استفاده از ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب در هر فصلی که باشیم، چه تابستان و چه زمستان، ضرورت دارد و حتماً برای جلوگیری از آسیب‌های نور خورشید بر پوست خود باید از انواع محصولات ضد آفتاب استفاده کنیم. به شما توصیه می‌کنیم ادامه این مطلب جالب را درباره باورهای غلط و اشتباهی که در مورد ضد آفتاب وجود دارد، بخوانید تا دید خود را نسبت به ضد آفتاب‌ها اصلاح و استفاده مؤثرتری از این محصولات بکنید.

۱. باید از مقدار کمی کرم ضد آفتاب روی پوست استفاده کنیم!

باید به شما بگوییم که اگر تمام طول روز بیرون از منزل هستید و در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار دارید، باید پیش از خارج شدن از خانه مقدار کافی از ضدآفتاب را روی پوست خود بزنید و در مصرف آن خساست به خرج ندهید؛ چون این کار باعث آسیب‌پذیری پوستتان در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید خواهد شد! به یاد داشته باشید که صرفه‌جویی در استفاده از این محصولات و خساست در مورد آنها باعث می‌شود که روی پوست SPF کافی را نداشته باشند و برای محافظت از پوست عملکری پایین‌تر از آنچه که روی آنها نوشته شده است، داشته باشند.

 

خرید انواع کرم‌های ضد آفتاب

۲. از کرم ضد آفتاب فقط باید در کوه و ساحل استفاده کرد!

استفاده از ضد آفتاب
استفاده از ضد آفتاب

این هم یک باور غلط دیگر! درست است که وقتی در کوه یا ساحل هستیم، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب برای ما ضروری است، ولی این بدان معنا نیست که در مکان‌های دیگر لازم نیست از این محصول استفاده کنیم! بنابراین، هر وقت از منزل خارج می‌شوید، مقصد شما هر کجا که باشد، چه تمام طول روز بیرون باشید و چه تنها چند ساعت، باید از محصولات ضد آفتاب استفاده کنید. شما هر جایی که ممکن است در معرض نور خورشید قرار بگیرید، مثل پیاده‌وری، دوچرخه‌سواری، رانندگی یا حتی نشستن روی صندلی جلوی ماشین باید به مقدار کافی از محصولات ضدآفتاب استفاده کنید.

۳. در روزهای ابری نیازی به استفاده از ضدآفتاب نداریم!

استفاده از کرم‌های ضدآفتاب در تمام روزها، چه ابری و چه آفتابی لازم و ضروری است.

https://www.instagram.com/p/B2RceXIppVz/

۴. هر چه SPF ضدآفتاب بیشتر باشد، محصول بهتر است!

استفاده از ضد آفتاب
استفاده از ضد آفتاب

این باور غلط متأسفانه در میان بسیاری از مردم رواج دارد؛ ولی حقیقت این است که بالا بودن میزان SPF یک محصول به معنی بهتر بودن آن نیست! ما باید از محصولات ضدآفتابی استفاده کنیم که SPF آنها حداقل ۳۰ باشد. بسیار تصور می‌کنند خرید محصولات ضد آفتاب با SPF ۷۰ یا ۱۰۰ بهتر است و این مسئله باعث می‌شود ضدآفتاب تا آخر روز روی پوستشان دوام داشته باشد. واقعیت این است که ضد آفتابی با SPF 30 حدود ۹۰ درصد از اشعه‌های خورشید را دفع می‌کند و محصولی با SPF 70 می‌تواند ۹۸ درصد از این اشعه‌ها را دفع کند که تفاوت چندان زیاد و قابل توجهی نیست. به همین دلیل هم پزشکان توصیه می‌کنند که از کرم‌های ضدآفتاب با SPF 30 استفاده کنید.

۵. کرم ضد آفتاب نیازی به تمدید مرتب در طول روز ندارد!

برخی تصور می‌کنند که استفاده از کرم ضدآفتاب یک بار در روز کفایت می‌کند و دیگر نیازی به استفاده مداوم و تمدید آن وجود ندارد. در صورتی که باید بدانید کرم‌های ضد آفتاب به طور کامل ضد آب یا ضد تعریق نیستند و معمولاً با گذشت زمان از روی پوست پاک می‌شوند و اثر خود را از دست می‌دهند. پس دقت کنید که تقریباً هر ۲ ساعت یک بار ضدآفتاب خود را تجدید کنید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه یک روتین مراقبت از پوست داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه