه نیز اشاره کرد که باعث زیباتر شدن آرایش می‌شود.

استفاده از یک بیوتی بلندر یا اسفنج قطره‌ای نیز می‌تواند در انتهای کار مفید باشد تا پوستتان را کاملاً صاف و یکدست کند. برای پوشاندن بهتر لکه‌ها و نقاط تیره روی پوست علاوه بر انگشتان خود می‌توانید از یک براش محکم نیز استفاده کنید تا هاله اطراف لک‌ها را از بین ببرید. این براش به شما کمک می‌کند که تمرکز بیشتری روی لکه‌های تیره پوستتان داشته باشید.

5. عدم استفاده از تثبیت‌کننده آرایش بعد از کانسیلر

یکدست و طبیعی بودن حالت پوست یکی از مهم‌ترین مسائل برای داشتن پوستی زیبا است. این نکته مخصوصاً زمانی که از کانسیلر استفاده می‌کنید، بسیار مهم است. پس باید از پودر تثبیت‌کننده استفاده کنید تا از نتیجه کارتان مطمئن شوید. این پودرها کمک می‌کنند که کانسیلر مدت طولانی‌تری روی پوستتان باقی بماند.

نکته:

هنگام استفاده کردن از پودر مخصوصاً در نواحی دور چشم‌ها حتماً باید با دقت عمل کنید و از پودر به آرامی و به مقدار خیلی کم استفاده کنید تا زیر چشم‌ها جمع نشود و خطوط ریز این نواحی را نمایان نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه